Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kb. Mennyi időre vonják be a...

Gerivi kérdése:

Kb. Mennyi időre vonják be a jogsimat 1.5 ezrelék véralkoholszintnél?

Figyelt kérdés

37 éve van jogsim, kb. 4 millió km-t vezettem balesetmentesen.

Most elkövettem egy hibát, kocsival mentem el cigiért az 500 m-re lévő dohányboltba, amit már ezerszer megbántam.

Ez a jogsimba került de még nem kaptam semmit.

Jó lenne tudni kb. mire számíthatok.

Van egy KATA-s vállalkozásom, amihez feltétlen kellene vezetnem.

Nem utolsó sorban 6 család megélhetése múlik az én jogsimon.

Kérem ne írjatok olyat, hogy: gondoltad volna meg mielőtt beültél, és hasonlókat!

Én őszintén megbántam, de már nem tudom visszacsinálni.

Amúgy 2008 óta nem iszom alkoholt!!!

Ez egy egyszeri alkalom volt, és mindjárt bele is buktam.



2022. nov. 13. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Ez így szokott lenni. Mármint, én - ugyan nem jogsival, mert jogosítványom soha nem volt, így nem is lenne mit elvenni - de ha valamit stikliztem, csaltam, vizsgán puskáztam, vagy valami, hát akkor tutifix hétszentség, hogy belebuktam, lebuktam, rajtakaptak stb. mintha meg lenne téve.


Amúgy SZERINTEM x idő után (hogy az x idő mennyi, azt nem tudom, de szerintem nem azonnal) , meg egy halom pénz befizetése után valószínűleg PÁV-ot kell tenni (pályaalkalmassági vizsga), és ha ott NEM vérzel el vagyis NEM buksz meg, AKKOR és CSAKIS AKKOR kaphatod vissza, azaz SZERINTEM ez sem automatikus.

2022. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 1 év eltiltás + bírság + utánképzés.
2022. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha véralkoholszint, akkor azt laborban állapíthatták meg. Az általuk megállapított érték elsődlegesen szabálysértés, illetve bűncselekmény elhatárolásához szükséges, majd azokon belül a büntetés mérlegeléséhez egy szempont.

Azért furcsállom, hogy ezrelékben határozták meg, mert a jogszabály gramm/liter véralkoholszint mérték alapján határolja el, hogy szabálysértés vagy bűncselekmény történt.


1,5‰ véralkoholszint 1,2 gramm/liter véralkohol-koncentrációnak felel meg.


┌─ A Büntető Törvénykönyv szerint, aki ittas állapotban közúton, illetve közforgalom elől el nem zárt magánúton gépi meghajtású járművet vezet, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A meghatározás szerint ittas állapotban lévő személy az, akinek a szervezetében 0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál nagyobb érték előidézésére alkalmas szeszes ital fogyasztásából származó alkohol van. ─┘

↑ 230. § (1) és 240. §

Ha nem történik az ittas vezetőnek felróható testi sértés, halálos- illetve jelentős anyagi kárral járó baleset, akkor nem szoktak szabadságvesztés büntetést kiszabni, még felfüggesztettet sem.


┌─ 55. § (2) A járművezetéstől el kell tiltani azt, aki járművezetés ittas állapotban vagy járművezetés bódult állapotban bűncselekményt követ el. Különös méltánylást érdemlő esetben a járművezetéstől eltiltás kötelező alkalmazása mellőzhető.

(3) A járművezetéstől eltiltás meghatározott fajtájú (légi, vasúti, vízi vagy közúti) és kategóriájú járműre is vonatkozhat.

56. § (1) A járművezetéstől eltiltás határozott ideig tart, vagy végleges hatályú.

(2) A járművezetéstől eltiltás tartamába be kell számítani azt az időt, amelynek tartamára az elkövető vezetői engedélyét - a járművezetéstől eltiltásra ítélését megelőzően - a bűncselekménnyel összefüggésben a helyszínen elvették, vagy azt a hatóságnál leadta.

(3) A határozott ideig tartó eltiltás legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama tíz év. A járművezetéstől eltiltást hónapokban vagy években, illetve években és hónapokban kell meghatározni. ─┘


Itt, írásod szerint, nagy a tét. Nagyon jó ügyvédre van szükséged, de akkor is kérdés, hogy mit tud elérni.


• Az 55. § (2) bekezdés szerint „Különös méltánylást érdemlő esetben a járművezetéstől eltiltás kötelező alkalmazása mellőzhető.”

Erősen vetélkedik a te és a tőled függők megélhetése, és a nagyon elmarasztaló társadalmi megítélés. Nem ok nélkül való, hogy a bűncselekmény vétség fokozatán belül kiszabható maximális idő, két év szerepel a szabadságvesztés kiszabhatóságánál.

A jogi képviselőd tudhatja, hogy érdemes-e ezt a lehetőséget kérni, vagy a gyakorlatban ez túlzó, és inkább visszaüt.


• Az 55. § (3) egy dupla vagy semmi próbálkozást tesz lehetővé, persze, csak akkor, ha nálad ez szóba jöhet.

Azért dupla, mert ha nem a vezetéstől, hanem csak kategóriától tiltanak el, akkor megmaradhat a megélhetést biztosító kategóriád, és utánképzésen sem kell résztvenned.

Ez akkor alkalmazható, ha pl. motorkerékpáros és személygépkocsis kategóriád is van, és motorkerékpárral követted el az ittas vezetést, míg a személygépkocsis kategóriára erősen szükséged van. Vagy személygépkocsis és tehergépkocsis kategóriád is van, és személygépkocsit vezettél ittasan, míg a keresőfoglakozáshoz a tehergépkocsi kell.

Ha egyáltalán van ilyen lehetőség, akkor is szintén a jogi képviselő tudhatja ezt elérni.


Általános esetben akkor kell sikeresen elvégzett utánképzés a vezetői engedély visszakapásához, ha a vezetéstől eltiltás hat hónap, vagy hosszabb. Ittas vezetés esetén azonban nem számít a vezetéstől eltiltási idő; bármilyen rövid is, kötelező az utánképzés.

Az utánképzés idő- és pénzigényes (különösen, ha nincs a közeledben); a vezetői engedély visszakapásához annyit lehet tenni, hogy az eltiltás után minél hamarabb célszerű elvégezni (lehetőség van arra, hogy az eltiltás alatt végezze az eltiltott), mert ha az eltiltás lejárta után végzed, akkor hiába jár le a letiltás, a vezetői engedélyt csak az utánképzés elvégzése után adják vissza.


Ittas vezetésnél, bűncselekmény szint elérése esetén, alapon is jelentős pénzbírságot szoktak kiszabni, de ha sikerül valamilyen alku (eltiltás méltányosságból való mellőzése, csak kategóriától és nem vezetéstől eltiltás, vagy akárcsak egy szokásostól rövidebb időtartamú vezetéstől eltiltás), akkor ezt növelt pénzbírsággal szokták ellensúlyozni.


Az is lehet, hogy mivel típuseset, tárgyalás nélkül hoz határozatot a bíróság. Ha tárgyalást kérsz, hogy minél hatásosabban elő lehessen adni védekezést, az pénz- és időveszteség. Bár, ha bevonták a jogsid, akkor már a bevonástól ketyeg az idő, ha eltiltásra kerül sor.

2022. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Remélem örökre.
2022. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erre szakosodott ügyvédi irodák, keress rá!
2022. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Remélem egy életre, és nem ártana az sem, ha egy-két hétre rács mögé vágnának, hogy megtanuld egy életre, hogy többet ilyet soha!!!
2022. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 a lefejezést kihagytad…….


Barom f.sz vagy! Te még gondolom soha nem csináltál olyat amit megbántál?

2022. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!