Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez a DPF regeneráció?

Hogy is van ez a DPF regeneráció?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem diesel autót, és nem igazán tudom, hogyan is működik a regeneráció. Azt tudom, hogy a műszarfalon meg tud jelenni egy sárga DPF-szűrő ikon. Egész pontosan ez: [link]


Mit jelent ez az ikon? Azt jelzi, hogy valami gáz van a szűrővel, vagy azt, hogy éppen regenerálódik? Már több száz km-t mentem a kocsival autópályán, de nekem még soha nem gyulladt ki, amiről nem tudom, hogy ez most nekem jó, vagy rossz? A kocsi teljesítményén nem veszek észre semmi olyasmit, ami arra utalna hogy el van tömítődve. Gyorsul rendesen, le sem szabályoz, semmi. Szóval ezek alapján rendben van a DPF-szűrőm szerintetek? A sárga lámpa kigyulladása pedig valamilyen hibát jelez, vagy pedig a megkezdett regenerációt? Bocsi ha nagy hülyeséget kérdeztem, de tényleg új nekem a dízeles világ.



2019. jan. 25. 02:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

A sárga ikont illetően:

Ha a koromoszint 24g alatt van, akkor nincs ikon. Jellemzően 20-24g között indul a normál regenerálás, ha minden feltétel adott. Tegnap pl elindult 22g körül, de szinte azonnal kikapcsolt, mert bebillent az alacsony üzemanyagszint jelzés.

Nem vártam meg, míg felmegy 24g-re, ahol elvileg bejelez a sárga ikon, inkább rögtön tankoltam. Tankolás után újból elindult a reg.


1.6 CRTDI Octaviám van, VAG DPF-el monitorozom.

2019. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21-es! Köszi a választ! Sajnos nekem ez a g-os meghatározás semmit nem mond, viszont tanulságos, abból a szempontból, hogy mennyire mindennek kell optimális körülmények között lennie, hogy egyáltalán elinduljon a folyamat.


Én annyit tudtam tenni, hogy kipróbáltam, lefolyt-e 3000 felett mint a videóban az a szerencsétlen széthajtott BMW. Mivel autópályán 130-nál is alig forog többet 2000-nél, így kisebb fokozatokban, és kisebb sebességben haladva, erősen túlpörgetve tudtam csak elérni a 3000-et, viszont nem éreztem semmi beszakadást a motor teljesítményében. Ezek alapján úgy gondolom, hogy rendben van a DPF-em...

2019. jan. 28. 02:15
 23/28 anonim ***** válasza:
Hát ha te a teljesítménygörbe menetét megérzed, akkor nagyon ügyes vagy. Én nem szoktam megérezni, hogy az autóm épp 160 vagy csak 140 lovat ad le. Érzetre pedig pláne nem tudok (extrém eseteket leszámítva) részecskeszűrő állapotot diagnosztizálni.
2019. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Közel száz lóerő visszaesést sem lehet érezni? A kocsi gyárilag 177. A srácnak a videóban visszaesett 88-ra. Többet írták alatta, hogy olyan lehet, mintha homokba mennél. Emiatt gondoltam, hogy ha sz4r a DPF-em, akkor olyan 3000-es fordulat körül, nekem is le kéne hogy szabályozzon.
2019. jan. 28. 11:13
 25/28 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a videóban az autó 3000 felett nem megy a DPF miatt, nem biztos, hogy a tied is ugyanezt a hibát produkálja majd. Amúgyis a videóban szereplő autó csak 150 lovas, az is számít.
2019. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Akkor van valami lehetőség, hogy diagnosztika nélkül észrevedd?
2019. jan. 28. 12:51
 27/28 anonim ***** válasza:

Lehet tudni diagnosztika nélkül is. Nálam pl a műszerfal kijelzi az olajhőmérsékletet. Regenerálás esetén plusz tíz fokkal melegebb.

Illetve az alapjárati fordulatszám is megemelkedik 800-ról 1000-re.

Google play-en keress rá a "bmw dpf" kulcsszóra! Biztos van már bömöshöz is app, mely egy ezer forintos klónozott bluetoothos elm327-el is működik.

2019. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
köszi a tippet!
2019. jan. 29. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!