Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Őszintén, Ti lenézitek azt...

Őszintén, Ti lenézitek azt akinek régi Swiftje van?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ha van kedvetek írjatok indokot is, amúgy meg nem fogok kötözködni, az igazság érdeke.
2019. jan. 1. 19:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Én nem, viszont akinek tudom, hogy 20 milla ott van a számláján, és 200 ezerért vesz 20 éves Swiftet hogy azzal járjon mindenhova, na az ilyet hülyének nézem.
2019. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezek szerint ha valakinek 20 millió van a számláján, akkor automatikusan minden használati tárgyát dobja ki, és cserélje ki a bankszámlájának megfelelő értékűre?
2019. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
61%

6 évig jártam régi swifttel, napi 2x30 km-t, szóval nem keveset. Most nyáron cseréltem le, egy 9 éves Mitsubishi Coltra. Na, ezzel már látom a különbséget. Előbb kiengednek, előzékenyebbek, jobban figyelnek rám.

Szóval igenis lenézik a közlekedők a régi swifteseket sajnos.


De ismerősök, barátok szerintem nem az alapján néznek le valakit, hogy mivel jár (normális esetben).

2019. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

22

Igen, mert igénytelenség, hogy egy szakadt, filléres autóval jár, és kuporgatja a pénzt. Konkrétan ismerek ilyet.

2019. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
100%

24

Ez az "igényelenség" akkor lesz majd meglepi neked, amikor neki lesz nyugdíjmegtakarítása az állami 40 ezer mellé, neked meg nem.

2019. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
27%

Anoním oldalon vagyunk szóval őszintén leírom. Én kimondottan haragudok arra az autóra azért mert milyen kultúra van körülötte.

Nincs bajom vele ami az autót illeti, de a sofőrökkel eddig majdhogynem csak negatív tapasztalatom volt. Szerintem ha a 90-es évek japán autóira jellemző papír kasztnit leszámítjuk akkor egy nagyon király autó. Könnyű kasztni, olcsó alkatrész, az 1.3 motor bika (samuraiban is az van, mégis felmegy bárhol). És lehet hogy viccesen hangzok, de szerintem sedanba még szép, egyszerű áramvonalas hatása is van. Hátul hajtana komolyan egy nagyon jó olcsó hobbi autó lenne. Cabrióban pedig kimondottan menő.


Viszont személyes gyűlöletem a tipus iránt ott kezdődött amikor használt autót terveztem venni. Mindenki amint meghallotta rögtön rávágta hogy "vegyél swiftet". Amire én hiába mondtam hogy köszönöm a tippet, de annyira nem tetszik, és annyiért vagy minimálisan drágábban kapok olyat ami tetszik is. Egyszerűen személyes sértésnek vették hogy "Ha nekem jó a swift nem értem neked mi bajod van vele." meg "Nem kell játszani a nagyembert, egy swiftet fent is tudnál tartani. Tudni kell meddig ér a takaró!" meg a többi frusztrált maszlag, ahogy a sok hülye az én pénzemmel szeretne gazdálkodni. Otthon, barátoktól és az interneten csak azt hallottam hogy swiftet vegyek. Pedig nem 200 ezrem volt rá. Akkor is ha kimondottan mondtam hogy nem szeretnék swiftet. De azóta is, ha egy nyomorult izzót kell cserélnem a kocsin akkor hallgatom családtól is hogy "Ha swiftet vettél volna olcsóbb lenne." Az idegeimre megy. Évek óta ezt hallgatom. Komolyan, ha valaki swiftet próbál nekem ajánlani úgy fel tudom már lassan kapni a vizet és kikelni magamból hogy nem hiszem el utólag. Évek okoskodásának hallgatása olyan emberektől akik egy nyomorult olajcserét nem tudnának megejteni, meghagyta a nyomát a türelmemen.

Ezt tetőzte az hogy egy srác akit sose kedveltem kapott otthonról egy swiftet. Alátették még azt is, de nagyra akar lenni magával. Engem nem is zavarna, de ő láthatóan zavarja, és úgy próbál kezdeni valamit a szituációval hogy másokat támad. Leginkább én vagyok a célpont mert olyan márkát vezetek amiből elfogadott, sőt bátorított dolog gúnyt űzni. Ilyeneket kapok hogy "nekem nem kell puccos (német autó márka neve behelyettesítendő) péniszt növelni" meg hasonlók. Mintha bárkit érdekelne az autója vagy mentális állapota. Leszrom, de hallgatnom kell mert egybe vagyunk zárva egyetem miatt. Őt eleve utáltam, de így ő se kedveltette meg velem jobban a márkát.

És az se dobott a típussal meglévő kapcsolatomon amikor tankolnák, és egy 30 körüli csávó random odajön majd elkezdi nekem lökni a dumát hogy ő mennyit keres, de mégis megelégszik a használt swifttel. Meg hogy ő is vehetett volna ilyen puccos autót mint nekem van, de hogy az valójában rosszabb döntés lett volna, mert többet eszik, drágább az alkatrész és neki nem csajozni kell az autó (rámutat egy tehénre az anyósülésen) és nem is érti minek vettem én azt. Majd mikor megkérdeztem hogy ki próbál most itt kettőnk közül feszíteni akkor köpni nyelni nem tudott hanem habogott hogy nem feszít, ha akarna kettőt is vehetne olyat mint nekem van...


Szóval azért mert swiftje van valakinek nem nézek le senkit. Mások vagyunk, más tetszik. Lehet valakinek anyagi helyzete ezt engedi, lehet valakinek tényleg tetszik és valakinek meg nem indokolt a több.

Viszont ez a mártír és "Ha nekem jó ez legyen jó neked is!" kultúra ami körülötte van, megutáltatja velem az egészet. Sose fogok ilyet venni már dacból sem. De ha bárkinek tetszik lebeszélni sem fogom, mert nem rossz autó.

2019. jan. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
37%

"Leginkább én vagyok a célpont mert olyan márkát vezetek amiből elfogadott, sőt bátorított dolog gúnyt űzni. Ilyeneket kapok hogy "nekem nem kell puccos (német autó márka neve behelyettesítendő) péniszt növelni" meg hasonlók. Mintha bárkit érdekelne az autója vagy mentális állapota. "


BMW-d vagy tesó? Amiket fentebb felsoroltam, mindet megéltem én is, annyi különbséggel. hogy nem csak a suzukisok találnak be folytok ezekkel a hülyeségekkel, hanem mostanában már az opelesek is. Van egy Facebook Csoport meg oldal is, az a nevük hogy BMW-s parasztok. Minden második poszjukban a hondásokat fikázzák. Megkérdeztem az admint, hogy miért? Azt mondta, mert az összes hondás pont azokat a dolgokat csinálta, amiket te felsoroltál. Én meséltem neki, hogy az én BMW-mbe sose között bele hondás, de a suzukisok rendszeresen. Erre azt írta a srác, hogy a akik réhen ondákaz hajtottak, azok átültek a suzukikba. :D Egyébként ez az oldalon is látszik. Ha kiírsz egy kérédst egy Audi-ról, BMW-ről, vagy Merciről, alig fog rá értelmes válasz érkezni, hanem elkezdik a kocsidat szétfikázni, meg mindenbe belekötni azok, akik valamilyen alsóbb kategóriás autóval járnak.

2019. jan. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Nem. Több barátomnak is van swiftje, és tök jó autók, olcsó, keveset fogyaszt, megbízható. Sok esetben a legpraktikusabb választás.


Én az ostoba embereket nézem le, de az ilyen embereket sajnos bármelyik márkájú autó volánja mögött megtalálod, legyen az suzuki, bmw, stb.

2019. jan. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Igen mivel 10cmel magasabban ülök. Egy ferrarist talán még te is lenézhetsz.
2019. jan. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Ez az "igényelenség" akkor lesz majd meglepi neked, amikor neki lesz nyugdíjmegtakarítása az állami 40 ezer mellé, neked meg nem."


Pont fordítva látom, ismerek egy-két 60 év feletti öreget is, akik egész életükben kuporgattak, csak sajnálni tudom őket, mert most sem tudják levetkőzni ezt a tulajdonságukat, és a kenyeret is sajnálják maguktól. Nagyszüleim, akik alig jönnek ki egyik napról a másikra az alacsony nyugdíjból, jobban élnek, mint ezek a nagy megtakarítók.

2019. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!