Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogósok és Simsonosok! Ti...

Robogósok és Simsonosok! Ti miért szívjátok egymás vérét?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 20:05
1 2 3 4 5
 11/50 Malaboy ***** válasza:
Nekem Simson és a robogó is bejön..:D sőtt, a Simson robogó is :D
2010. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:

Nekem is robogóm van, és lám ,mégis tudok normálisan írni :D

És én nem szidom a Simsonokat se, és a robogókat se(kivéve azt amelyik nagyon sz@r). Külömben is én csak kezdőmotornak vettem robogót. Ha nagyobb leszek, nyilván nem robogóval fogok zümmögni :)

2010. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
Úgy írjátok , mintha két tipus lenne: robogó és simson. Pedig van ezerféle robogó . Ez is robogó: [link] , na meg simo is van robogó ami automata , nem csak S51 pl : [link] ez a Simson Shula Thunder bird. Szóval nincs semmi ilyen simson vs robogó, csak a 14 éves gyerekeknél.
2010. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
71%

A Simson robogókból alig készült pár ezer darab, azt a gyár halála előtt kezdték kidobni..


Miért szeretem a Simsont:

Mert kényelmes, nagy rugóútja van és kényelmes nyerge, váltós, ezen nem csak a gázt húzod mint a hatévesek :D

Ezen váltasz. ha nem tudsz vezetni ő megmondja neked.

A Simsonnak lelke van. Az enyém 50-es tuning, fúrva lett, meg kiigazítva.. Sz4rul beállított karbival, tegnapi szembeszéllel 72 km/h-t ment!

És erre nem képesek a robogók.

50 köbcentivel, sz4rul beállított karbival örülni kell, ha megy 55 körül.

De majd ha szélcsend lesz mérek újra, mert most be lett állítva tökéletesen a karbi is.

[link]


Sosemvennék robogót..

És utálom mikor a sok pöts robogós aztmondja h hülye csóró paraszt Simsonos..

Én legalább meg tudom szerelni, ha baja van. (Bár 3 év alatt csak 1 szimmeringet, 1 éket, és karbi alkatrészeket kellett cserélni, na meg a 30 éves gázbowdent.)

És ezek sokkal hosszabb életűek, mint a sok műanyag gönc, mutassatok nekem 1 robogót, ami 30 évesen is képes menni.

Az enyém 21 éves, és így is tökéletes. Szép metálfényezése van, jó kis kipuff aztán kész.


A robogó meg nem motor, a robogó az egy "belsőégésű hajtóművel meghajtott bevásárló eszköz"

Azért van a lábad között a hely, hogy oda tedd a szatyrokat :D

Egyébként a robogót az '50-es években az olaszok találták ki a nőknek, hogy megkönnyítsék az életüket.


És még mit utálok? A robogók hangját.. Folyamatosan azon a hülye fordulaton.. Lehet rajta akármilyen kipuffogó undorító hangja van :S

Amin össze tudod koccintani a térdedet, az nem motor!

nem is lehet normálisan dönteni a robogót mert nem érzed át..

És aki meg azt mondja, hogy a Simson nem motor az azért gondoljon ebbe bele, hogy mi hasonlít jobban egy nagymotorra egy Simson vagy egy robogó?

Nem kérdés..

És azis tök jó amikor az öreg bácsik meglátnak téged, és a fiatalkorukra emlékeznek vissza :)

Látod ahogy csillog a szemük, ahogy meglátják.

Egyszer egy német házaspárral beszélgettem, mert meglátta a városban parkolni a motort és elkezdett klérdezgetni :D


És most ne villogjon nekem semmilyen robogós, hogy neki a 60-as óra lepörgött és ő 90-et ment..

TEGYETEK RÁ GPS-T ÉS AZZAL MÉRJÉTEK LE!


(sportmotor.hu profilom: [link]

2010. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
29%
A robogo is motor te bango utolso s a sportmotor-t terheled a szar simsonnal kacagtatod magadat..szanalmas vagy a motor sem a simsonnal kezdodik az egy nagy fos...ha az motor akkor a babetta csoppert....:)) szivassatok magatokat szor 80 eves szar motorosok hidegben em gyul jajj simson...en igy szeretlek(hogy mindig szerelgetlek) :))))))))
2010. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj, kedves utolsó!

Először tanuld meg a magyar nyelv írásjeleinek szakszerű használatát (általában 5. osztályban tanítják), aztán lépj hátra kettőt, ÉS B4SZ ARCON MAGAD! :D

2010. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
29%
Engem csak annyiban idegesít 1-2 simsonos , hogy x hete kiírtam egy kérdést , hogy milyen ROBOGÓT ajánlotok városba , leírtam hogy nem kell simson mert nem szoktam motorozni nem tudok váltani és nem is akarok megtanulni.Erre csak be írt egy b.zifejű ny0morék hogy rámtukmálja a szar szimoját....
2010. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
78%

ezt írod: A robogó meg nem motor, a robogó az egy "belsőégésű hajtóművel meghajtott bevásárló eszköz"

Azért van a lábad között a hely, hogy oda tedd a szatyrokat :D

Esetleg elkerülte a figyelmed a Gilera DNA. Komolyannem értem mire vereda nyálad egy öreg simoval, sztem halál vicces a gagyi dudád, meg GPS simon:D:D:D minek? Nem találsz el az alaktrész boltig? Jah te vagány vagy aki szerelni is tud meg váltani is, hűűhaaa, te egy zseni vagy, rajtad kívűl senki se tud. Szerintem több motort szereltem mint amit te láttál valaha. Simson neked a motor??? Csak mert 10000évesen még megy? Űlj már rá egy Cagiva Mitora, akkor talán érzed a különbséget. És az is kismotor még!!!! A simson azaz az S51 egy régen elterjedt valami volt, mert nem nagyon volt más. De ez nem azt jelenti h az szuper. Akkor inkább Yamaha DT50, az is jóval komolyabb. Robogóval sztem neked az a bajod, h csóró vagy, nem tudsz venni, és akkor húúú már ellenség, mi ez ha nem gyerekes. Meg milyen robival hasonlítgatod? [link] ezzel? Juj nincs tank a lábad közt ha ráülsz hűha. Komolyan nevetséges ami hisztit levágnak itt a simsonos kissrácok. Ha értetek egy kicsit a motorokhoz akkor rájöttök h simson se csoda, amint lesz komolyabb motorod, kineveted majd. Meg ha hű de ügyes vagy mert te váltassz meg szerelsz ( Nekem meg van A jogsim is 10éve, de biztos nem tudok váltani szted) akkor miért nem állitottad be a segédmotorkerékpárodat? 72őt megy a csodagéped, azta nem semmi, egy régi kiskerekű egyszerűbb jog megy annyit... igen GPS el mérve megy annyit. Jöhetsz mérni... De ha átcserélem a görgőt ami kemény 1200Ft(marha drága robogó alkatrészek na persze) akkor már többet is megy és ennyi. Amúgy elhagyott a csajod egy robogósért vagy mi? Bosszúhadjárat? De visszatérve egy régi jog, pl next zone, már ezerszer korszerübb motorral van szerlve, mint az S51. Önindító (igen, minden simsonos álma, h ne legyen égő betolni a sz@rját a fagyizó előtt), különolajozás (be tudom keverni az olajat, de nem jobb ha 1000kmenként egyszer kell csak, vagy te a tv-t se távirányítóval használod hanem odamész átkapcsolni mert az a férfias?) tárcsafék! (simson dobfékje egy saját idejében is ócska vmi volt), Elektronikus szivató(mikor véletlenül túlszivatod a simot, azt ne mond h nem örülnél neki, jah te inkább gyertyát cserélsz hiszen vagány vagy tudsz szerelni, a keverék membránszelepen át megy a forgattyúsházba( sokkal jobb hatásfok érhető el mint simsonnál a rögtön hengerre szerelés, gyárilag 5 felömlő (de te reszelsz simsonba 8at hisz te értessz hozzá), CDI gyújtás( simonak kis eső azt a tank alatti trafó be is hal, de te értessz hozzá, megszakítós gyújtás,, ami sose jó) sokkal pontosabb illesztések, lehet kapni minőségi alkatrészt(simsonhoz a gyári NDK alaktrész még elment, de a mostani utángyártott vackok semmire se jók) És sok robi vízhűtéses(te értessz hozzá, tudod h ez milyen előnyökkel jár) ÉS a variátor, ami egy nagyon okos találmány, mert iszonyat pontosan be lehet hangolni(simo tokozott lánca nem egy nagy vászidász) Burgmann ban meg elektronikusan tudod a variátort állitani, tehát tudsz váltani. Gilera DNA tank a lábad között. Sisaktartó se egy hülyeség, simon max légszűrő(az is elég vicces szerkezet ott)mellé tehetsz vmit aminek nem baj ha koszos lesz. Volt simsonom, 50es robogóm, simerem mindkettőt nagyon is jól. Simsont lehet bedönteni kanyarba jól????? Naaaaaa, vagy annyira tapad a barum gumid? ÉS szereted a küllőket csiszolgatni vagy cserélgetni? Belső nélküli gumit is áldanád mikor defekted van, hisz nem egyből ereszt le. Na mindegy, sztem te egy ksifiú vagy aki titokban robiról álmodik, de simot kapott , haverjaid kibnevettek, ezért te most bosszút állsz és lenézel minden robogót ok nélkül, ahelyett h együtt motoroznátok. MErt mindekttő jáááátéééékmotor!!! Egyik se komoly motor!! Az nem simsonnál kezdődik, de totál nem!!

2010. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
49%
NE vitázzunk gyerekek, nekem 200 as Gilera Runnerem van, előtte igen, nekem is volt Simsonom, de ég és föld a különbség, soha az életbe nem kell még egy olyan ócska motor mint a Simson, hogy miért ? ? ? Idei szenzonba több mint 8000 kmert nyomtam a VXR-be annálkül hogy valamihez nyúltam volna, legtöbbet kétszemélyel, többek közt voltam Romániába, Ausztriába. Ne mondjátok nekem, hogy a Simson jobb, na és ha müanyag a burkolat ? Könnyebb és nem rozsdázik, én is robogó ellenes voltam, de ezt az ócska dumát hagyjátok már abba, hogy a robogó nem motor, jó ? akkor a Simson mi ? drótkecske ?
2010. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
65%

11:29


A Simsonomat én magam vettem saját pénzemből.

Egyébként mehetne többet is. Láckereket veszek (200 Ft, ha már az árakkal villogunk), aztáb 50 köbcentivel megfutja a 80-at. De ez nekem nem kell.

Ha a variátor olyan okos és menő dolog akkor miért nem azt használják a MotoGP-n, vagy akár az utcai gépek között.

Érdekes lenne mondjuk egy Yamaha R1 variátorral.

Búgna a 200 ló rendesen :D

2010. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!