Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetertetek a 0 tolarenciaval?

Egyetertetek a 0 tolarenciaval?

Figyelt kérdés
En 0.4%ig megengednem siman. Este iszogattunk, fel12 utan mar semmit nem ittunk. 15 ora telt el es nem merek autoba ulni mert 0.25% a szintem. Teljesen beszamithato vagyok csak vekony es lassan szivodik fel. Mast ez nem bosszant??
2018. márc. 13. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy akkor az emberek lazáznának és fölémennének. Amúgy egyetértek, minimális véralkoholszintnél különösebb egyéb befolyásoló tényező nélkül az ember valószínűleg sokkal jobban vezet, mint mondjuk 12 órás éjszakai műszak után vagy betegen... De a zéró tolerancia teszi a legbiztonságosabbá a dolgot. Így se eléggé... Egyszerűbb így elbírálni a dolgot, ez van.


Az azért nem akkora borzalom, ha az ember nem vehet magához sejtmérget, amikor csak akar :) De persze el tudom képzelni, hogy egyeseknek így is kellemetlen. Nos, üdv az életben.

2018. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem bosszant, egyetértek. Nagyon sok cikk foglalkozik ezzel a témával. Amikor te úgy érzed oké vagy, akkor is növekedik a reakcióidő pl.

Teljesen rendben van a zéró tolerancia, én inkább az ittas vezetésért járó szankciókat szigorítanám.

2018. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
87%
Sajnos, személyes véleményem szerint a legtöbb ember nincs tisztában vele, hogy egy bizonyos mennyiségű, adott alkoholtartalmú ital elfogyasztása mennyivel növeli a véralkohol szintjük. Ebből fakadóan az általad leírt módszer nem feltétlen lenne hatásos, hiszen a kevésbé jártas ember könnyen lépné át a határt, ezáltal problémát generálva.
2018. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

1. Nem kötelező inni, nem kötelező vezetni. Választható mindkettő, csak nem egyszerre.

2. Ülhetsz autóba, csak nem vezetheted. Erre találták fel a sofőrszolgálatokat.

3. Ha a véredben van alkohol, akkor az agyadban is van, csak nem érzed. Pont ettől veszélyes.

4. Valóban bosszantó lehet, hogy kevesebbet kell innod, mint másoknak, hogy ugyanolyan intoxikációs szintet elérj. Biztos idegesítő a sok pénz, amit az alkoholon spórolsz. Ja, hogy nem ittál kevesebbet, mint a többiek, csak jobban beálltál? Akkor ld. 1. pont.

2018. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

A 0 toleranciát megérti a magyar,mást nem. Nézd meg a sebességhatárokat ott mit művelnek.. Lehet menni x sebességgel de elkezd matekozni ,hogy hány százalékot csal az óra plusz adjuk hozzá a trafipax csalási tényezőjét meg vonjunk gyököt és adjunk hozzá még x % -ot mert onnét büntet na és akkor máris mehetek gyorsabban.


Pont ezt játszanák az alkohollal is, hogy na még belefér egy feles mert ettem egy pörköltet az lefojtsa de különben is én nehezebb vagyok és még egy sör is belefér meg lemozgom lealszom stb stb..menne az össznépi számolgatósdi és az eredmény az lenne hogy matt részegen vezetne mindenki.

2018. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Igen.

Egyébként régen volt engedmény, de meg is lett az eredménye.

A gyorshajtás jó példa.

Lakott területen belül 75-tel kell kb menni, hogy valóban jöjjön a csekk.


50%-os túllépés.

Mit csinál a paraszt?

Még veri magát, mert lefényképezték...

2018. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mas tempoban tavozik az alkohol a verebol, raadasul en 45 kg vagyok, a pasim meg 95 korul van. Egyertelmu, hogy maskepp dolgozza fel a szervezetem. Szoktunk soforszolgalatot igenybe venni, pl. este. Most 5-6 helyre kell mennem, igy eleg huzos lenne. Na mindegy, 5ig csak kimegy.
2018. márc. 13. 15:04
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudod, hogy lassan szívódik fel, kevesebbet igyál. Attól, hogy te teljesen beszámíthatónak érzed magad, még lassabb lehet a reakcióidőd pl.
2018. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

0.4%?

A nulla alapból jó elképzelés.

Különbség van 0.4% egy 40 kilós nő ,és egy 130 kilós 2 méteres állat között.

1 pohár sör nyáron az elsőnek valószínűleg érződik ,a másodiknak kb lehelletén sem.

Dönteni kell : vagy inni ,vagy vezetni ,vagy hozni valakit aki elvisz.

Van aki 1-2 pohár sörrel is biztosabb, biztonságosabb ,mint más az első korty előtt.

Nem egyenesben ,kihalt úton előrefele menni kell majd a reflex,hanem amikor takarásból lépnek ki 3 autóval előtted, és pont elhúzod vagy megállsz vagy már nem .

Alapjában a nulla tolerancia ezért jó ,mert nem lehet mindenkire kalkulálni.

Aki inni akar ne vezessen ,vagy akkor érje be egy mentes sörrel.

Tipp : ha még a saját szondád kimutatja a százalékot ,menj el kocogni sétálni ,vagy lépcsőzz párat ,a mozgás-hő bontja az alkoholt ,gyorsítja és igyál mellé sok vizet.

2018. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

0,4% ??????????


2 (KETTŐ) EZRELÉK !!!!! a jelenlegi határ!


És akkor már részeg az illető.


(csak a gyengébb matekosok kedvéért:0,2%)

2018. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!