Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértetek, hogy csak az...

Egyetértetek, hogy csak az autók a megbízhatóak, amik fapadosak és kicsi a tudásuk?

Figyelt kérdés

Amikor megbízható autókról vitázunk ebben a rovatban, mindig olyan modelleket emlegetnek, amik "semmi sem tudnak" vagy fapados kivitelt használ az illető.


A francia autókat sokan megbízhatatlannak tartják.

Na, de ha megnézzük mondjuk a pár éve kifutott Lagunát, akkor feltűnik, hogy bár az anyagok felhasználása nem prémium, viszont maga az autó tudásban nincs messze egy középkategóriás prémiumtól.

Ebből az következik,hogy tele van kütyükkel, meg 4 kerékkormányzás.....stb


Vagy, a BMW-t szokták még megbízhatatlannak mondani, bizony ezek a bajor szépségek nagyon sok funkcióval rendelkeznek, éppen csak heremasszírozó nincs bennük.


Nyilván egy Swift megbízhatóbb, mint ezek de szörnyű vezetni, kicsi belül és sokkal kevesebbet tud, mint a felső kettő versenyző.


Emellett a motorja sem mindegy.Egy BMW gyakorlatilag belsősáv tisztogató ,de a Laguna is megállja a helyét az autópályán a 2 literes dízelmotorjával.

Ellenben a Swift erre nem alkalmas.


2018. jan. 6. 19:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az előbb láttam, hogy valahol ezen megy a vita, gondoltam nyitok külön topikot.
2018. jan. 6. 19:24
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem értek egyet.
2018. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem éppen, mert ott vannak a Hondák, Mazdák,Toyoták, amik a megbízhatóságukról híresek, és tudják, amit tudniuk kell. Én pl pont leszarom a heremasszírozót, ami felesleges baromság egy kocsiba, de ezek közül a japánok közül bármelyik előbb kellene, mint a francia, vagy német prémium márkák.
2018. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Minėl egyszerűbb annál kevesebb a hibaforrás. A rėgi swift faėk egy modern bmw hez. Az anyagok rendben vannak itt is ott is. A teljesítmėnye kisebb így jobban is bírja. Nincs agyonvezėrelve. A rėgi swift lazán komoly javítás nėlkül elmegy 30 ėvig egy modern bmw nem. De ez igaz más márkára is. Egy rėgi bmw megbízhatóbb mint egy modern.
2018. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Minden autó lehet megbízható, ha épp nincs valamilyen szériahibája, és normálisan karban van tartva. Nem függ a márkától és attól sem, hogy mennyire prémium.

Egyébként meg eleve hülyeség, amit írtál. Egy BMW és a Mercedes is lehet fapados, ha valaki nem akar pluszba fizetni mindenért. Van, ahol csomagban van a felszereltség. De Mercinél pl. pont szinte mindent meg kell venni egyenként.

2018. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Ja, a megbízhatóság pedig nem úgy működik, hogy "szokták még mondani", hanem reprezentatív felmérések vannak rá.
2018. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Amit az előző ír felméréseket, ott általában nem alap autók végeznek az élvonalban. A J. D. Power 2017-es listáján pl a Lexus a legmegbízhatóbb. Az meg minden, csak nem fapados.
2018. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Természetesen így van.

Most én nem akarok japánautózni, veszek olyan példákat, amiket saját bőrömön tapasztaltam.

Volt egy 97-es Audi A8-asom, elég fullos. Automata meg minden. Minden hétvégén szereltem valami bizbaszt benne, az extrák végül soha nem működtek mind, mert mire végeztem a szereléssel, kezdhettem előlről. Majd a váltó is bedöglött a következő tulajnál, ez az autó életének végét is jelentette.

Másik példa, maradjunk márkán belül, sógorom egykori, szintén 97-es 1.6 benzines A4-ese. Konkrétan nem volt mi elromoljon benne. Kéziváltó, szögegyszerű motor, éppen klíma volt benne, ezzel az extrák listája ki is fújt. Amiket én minden hétvégén szereltem az A8-ban, az az ő autójában nem is létezett. Akkor már hogyne lenne megbízhatóbb egy kisebb tudású, "buta" autó?

Vagy a sokat dicsért régi Mercedesel, pl a W124-es 200D. Egy túltervezett motor van benne, ahhoz képest irtó kevés lóerővel. Így persze hogy soha nem romlik el. Hatalmas kasztni, sok van, 0 extra benne, 4 sebességes kéziváltóval. Így nem nagy bravúr a millió kilóméter. Ellenben a vele egykorú, pontosan ugyanolyan W124-es, de 500-as benzines full extrás Mercik jó, ha a 100 ezer km-t megfutották komolyabb hiba nélkül. Mert annyi extra van bennük, hogy állandóan bedöglik valami.

És számtalan ilyen példát fel tudok hozni.

2018. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Minden második nap itt valaki benyal a dízel lagunanak. Tényleg az a top autó ?
2018. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Laguna is megállja a helyét az autópályán a 2 literes dízelmotorjával.

Ellenben a Swift erre nem alkalmas."


Na úgy latom megint egy igazi autószakértővel van dolgunk. Az egyébként meg van h a swift városi autó,ergo nem túraautónak,hosszútávra van specifikálva? Birom mikor a sok ökör ,városi kisköbcentis autókat hasonlítgat az újabb ,limuzin,sedan csaladi technikakhoz . Egyébként kedvedért elarulom nalunk max 130 a megengedett,azt egy alap Mk1,Mk2 ezres swift is tudja ha van vér a fszodba tolni neki . Nekem francia fos nem kéne,baxhatod a kényelmet ha állandóan ott hagy . persze kinek a pap,kinek a gané.

2018. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!