Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsont vagy robogót vennél?

Simsont vagy robogót vennél?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket szeretnék kérni. Melyik miért jó , melyiknek milyen előnye van a másikkal szemben? Ha lehet ne legyetek elfogultak a sajátotokkal szemben , hanem írjátok le hogy mik lehetnek az esetleges hibák! Előre is köszönöm! :)
2010. máj. 10. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire kell. Nem nagy ördöngősség, hogy melyiknek mi az előnye: a robogó kényelmes, megbizható, városban ide-oda elmenni klassz. A Simson egy kicsit érdekesebb motor, jobban megy, el lehet vele menni túrázni is (erdőbe), akár hosszabb utakra is (vidékre), viszont néha óhatatlanul bütykölni kell.
2010. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

na akkor a háborút elkerülendő szeretném kérni, hogy se Simsonos, se robogós ne szólja le a másikat és ne kezdődjön az acsarkodás..



Én Simsont vennék, és Simsonom is van.

Több okból:

nemszeretem a robogó kis kerekeit, az automata váltóját (folyamatosan ugyanúgy búg a motor), azt hogy úgy kell ülni rajta mint a WC-n és hogy sok rajta a műanyag.


A Simsont szeretem.

nagy kerék, 4 sebességes manuális váltó, olcsó alkatrészek (bármi baja van [akár totálkáros] 10 ezerből nap mint nap használható motort csinálok belőle)

Én 2 év alatt 4000 valahányszáz forintot költöttem alkatrészre.

Mindig mondják hogy a Simsont folyamatosan szerelni kell.


Na hát ez nem igaz. Akinek volt Simsonja és ért hozzá az nem mond ilyet.

ha vki nem ért hozzá vagy kókány szerelőhöz viszi akkor meg majd szidni fogja hogy "NDK-s fos.."

De ha egyszer jól megcsinálod akkor csak tankolnod kell!


Simsont szerintem csak olyan vegyen aki rendesen motorozni akar, régimódi stílusban. Aki nem fél beolajozni a kezét ha gond van (és tudja is mit hogy kell megcsinálni, vagy van jó szerelő ismerőse)

És szeret váltani.


A Simson 70-es évekbeli koncepció és akkoriban akkoris ezek voltak a legjobbak.

A robogók szerintem nem fognak 40 évesen mászkálni az utakon.

és ez nem a tulajdonosok hibája. Sajnos a gyártóké.


De azt persze elismerem hogy vannak előnyei a robogónak:


pl lánynak városon belül A-ból B-be vagy munkábajárárshoz..

De ha a városból ki kell menni akkor már rég rossz :S


15/F

2010. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19:01-nél a pont
2010. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

lehet h lehurrogtok de a simson mert az egész motor egy élmény!! :)

én nagyon nagyon szeretem a régi motorokat énis ausztriából behozott vmien régi jawa vagy simson lesz az első motorom

2010. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

19:01 vagyok


Köszönöm a pontot :D


Ja és itt a motorom:

[link]

2010. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem simsont vegyél ha veszel.Könnyebb szerelni:Nem megy el egy nap arra hogy megkeresed a motort a kasztni alatt.Olcsóbb az alkatrész és mindig van.Simson alkatrészre mindig van és lesz igény.Megbízható.Enyém 31 éves és mínusz 10-ben is pöccre indul.Tanyákra dimbes-dombos terepre jobb.És nem utolsó sorban a vezetési élmény is jobb.Elsőre ennyi jutott eszembe.
2010. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

2-3 évig volt Simsonom. Időtálló motor és olcsó hozzá az alkatrész, keveset fogyaszt. Jó dolog a váltó, szerettem vele menni és pakolgatni a sebességeket de a teljesítménye nem volt jó.

Hátránya hogy kevergetni kell bele az olajat, gyengébb mint egy robogó, a tömítések szarok, kipufogó kifújt hiába cseréltem benne tömítést, kilazult mindig pedig volt rajta biztosítólemez, karbiból többször csöpögött a benzin hiába vetem bele új tömítést úgyis kinyúlt, utángyártott alkatrészek pontatlanok és rossz minőségűek. Az enyémnek mindig volt vmi baja mert jól becsaptak és szart vettem meg, de amit megcsináltattam az többet nem romlott el. Nagyon soakt költöttem rá, úgy 150 ezerben volt benne 3 év alatt és töredékéért tudtam eladni. 60-65öt ment.

Most vettem sportrobogót és sokkal jobban megy mint a Simson, 72-t lazán kiviszi de még nem csumáztam rá mert szokni kell a teljesítményét. Ebbe nem kell kevergetni az olajat, van rajta benzinszint jelző( simsonra még rakni se lehet csak elméletben van megoldása) van önindítója, index(simsonon is van néha) visszajelzővel, km óra is működik( némelyik simsonon is van). Hátránya hogy kicsi a kereke és nem olyan stabil mint a simson és ezt kanyarban lehet észrevenni. Alkatrész általában dupla annyi mint a simsoné. Azt nem tudom hogy előny e vagy hátrány hogy automata váltós, mindenki saját maga dönti el. Kicsit többet eszik mint a simó. Drágább( ha jót akarsz venni). Nem olyan időtálló( 14-15 éves robogókat is néztem, azok rendszerint szarok, nem mennek jobban mint a simson).

Ha max 100 ezer forintod van motorra akkor simson, ha 130-150ezer akkor már érdemes robogót venni.

2010. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bocs, a sisaktartót kihagytam. A robógónak(1-2 kivétel) van sisaktartójuk, a simsonnak még irattartója sincs, csak a légszűrőházba lehet rakni 1-2 dolgot.
2010. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én mind2 motoron egyaránt felnőttem:)és még most is ezekkel foglalkozok.

Én őszintén meg mondva mind2 motort nagyon szeretem.

Simson:

Előnyök:Egy feelenget ad, váltós, olcsó hozzá minden,bírja a terepet.

Hátrányok:Sajnos már igazi gyári minőségű alkatrészt nehéz beszerezni illetve marha drága, sajnos emiatt van a rossz híre a Simsonnak mivel után gyártott lomokból áll sajnos a legtöbb és emiatt kel sokat szerelni, és ezt mindenki tudja aki konyít hozzá.Már sajnos kicsit kiment a divatból.


Robogó:

Előnyök:Kicsi fogyasztás, mozgékonyság,sisaktartó/tárolórekeszek,esztétikusabb,


Hátrányok:90% rosszabb minőségű úton meg hal, drága az alkatrész hozzá(új),sérülékenyebb,a "sok elektronika".



remélem segítettem:)

2010. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Simsonnak egy két előnye van: megtanulsz váltani és szerelni. Én is simsonoztam régen, volt kettő is, és mindig volt velük baj. Ismerősök akik szintén simoztak mindig hirdették h menynire jó az övéké meg mennyire megy, míg motorozások során mindig behalt vkinek. Aztán meguntam h mindig koszos leszek rajta, mindig szerelni kell. Váltottam robogóra. És milyen jól tettem. Kb ezerszer megbízhatóbb, van önindító (jaj mennyit toltam a simot), tárcsafék, vízhűtés, normális műszerfal benzinszint jelzővel és ha kevés az olaj azt is jelzi. Van sisaktartó ami óriási találmány, minden belefér sisakkal együtt. Normálisabb világítás. GYújtás sose állítódik el ami simsonnál szinte lehetetlen. Nem kell olajat kevergetnem, megoldja magától. Automata szivató. Karburátor egyből a forgattyús házba küldi a naftát mebránon keresztül nem simán hengerbe ami rosszabb hatásfoku (simsonnál van így) És tisztán szállok le róla. A másik amit simsonos kisfiuk mondanak h robogó egy hangon búg csak. Tévedés, a vario változtatja az áttételt és a fordulatszám egyáltalán nem állandó. De ha azt nézzük, simonál elég hamar már 4esben vagy(vagy 3as ha annyi van csak) és ott te is csak a gázt húzod!!! Semmi mást. Simson egy régi korszakból maradt, 15 évesen én is élveztem de ahogy múlt az idő lett jobb motor, ami tényleg motor volt már. Szerintem attól h simson váltos, meg a tank a lábad elött van, attól semmivel sem motorabb mint bármilyen 50es robi. Meg nagyobb a kereke? 13" sok robin, simsonnak 16 hűha 7,5centi! Csak robogóra van minőségi gumi, nem csak barum. (ami barumira nem jó :) )Tényleg bátran nézzetek meg egy öreg cagiva mitot stb ami már inkább motor és mennyivel komolyabb féke van mint simsonnak (két dobfék ), 30Le, annak már komoly váza is van meg futóműve de még az is csak libakergető egy pl Honda CBR 600F hez képest. Nem lehetne inkább h simsonos srácok együtt motoroznak robisokkal és együtt élvezik a szabad motorozást. Minek a harc? Technikailag robogók egyértelműen modernebbek és megbízhatóbbak. Azt h kinek mi tetszik az izlés kérdése. Tényleg motorozzatok együtt, nincs annál jobb mint nagy csapatban menni. Pár éve unokaöcsém is megkérdezett h robogót vegyen vagy simsont. Mondtam h robogót ha nem akar szerelni állandóan. Simsont vett. Szenvedett vele 2 évig majd eladta és azóta gyűlöli a simsonokat. Lett nagyobb motorja (nem robi) Elárulom h bármilyen kétütemű motort meg tudok szerleni, de simsont hiába, mivel egyszerűen jó minőségű alkatrész nem létezik hozzá, csak ócska utángyártott. HA lenne még gyári NDK alkatrész, még lehet h érdemes lenne vele foglalkozni. De 70ért veszel egy Jogot akár, amit csak tankolnod kell. Tehát együtt motorozni és nem utálni a másikat, te tények azok tények.
2010. máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!