Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót vagy Simsont? Nem...

Robogót vagy Simsont? Nem teljesen szokásos kérdés, van benne egy csavar, ezért leírásba van még pár dolog.

Figyelt kérdés
Lenne rá egy százasom, városba járkálnék vele, szereléshez úgy ahogy értek. Ha simson lenne természetesen felújítanám eredeti állapotra és kapna egy 60-as hengerszettet meg egy belsőrezós kipufogót tuning gyanánt így ezzel még kevesebb is lenne mint száz, de biztos vennék rá akkor még több dolgot így az is kimerítené a keretet. Robogót meg alapból 100ért venném de nem tom mik a jók ebben az árkategóriában. De melyiket válasszam? 15/F
2011. ápr. 25. 00:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Simsont jobban ajánlom mint a robeszt!
2011. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem robogót vegyél Kevesebbet kell vele foglalkozni megbízhatóbb de ha s szeretsz bütykölni akkor Simsonra több ínyencséget tudsz szerválni :D
2011. ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

En is robogot ajanlok, amik megbizhatok azoakt felsorolom es nezegess hogy ebben az arkateriakban milyent kapsz.

Mindenkeppen ezek a markak kozul valassz ha nem akarsz kinai szar venni.

malaguti, piaggio, yamaha, honda, suzuki, gilera, mbk, italjet is mehet,

2011. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a Simson-t ajánlanám. De ne újítsd fel eredeti állapotra, mert nem éri meg. Azt kell rajta megjavítani ami rossz.

Én felújítottam az enyémet szinte teljesen gyárira (krómos kerekek, eredeti kipufogó, friss festés), most meg nem akarom eladni, mert kb. 100-ban van, de senki sem adna érte 70-nél többet.

2011. ápr. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem Simsonom van, utálom a robogókat, de ha városba mennél csak, akkor akkor talán a robogó! Nem kell váltogatni, csak húzni kell... De ha városon kívül használnád akkor én megunnám... Csak húzni kell neki, és esetleg 20 kilométeren keresztül csak ezt hallod: nyőőőőőő Bonyolultabb szerelni mint a Simsont, ha ne adj isten borulnál (mondjuk 20-al) tuti berepedne a robogó műanyag borítása, a simson meg max megkarcolódna... Robogóba sokkal drágábbak az alkatrészek... Mindezeket figyelembe véve inkább Simson, mert városba csak annyi a hátránya, hogy váltogatsz... De viszont könnyebben szerelhető, olcsóbbak az alkatrészek, télen nem fog kipörögni, mert nagyobb kereke van, szerintem nagyobb a vezetési élménye is. Nekem elhiheted van egy Aprilia robogóm, és egy Simson s50 motorom... Hatalmas a különbség a kettő között! Egyértelmű Simson...


U.i.: És arról még nem is beszéltem, hogy a robogókat annyira lefojtják, hogy a mai darabok max 45-el mennek, és ha kiveszik a fojtást az sem tesz jót nekik.

2011. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

és ha kiveszik a fojtást az sem tesz jót nekik.

:D:D:D:D:D:D:D:D: ekkora hülyeséget még az életemben nem halottam:D:D:DDD

2011. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

100.000ért pont kapnál Malaguti F12-t.

Nekem ilyenem van, nagyon megbízható, jól gyorsul és 75-80-at megy. A fogyasztása max 3 liter.

A sisaktartóba egy normális zárt sisak befér, ellenben a simsonnal aminek még sisaktartója sincs.

Van önindítója, automata szivatós és benzinszint jelzője is van és a különolajozás egyszerűvé teszi a tankolást. A simsonnak nincs önindítója, nem automata szivatós és benzinszintjelzőt nem is lehet rá szerelni, az olajat a benzinhez kel keverni otthon mert a kúton nem keverik be neked és nem is árulnak keveréket.


A robogó alapból jobban megy mint egy simson.

Volt simsonom is de életem legjobb döntése volt hogy eladtam és robogót vettem.


A simsonnál sokszor előfordul hogy csöpög az olaj, kifúj a kipufogónál és hiába cserélsz tömítést, nem érsz vele el semmit mert gagyik a tömítések, elég hamar kinyúlnak.

A láncvezető gumi könnyen kireped. A karbiból rendszeresen szivárog a benzin és ahányszor leszedték és felrakták a 20-30 év alatt, nem is csoda hogy falsot szív.


Egy szerelő mondta hogy 100ezer alatt nem lehet normális simsont se csinálni, se venni. Hiába van normálisan megcsinálva, az utángyártott alkatrészek pontatlanok és gyenge anyagból vannak. Minőségi alkatrésszel már több mint 100.000 egy normális simson és akkor tartasz ott hogy van egy 20-30 éves motorod, miközben vehettél volna egy 10-12 éves robogót abból a pénzből.

60-as hengerrel amúgy csökken az élettartama és nő a fogyasztása.


Bármi kérdésed van akkor írj privátban, szívesen válaszolok.

2011. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"De ha városon kívül használnád akkor én megunnám... Csak húzni kell neki, és esetleg 20 kilométeren keresztül csak ezt hallod: nyőőőőőő"


Talán a simsonnal városon kívül is folyamatosan váltogatsz? felgyorsulsz és lelassulsz? JhEhet hogy a tiednek nem monoton a hangja mert néha lehörög és durrog a kipufogója:D


"Bonyolultabb szerelni mint a Simsont, ha ne adj isten borulnál (mondjuk 20-al) tuti berepedne a robogó műanyag borítása, a simson meg max megkarcolódna... Robogóba sokkal drágábbak az alkatrészek..."


Egyszerűbb szerelni a robogót, nem kell az olajat leengedni a kuplung kiszedése előtt vagy szíjcsere előtt.

A robogó burkolata nem merev műanyag, rugalmas az annyira hogy nem törik el egy eséstől.

Az alkatrészek nem sokkal drágábbak és nagyon jó minőségűek. Én eddig 3000ft-ot költöttem alkatrészre, az is egy kopó alkatrész cseréje volt.


"És arról még nem is beszéltem, hogy a robogókat annyira lefojtják, hogy a mai darabok max 45-el mennek, és ha kiveszik a fojtást az sem tesz jót nekik."


Nem árt nekik ha kivesszük belőle a fojtást. A simson S51N-ben is volt fojtás. Annak talán ártott hogy kivették belőle?

2011. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ, nem is gondoltam ennyi érkezik, mert mostanában alig válaszolnak a kérdésekre!:D hát igen, maradok a robogónál ahogy itt olvastam. simsont is elfogadnék, de gondolom tiszta benzinszagú lesz a ruhád, mire odaérsz valahova, én meg suliba mennék vele. télen nem, tavasztól-ősz közepéig lenne használva (vagyis addig ameddig nem fagynak az utak), mennék vele napi 35-40km-et biztos. aprilia sr50-ekkel mi a helyzet? ezt néztem most ki.
2011. ápr. 25. 16:43
 10/13 anonim ***** válasza:
jo moci az 50-es sr
2011. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!