A régi 4 sebességes autóknak mennyi az utazósebességük?
Az onjeloltbol minimum egyet vonj le mert az vagyok, es a tobbseg ertelmest ir.
Sajnos sokszor a muszaki megoldas es lehetoseg nincs osszhangban a piaci igenyekkel es maximalis anyagi kerettel.
Ha azt mondja a bufeszakos szoszi csak hogy max X misi gaartasi koltseg es cuki rozsaszin 3hengeres akkor azt kell tervezned!
"fogyasztás kímélő , esetleg sebességnövelő hatása van minden egyes plusz sebességnek..."
Ezek szerint, ha egy 20 sebességes váltót ráraknánk egy átlag autóra, akkor 0,001 l/100km lenne a fogyasztása és cserébe 400km/h-val menne... Érdekes!
Az iróniás válaszokra: :D:D:D Jó, azért nyilván én is ésszerű keretek közt gondoltam az plusz sebességfokozatot.
Nektek nem lenne rossz érzés, ha mentek a felsőkategóriás Mercivel, BMW-vel az autópályán 130-cal, és 4100-at pörög 4-esben?
kevesebb fordulat = kevesebb súrlódás és adott idő alatt kevesebb gyorsuló tömeg = energia spórolás
20 sebességtől valóban nem fog 500-al menni de a régebbi típusok sebességfokozatban alultervezettek voltak
csak ismételni tudom magam nem véletlen a mai 7-8sebességes váltó
Valóban nem véletlenül van 7-8sebességes váltó!De ami írsz attól sokkal prózaibb az oka:a környezet védelmi normák miatt!!
A világnak a mai napig tökéletesen elég lenne az 5-ös váltó,ha nem hozzák be ezeket az euro normákat,meg ha a gyártók nem kezdenek el virtuális farokméregetést csinálni abból,hogy kinek több sebességes a váltója!
A 7-8sebesség meg amúgy is csak az automatakra igaz!
lehet hogy hihetetlen de a sebességet is növelheti egy több sebességes váltó 1 pl: kamionok
ha nem lenne 15 és több sebességük akkor a 40 tonnányi rakomány 90km/h-ra gyorsításához nem lenne elegendő a mai kamion motorok ereje. (szűk fordulatszámtartomány)
2pl.: létezik 12 sebességes 50cc segédmotorkerékpár mely 170 km/h körüli sebességre képes. Ezt úgy éri el hogy az egymást követő sebességfokozatok nem ejtik vissza a fordulatszámot csak nagyon kevéssel így mindig a csúcsteljesítményhez nagyon közeli fordulatszámon tartható a fordulat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!