Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg bele lehet jönni a...

Tényleg bele lehet jönni a vezetésbe? Kezdek aggódni

Figyelt kérdés
Ősszel lett meg a jogsim, és múlt hónapban sikerült autót vennem. De sehogy sem megy a kezelése.. Egyedül szoktam menni gyakorolni (nincs kivel), amikor alig van forgalom. A legrosszabb (vagyis nem), hogy figyelmes vagyok, szeretnék is vezetni, de állandóan van valami bakim. Pl. többször fulladtam már le kanyarodás közben (táblánál lassítottam majd amikor gyorsulnom kellett volna, lefulladtam), máskor rossz sebességbe tettem. Ez kezdi nagyon elvenni a kedvem.. Pedig már 150 km-et mentem vele, igaz, ez rövidebb távokból adódik össze. Más is volt így? Van egy olyan gyanúm, hogy csak én vagyok ekkora béna, és jobb lenne egy automata váltós..
2015. febr. 12. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Neked hogy adtak jogsit?!?!

Szerintem ezzel nagyon gyorsan állj le, ha ennyire nem megy, mert előbb utóbb nem lesz jó vége.

2015. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy kort meg egy nemet írhattál volna. De vannak emberek akiknek sehogy sem megyen, de egy kis akaraterővel bele tudsz jönni, főleg ha lenne kivel gyakorolnod
2015. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A jogsiszerzés tök rendben volt. Igaz, a kötelező után még vettem pár órát, de aztán elsőre sikerült a forgalom, csak a parkolásom nem volt pontos.. A tanuló órák alatt a kezdetektől összesen 2x fulladtam le, az is csak elindulásnál volt a legelején. De hogy most, kanyarban.. :( Egyébként van annyi eszem ,hogy ne veszélyeztessek másokat (kis utcák, késő este), hülye azért nem vagyok.. De sajna van igazság abban, amit írtál -az eddigiek alapján :(
2015. febr. 12. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy hónap alatt 150km? :DD az igen! Én se autózok sokat de még így is 400-500km-t megyek egy hónapban.


Nem értem mi a nehéz a váltásban. De ha csak ez a gondod akkor add el és próbálj ki egy automata váltósat.

2015. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vezess sokat, gyakorolj, ne hallgass a nyavalygókra. A tapasztalatot km - ben mérik. Mindenki hibázik néha. 150 km, viccelsz? Ez nem tapasztalat még, majd 15000 után magabiztosabb leszel. Ha hibázol, keresd meg az okát, vond le a tanulságot, aztán lépj tovább, ne rágódj rajta.
2015. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha számít a kor, nem: 21 éves vagyok. Nem találjátok ki, de lány... Köszönöm szépen a privát választ és segítséget, de nem Bp.-en élek, hanem egy kisvárosban. Azt hiszem, adok még magamnak időt, aztán ha nem jövök bele mondjuk 500 km-en belül, váltok. És nem manuálisan :D
2015. febr. 12. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
150 km nem sok, ez alapján ne vonj le hosszútávú következtetéseket. Az sem mindegy, hogy milyen autón tanultál vezetni és milyen autót sikerült venned. Sokszor tanulóvezetőként olyan dolgokat szokunk meg, ami nem működik egy másik autónál. Én például olyan autóval tanultam vezetni, ami simán elment egyesben csak kuplunggal gáz nélkül. Persze a jogsi megszerzése után jött a hideg zuhany, hogy apám öreg Fordja egyből lefullad, ha nem adok megfelelő gázt is. Eleinte én is sokat bénáztam, de aztán belejöttem. Időközben eltelt 13 év és levezettem több mint 200 ezer kilométert balesetmentesen (kopp-kopp). Az egyetem után már megengedhetek magamnak egy agyonelektronikázott autót, össze sem lehet hasonlítani az öreg Forddal. A mostani kocsimban olyan finom a váltómű, hogy két ujjal tudok sebességet váltani, a sok kis hibát - amit ma már észre sem veszünk - az elektronika korrigálja. Például ott a visszagurulás-gátló, ami sok kellemetlenségtől menti meg az embert. Ezek viszont nem minden autóban vannak benne. Szóval ne add fel, gyakorolj kitartóan és meg lesz a gyümölcse.
2015. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
150 km ősz óta az szinte 0, ez a baj, hogy nem gyakorolsz, nem vezetsz eleget.
2015. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az autó technikai kezelése és a közlekedés két külön dolog. Először az autót tanuld meg kezelni: ne fulladj le, megfelelő fokozatba kapcsolj, ilyesmi. Ha ez zökkenőmentesen megy, utána lehet kimenni nagyobb forgalomba, belvárosba. Ha az autó technikai kezelése már bármikor flottul megy, nem okozhat gondot emellett a táblák, lámpák, forgalom többi résztvevőjének figyelése, egyszóval a közlekedés.

Nem olyan nagy ügy, csak nem kell tőle félni! Menni fog az! Gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás!

2015. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen autóról van szó?

Nem kell aggódni, ha csak technikai hibák miatt nem megy úgy a vezetés, ahogy szeretnéd, az a legkisebb gond, rá fogsz érezni előbb-utóbb a mostani masinád megfelelő kezelésére.

Mondjuk egy szakértő segítség nem ártana, esetleg egy ismerős oktató?

A tanulókocsit az oktató útmutatása alapján megtanultad használni, de ez egy másik gép, máshol fog a kuplung, másképpen reagálhat a váltásoknál, gázadásokra, ezekre az apróságokra kell ráérezni, nem lesz ott gond...

2015. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!