Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon félek vezetni! Miért...

Nagyon félek vezetni! Miért lehet és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megszereztem a jogsimat nagyjából 3 hete, 35órával elküldtek vizsgázni az egyik legszigorúbb vizsgabiztosnál vizsgáztam, átmentem, annyi volt a problémája, hogy kicsit lassan mentem néhol. De mióta vezethetnék, mindenki szívesen ideadná az autóját(édesapám, barátom, nagyszülők) egyszerűen nem merek, belük és bepánikolok, hogy most nem az oktatóm ül mellettem és összetörök valamit.

2014. okt. 5. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Pedig csak úgy fogsz rutint szerezni,ha beülsz,és mész.

Lehetőleg nem a legnagyobb forgalomban,lényeg hogy ne legyen melletted senki,aki folyamatosan pofázik.

2014. okt. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát én nem értelek :D

Én alig vártam hogy vezethessek de először nem mehettem egyedül, pedig simán bementem volna a városba rögtön ahogy kézhez kaptam a jogsimat.

Persze ez már nem mai sztori.

Próbálj először csak a kis utcákban a falun belül vagy a város szélén vezetni

2014. okt. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha félsz vezetni akkor ne vezess.
2014. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is így voltam fiatal koromban. Egyszerűen nem tudtam feldolgozni, hogy olyan sok mindenre kell figyelni, és hogy egy kis hiba is végzetes lehet. Aztán egyszer kaptam egy defektet, egy hajszálon múlt, hogy nem rohantam neki egy villamosvezetéktartó-oszlopnak. Ez annyira letört, hogy többet nem is mertem a kocsiba ülni. Aztán 15 év múlva úgy alakult, hogy külföldön kaptam munkát, és oda kocsi nélkül nem tudtam volna bejárni. Először vettem itthon újra egy pár órát, és nekivágtam. Most már teljesen jól ment, és azóta már nem csak jól, de vagányul is vezetek. Talán a kényszer hatására, de legyűrtem a félelmet, és meg is szerettem a vezetést.


Szerintem az a fontos, hogy ne agyald túl, ne gondolkozz folyton a veszélyeken, mert annyira nem veszélyes a vezetés. Ha hibázol is, a legtöbb esetben lehet korrigálni. Meg azért nem árt némi motiváció is. Ha akarsz vezetni, hogy fontos neked, hogy kocsival eljuss valahova, akkor jobban is fog menni.

2014. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
vezess olyan emberek mellett akiknek már régóta van jogosítványa. ha azután is még mindig ilyen tutyi-mutyi leszel, akkor add vissza a jogsidat...
2014. okt. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem tutyi mutyiság, ha 50-es táblánál esetleg 45-el megyek, hozzáteszem, nem a fővárosban vagy egy nagyvárosban élek, ahol az ilyen türelmetleneket, mint te kedves utolsó hozzászóló zavarhatnék,inkább megyek lassabban és győződöm meg mindenről, mint elsiessem a dolgokat. Te is voltál egyszer kezdő.
2014. okt. 6. 16:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon félek vezetni! Miért lehet és mit tegyek?"


1-mert kezdő vagy

2-eredj és gyakorolj


Az autóvezetés olyan, mint a szex. Amíg kezdő vagy addig rossz, aztán ahogy egyre többet gyakorlod annál jobb lesz.


Délutánonként, vagy esténként kimész (lehetőleg valaki rutinosabbal) akivel csapsz egy este alatt vagy 30-50 km-t, és szép lassan belejössz. Ezt eljátszod még egy párszor, aztán magadba, és a több 100km-nek köszönhetően máris nyugodtabb leszel. Lehet hogy drága a benzin, de még mindig olcsóbb, ha így gyakorolsz, mint élesbe a legnagyobb forgalomba, aztán belepukkansz valakibe, mert egy vacak kis koccanás is több 10E Ft-ról indul.

+2 jótanács.:

-lehetőleg azzal a kocsival menj gyakorolni, amelyiket a legtöbbet fogod majd vezetni

-egy 'T' betűt akassz ki hátra, hogy a mögötted haladó lássák hogy még nem vagy profi. :)

2014. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
Ha nem vezetsz akkor az asztal körül kergetnek? Nagyon sok embernek van ön kontrolja és soha nem ül autóba.
2014. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is, pedig az utolsó óráimon az oktatóm már annyira bízott bennem, hogy nem is az utat nézte, hanem újságot olvasott. A pedálokon rajta se volt a lába. Szóval teljes egészében én vezettem már a végén. Mégis mikor egyedül kellett beülnöm féltem, hogy itt most nincs ott az oktató, hogy rálépjen a fékre helyettem...


Pedig hát újságolvasás közben se lépett rá helyettem...


Mellesleg én is átmentem elsőre, ami az emberek 60%-ának nem sikerül, és mégis... Hogy van az, hogy aki 2-szeri nekifutásra ment át az mer vezetni, én meg nem? Basszus... :(

2017. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Tudom hogy naagyoon régi a kérdés de kérdező vagy utolsó hozzászóló, ha még olvassátok ezt, azóta belejöttetek gondolom, de mennyi idő telt el? Hogy alakultak a dolgok? Mennyi idő alatt lettetek magabiztosak? Mi segített leginkább?

Én is 1 hónapja kaptam meg a jogsim, oktatóval, vizsgabiztossal sosem volt semmi baj, nem is féltem sosem, tényleg jól ment minden. 1 hónap alatt vettem egy autót, párszor mentem testveremmel és a barátommal vezetni, de remegek amikor autóba kell ülni. Holnap a munkahelyemre muszáj autóval mennem, mentem a párommal egy kört addig meg hazáig, nagyvárosban élünk. Előtte és közben is gyomoridegem volt hogy na most itt tuti hibazok. Nem volt semmi gond, mert vezetes kozben valamennyire enyhul ez a stressz. Mégis amikor kiszálltam elovett a sírás, felrohantam, egyszerűen nem tudom megmagyarázni hogy mi a bánatért stresszelek ennyire és reszketek mint aki sose látott autót. Mielőtt meg lett volna a jogsim, nagyon szerettem autót vezetni, amikor tesóm ide adta például elmenni a faluban nagymamámékig, boltig stb. Nem tudom megmagyarazni honnan jön ez az érzés miből fakad, de én úgy érzem mostmar feladom mert nem a vezetési stilusommal lenne gond hanem ez a stressz ez a kész veszélyes, nem bírom már.

2022. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!