Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félek vezetni?

Miért félek vezetni?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogsit autóra(B) és a 15 óránál járok. Mikor hív az oktató, gyomoridegem van stb.. miért van ez? Úgy érzem önbizalommal jobban menne a vezetés is. Tudnátok valami tanácsot adni hogy ne féljek? Köszönöm a válaszokat!

17/F



2013. jan. 16. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Énis ígyvoltam de járjál tovább lehet neked kicsit több idő kell míg hozzá szoksz.
2013. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Menni fog az. Majdnem mindenki úgy indul bele a jogsi megszerzése után a vezetésbe, hogy van benne para, de amikor már kint gurulsz a többi autó között, már a félsz elmúlik, hiszen ötszáz dologra kell figyelni, nem érsz majd rá félni. Néhány vezetés után elmúlik majd.

És egy jó kis statisztikai adat, a napokban láttam: A balesetek okozói csak nagyon kis esetben a friss jogsisok. :))

És azok a régen jogosítvánnyal rendelkezők, akik utálják a mazsolákat, bizony valószínűleg a legrosszabbak közé tartoznak.

Anno az oktatóm azt mondta, hogy ki ne tegyem a "T" betűt, mert pokollá teszi a többi sofőr az életem.

Én kitettem, de sehova nem engedtek be, mindenütt elém vágtak, rám dudáltak. Leszedtem és onnan soha többé bajom nem volt.

Szóval fel a fejjel, menni fog az! :)) És sok sikert!

2013. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 poet1 válasza:
100%
Egyetértek. Semmi gáz,csak még szokatlan. Ne kapkodj,nyugodt legyél!
2013. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéniségfüggő, tulajdonképpen nincs rá orvosság. Nyilvánvaló, hogy kevés az önbizalmad. Én is így voltam vele, még a vizsga előtti utolsó órákon is úgy féltem az autótól, mint a rúgós lótól. Nekem azt mondta az oktató, hogy próbáljam meggyőzni magam, hogy én nagyon ügyes vagyok. Akkor nem sikerült, de most már nagyon élvezem a vezetést. FŐ AZ ÖNBIZALOM!!! Nézz körül az utcán mennyi hülye vezet. Rögtön rájössz, hogy te meg sem közelíted őket a hülyeségben. Sok sikert kívánok neked!
2013. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást!:)
2013. jan. 16. 16:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Fiatalember!

Lássa be, valószínűleg nem is félelem az. Ha valaki fél pl. egy állattól, akkor közelébe sem megy. Láttam már a vezetéstől valóban félő személyt: váratlanul a fékre ugrált, elengedte a kormányt stb. Ha igazán félne, akkor nem ülne be a vezetőülésbe és nem indítaná el az autót és nem vezette volna le már a köztelező óraszám felét. (Aminek eredményéből ne induljon ki; ez nem egyenes készségfejlődés, a másik felében aránytalanul egyre ügyesebb, magabiztosabb lesz.)

Ez inkább csak aggódás - lehet, hogy kicsit több, mint ami kéne, de bízhat benne, hogy a készségei fejlődésével egyre csökkenni fog. És később, erre is emlékezve, Ön valószínűleg óvatosabb vezető lesz.

Sok ember nyugszik a temetőben a nagy vagány magabiztos autóvezetők miatt.

2013. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakorolj otthon az udvaron (ha van).
2013. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Mindenki ezzel az udvarral jön. Anno nekem is ezt javasolták. Egy kezdő vezetőnek elég nagy udvar kellene, ami meg nagyon-nagyon sok embernek nincs is. Pesten pl elképesztően kevés van. Ennél még a késő esti nagy áruház parkoló is jobb, ahol van akkora placc, KRESZ táblák, parkolási gyakorlásnak megfelelő hely. Tehát igen optimális a hely. Na de egy kis udvar.... még ilyet....:))))
2013. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a félelem természetes...én is így voltam...más is igy van, csak nem tudsz róla.

Fel a fejjel, teljesen normális amit érzel.

Sok szerencsét.

2013. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pszichológiai oldalról közelítve érdemes elgondolkodni rajta, hogy pontosan mi okozza a félelmet, mert egészen máshogy kell közelíteni a problémához. Például félhetsz attól, hogy kárt teszel az autódban (vagy magadban), vagy attól hogy kárt teszel valaki más autójában (valaki másban). Ez a kettő nagyon különböző helyzet. Első esetben például a "sérülékenység séma" állhat a háttérben, a második esetben viszont a "kóros másokra irányultság séma".


És akkor ez még csak két eset volt. Félhetsz a vizsgabiztostól hogy megbuktat, akkor az a "kudarcra ítéltség séma", vagy gondolhatod azt is, hogy te nem vagy a többi vezető ember közé való, mert te nem olyan vagy mint ők, akkor az a "társas izoláció séma". Ezeket a sémákat kellene megtalálni, hogy pontosan a te esetedben melyikről van szó, és a sémát kell gyógyítani.


Ezt megpróbálhatod magad is, de ha van rá keret, akkor egy kognitív terápiával vagy sématerápiával a legkönnyebb legyőzni.

2017. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!