Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félek újra vezetni! Hogyan...

Félek újra vezetni! Hogyan győzzem ezt le?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, fél éve van jogosítványom, azóta folyamatosan vezetek nem volt soha semmi hiba, teljesen vasárnap reggelig.

Igazából azt kell mondjam ez idő alatt jó pár ezer km-t levezettem, magabiztos voltam. Szerettem is vezetni, viszont vasárnap hajnal 4 kor indultam egy 150 km-es útra autó pályán, reggel 6 környékén be parkoltam a benzin kúthoz, majd amikor tolattam onnan kifele bele tolattam a benzin csap tartályba (valami olyasmi a neve) igazából nagy kárt nem okoztam, lement róla a festék, az én autómon sem keletkezett kár, persze mindent rám akarnak fogni hiszen az a lemez akármi be volt horpadva de szerintem ha azt én okoztam volna akkor az autómon is látszana valami horpadás hisz ez sem egy vastag anyagból készült kocsi.

Na mindegy elintéztem a kár bejelentő lapot majd tovább álltam.

Elmentem máshova és szintén leparkoltam egy óriásinak tűnő parkolóban, jó sok helyen volt egy nézet alakú padkás dísz benne egy fa, ahová én parkoltam abból hiányzott a fa, és én nem akartam tolatni hanem be raktam egybe és indulás, gondoltam ott nincs olyan. Pechemre volt, sajnos úgy beközöltem hogy a kocsi felakadt sem előre sem hátra nem ment.Egy lélek nem volt az utcán nem tudtam volna még csak felemeltetni sem, ezért ki kellett hívni a drága autómentőket, aki jó pénzért hátra gurította.

Örülök hogy haza értem, baj nem lett, de én azóta kerülöm az autót. Nem merek beleülni.

Félek hogy ismét elnézek valamit. Bár ennek lehet az volt az oka hogy nem aludtam ki magam eléggé, korán volt és fáradt voltam de még is félek.


2013. nov. 5. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Most kell beleülni és csak azért is vezetni, mert ha csak halogatod, egyre nehezebb lesz!
2013. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Volt egymás után két incidensed. Nyugodj meg, van akinek 6 van egy nap. Semmi gond, egyetlen módon tudod elejét venni az ilyeneknek, vezess többet. Specifikusabban: parkolásokkal volt a gond, parkolj többet, gyakorold a parkolást. Élőben is, vagy akár "bólyákkal", amit otthon vízzel félig töltött 1/5 lityós PETpalackból lehet csinálni. A nők semmivel nem vezetnek rosszabbul azonos mennyiségű rutin mellett, mint a férfiak, ha valaki ilyet mondana, röhögd körbe.
2013. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csak nekem akadt meg a szemem a 21 évesen, friss jogsival pályázgatáson? Ez nem éppen gyakorló terep a 140-150-el száguldó kocsik között. Nem is értem a szüleidet..

(A kérdésre nem válaszolok azt már megtették helyettem).

2013. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj ha halogatod csak rosszabb lesz. Én is jártam már így, amikor kitolattam valahonnan beletolattam egy másik autóba, igaz az illető baromi gyorsan jött én meg nem láttam mert nem tudtam kilátni de indexeltem meg minden tehát a szándékot jeleztem hogy mi a tervem, igaz az autós akibe egymásba rohantunk ő kért bocsánatot, szerencsére semmi kár nem lett, autómon csak a festék kopott le egy picit meg egy nagyon pici horpadás is volt, aki belém szaladt egyből magára vállalta, papírcsere, aztán mentem a biztosítóhoz, párom elvitte az autót és már megvolt.

De volt még egy olyan amikor egy elég szűk parkolóba próbáltam körözni hogy helyet találjak és a kanyart nagy ívbe vettem, ez igaz a párom autója volt ami kombi tehát hosszú is volt nekem, meg másabb vezetni is mint az én kis suzukimat, akkor egy kiálló vasrúdba mentem bele, picit felhorpadt a lámpa búra alatt, párom mondta hogy ne foglalkozzak vele, ne adjam fel hanem vezessek, hogy szokjam, úgy is szűk volt a parkoló meg azt a kis hibát egy profi vezető is simán benézheti. Meg a párom is követett el pár hibát, közel 4 éve vezet és volt amikor parkolás közben véletlen több gázt adott és jobban megindult az autó és egyből beletolatott a lámpaoszlopba. Szerencsére akkor sem történt semmi gond, kamera nem volt, autón nem látszódott semmi a lámpa testen is egy pici horpadás így el is tűzött onnan.

Ez emberi dolog, mindenki hibázhat, a félelmet nem szabad elfedni, hanem szembe kell vele nézni, és le kell győzni.

Amikor kezdő voltam akkor folyton lefulladtam amikor zöld lámpa volt és indulni kellett volna, kapkodtam, nem mentem elég gyorsan, összevissza kormányoztam a körforgalomba hirtelen azt sem tudtam mit akarok aztán akkor a párom még nem voltunk együtt de már ismertük egymást akkor beült mellém és mondta hogy vezessek, ynugodtan, élvezzem ne görcsöljek arra hogy mindenre oda figyelni, csak menjek váltogassak tartsam be a sebességet, figyeljem a környezetet, táblákat és tudjam minden kereszteződésnél hogy mit akarok, és legyek határozott, ha egy hülye autós bénázik előttem ne idegeskedjek hanem káromkodjak ha kell hogy kiengedjem a gőzt, mert idegeskedés miatt nem lehet 100% osan biztonságosan vezetni.

De ne félj ettől mert ha az életbe úgy adódik hogy muszáj lesz vezetned, akár munka vagy más miatt akkor jobb félelem nélkül beülni az autóba mint félelemmel.

2013. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, sajna ennyit érnek mostanában az autóssulik, nem a kérdező tehet erről. És ezen az 580 km. kötelező levezetés sem segít, az a gyakorlatban csak arra jó, hogy bemondásra lehúzzon az oktatód annyival, amennyit nem szégyell.
2013. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi # 3-asnak ment, csak közbe válaszolt valaki.
2013. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kezdek megnyugodni!

Igazából kedves 3. nem a pályán való vezetés volt a gond. Teljesen normálisan tudok ott menni, soha egy manőver miatt nem volt gond. Igaz nem rég mertem ott elindulni, de akkor is a több éves tapasztalattal rendelkező bátyámmal, akinek elég nagy a tapasztalata.

2013. nov. 5. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
én full beállva szoktam ilyen vezetési hibákat véteni :D
2013. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor kell azonnal beülni az autóba és csak menni, menni. Ha most nem teszed meg soha nem fogod. Azzal meg ne nyugtasd magad hogy fáradt voltál és kialvatlan. Mert utána meg akkor nem fogsz vezetni ha kicsit is fáradtnak érzed magad. Vagy akkor is fogsz vezetni és akkor is ugyanezeket elköveted. Hidd el tudom milyen fáradtan vezetni, mert az elmúlt 2 hétben 9 éjszaka 2-kor keltem és mentem piacra. És így is sikerült mindig tökéletesen betolatnom 2 autó közé utánfutóval. Ja és mindet úgy hogy este 10-kor kerültem ágyba. És 20 éves vagyok :)
2013. nov. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
úgy, hogy férfivá operáltod magad.
2013. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!