Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a félelmemet...

Hogyan győzzem le a félelmemet? Nem merek vezetni.

Figyelt kérdés
2003 óta van jogsim, 2006-ban, utasként autóbalesetem volt, azóta iszonyat ritkán vezetek, évente 2x kb, mert rettegek, de viszont most már muszáj lenne és SZERETNÉK is. Tanácsok? Ötletek?
2012. ápr. 17. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még mikor 1 éves volt a jogsim volt egy kocconásom.

Nem figyeltem aztán az elöttem lévő megállt Padlófék azán csatt... Utána még egy darabíg mikor utas voltam hirtelen féknél mindíg azt hittem, hogy csatt lesz megint.

Nem tartott sokáíg,de tovább kell lépni. Én utána egyből vezettem és azóta sincs semmi bajom.

Szerintem neked is csak el kell kezdened vezetni, aztán megszokod.

2012. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg minél többször vezetgetni, de nem nagy forgalomban. Csak ha már biztosnak érzed magad, hogy újra felkészültél, akkor menj csak inkább a "mélyvízbe". Amíg rettegsz, nagy a nyomás rajtad és félsz addig csak óvatosan!
2012. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A baleset előtt folyamatosan vezettél? Komoly baleset volt, vagy csak az ijjedelem volt nagy?
2012. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Baleset előtt vezettem, komoly baleset volt...
2012. ápr. 17. 11:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy baleset előtt is voltak félelmeim, de nem ekkorák és vezettem, jogsi előtt is volt már baleset, de az csak kisebb, illetve az oktatóm annó egy vezetési órát kettőnek írt... lehet ez is a félelmem oka? De nagyon szeretnék vezetni, és jó vezetőnek tartom magam, illetve mások is azt mondják, hogy nincs semmi gáz a vezetésemmel.
2012. ápr. 17. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha már ennyi félelembe, meg balesetekbe ütköztél régebben is, akkor az talán azt jelenti, hogy nem kéne erőltetned a vezetést.
2012. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valakivel menj ki egy parkolóba, amikor nincsenek sokan és gyakorolj. Elmehetsz egy versenypályára is, amikor nincs ott senki. Vagy vidéken egy jobb állapotú földút is megteszi.
2012. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vetted a jogsit (bocsi a feltételezésért) akkor normálisan megtanultad az alapokat. Ha vezettél is a baleset előtt (nem havi 1 alkalomra gondolok) akkor azért van egy kis rutinod. A legjobb barátnőmmel esett meg évekkel ezelőtt, hogy felborultak a kocsival,(és azóta jobban fél) de ő előtte sem vezetett és utána sem. Azért is kérdeztem fentebb, hogy mennyire volt komoly a baleset, mert kisebb dolgok már velem is előfordultak. Pl. szemből előztek emiatt lesodródtam az útról (másképp nem tudtam az ütközést elkerülni), durvább defekt, akkor kisebb karambol, stb. Ekkor az ember persze hogy ideges, vagy akár remeg mondjuk 10 percig, de ha előtte magabiztosan vezetett akkor nem lehet semmi gond. Merre felé laksz? Van saját autó?
2012. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Félelemmel és reszketéssel ne menj komolyabb forgalomba, mert a többieket is veszélyezteted. Szóval először kevésbé forgalmasabb helyen, aztán egyre jobban belejössz :)
2012. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, saját autóm (ami az enyém) már nincs, párommal van közös. Fejér megyében lakom. Én is parkolóra gondoltam, hogy ott kezdem el, esetleg veszek egy két órát egy oktatótól, most még ez jutott eszembe, csak lelkiekben gondoltam, hogy adtok még egy kis biztatást. Előtte volt saját autó, napi szinten vezettem....
2012. ápr. 17. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!