Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fiatal (20-25 éves) lányok...

Fiatal (20-25 éves) lányok szoktak autót vezetni?

Figyelt kérdés

25 éves korom ellenére, a munkámból adódóan viszonylag sokat vezetek (úgy havi 5.000km) Heves megye útjain.

Nos, az egy dolog, hogy ált.-ban ffi.-ak ülnek szembe velem a másik kormánynál, de ha mégsem, akkor sem a kérdésben említett női korosztály, inkább az idősebbek.


Kérdésem, hogy szoktak vezetni egyáltalán a fiatal főiskolás/egyetemista lányok ? :)

V.ki jelentkezne, hogy igen, "én szoktam" és ráadásul ebbe a korcsoportba tartozom?!


Konkrétan eddig egy ilyen lányról tudok, egy régi exem... (aki egyébként 19 volt), de jól vezetett és a szülei sem féltették (ahogy én sem mellette); ...mert hogy kifejezetten szeretem, ha utas vagyok az mellett, akit szeretek. Sz'tem ez neki is jól esik, mert látja, hogy felnézek rá, becsülöm, bízok benne.


...már azt sem értem, hogy miért "mindig" a ffi.-ak vezetnek, ha ott van mellettük a b.nőjuk vagy a feleségük ?! Totális bunkóság szerintem...


Vélemények ?



2012. ápr. 11. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

23 éves lány vagyok, pár hónapja van jogsim, de azóta rendszeresen vezetek, szeretek is vezetni. Most még csak heti max. 100 km-t megyek (közeli városba járok angolozni), de nemsokára dolgozni fogok, oda is autóval kell majd járnom.

Én szeretek vezetni, bár még nincs nagy gyakorlatom, ezért Bp-n belül még nem mertem nagyon próbálkozni...

Ha a barátommal megyünk valahova, akkor is általában én vezetek (kivéve Bp-n belül), és mindig szívja a vérem, hogy az volt a gyásznap neki, amikor én megkaptam a jogsimat. :D (a kocsi az enyém, neki nincs még sajátja)

2012. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elég sok nőnemű ismerősöm van, akik 17-18 éves koruktól vezetnek. Szerintem nincs ezzel semmi baj :)
2012. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Bár én 26 vagyok, de sokat vezetek...:)
2012. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak

---

Nem zavarlak most azonnal Bp.-re, de ha tudod, hogy hova akarsz menni, akkor hidd el, ott sem kell becsinálnod.

Ugyanazok a szabályok érvényesek, mint akárhol, maximum a forgalom nagyobb, de az meg megint csak "relativ", hogy mennyivel rosszabb... (a friss jogsisoknak stresszt okoz, ha megszokod, észre sem fogod venni);


Am' pedig ez annyira köcsög dolog, hogy beleugat abba, hogy milyen formában vezetsz. Te lehet magabiztosabb vagy (s kiállsz magadért), de sokan Nők - nem! Éppen ezért nem is akarnak, mert nem mernek vezetni, mikor ott a ffi. mellettük.


2. válaszolónak

---

Az elég sok az mit takar ? Nekem is van mittomén 500 ismerősöm Facebook-on (tele 20-25 éves lányokkal), de hirtelen 4-nál többet nem tudok mondani, aki legalább 100km-t vezetne, hetente (mint az 1. válaszoló.

Pedig (sz'tem) ez a minimum, ami mellett lehet is rutint szerezni, pláne, ha változatosak a körülmények.

Srácban, inkább... pedig abból kevesebb ismerősöm van! :)


3. válaszolónak

---

Te viszont már gondolom dolgozol, és saját autó, etc. (ugye)?

2012. ápr. 11. 20:24
 5/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok

A barátom egyáltalán nem szól bele, hogy hogy vezetek, sőt, azt mondja, hogy mindent jól csinálok, a rra értettem, amit írtam, hogy ő nagyon szeret vezetni, mielőtt megkaptam a jogsimat mindig ő vezetett, most meg nem engedem a kormányhoz:D

2012. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

3.vagyok

Igen dolgozom, de előtte is vezettem a családi autót, most pedig a főnökével nyomulok :)

2012. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy vezetnek fiatalabb lányok is! Csak általában van egy fiú testvér a családban aki mindig megkapja a kocsit, ha a család közösen megy valahová akkor őt engedik vezetni, stb. Aztán lesz rutinja, míg a lánynak nem. Emiatt ha adódik alkalom a vezetésre már nem biztos hogy bevállalja. Aztán késöbb még annyira sem. Ha egyszer rákényszerül hogy autóba üljön, mivel nincs rutinja, így nagyobb valószínűséggel fog hibázni. Na ezek után még annyira sem űl autóba és emiatt látni azt hogy a férfiak vezetnek és mellettük űl a nő. Kivéve nálunk, mert én a páromnak megmondtam, hogy az én autóm és én vezetem.
2012. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a 7. valaszolo leirta azt, amire en is gondoltam mar, csak direkt nem akartam ide leirni, mert milyen lett volna mar, hogy en kerdezek, holott megmondom a frankot...


Egyebkent eppen ezert, az eddigi egyeten olyan kapcsolatomban, ahol a b.nomnek volt jogsija - es ez ezutan is igy lesz -, igenis engedtem, hogy vezessen mellettem, elso egy-ket alkalommal nezett nagyokat, hogy rabizok milliokat (olykor meg kulfoldon is)- csak ugy -, de aztan nem feszengett mar, ne, erezte kesobb, hogy ˝vizsgaztatom˝, ergo soha nem is volt utana gondunk belole, ha teszem azt koktelt akartam inni, vagy faradt voltam, etc.


7-es valaszolo... Te lany vagy, ugye?

2012. ápr. 18. 00:56
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, igen lány. Több barátnőmnél is tapasztaltam, hogy kisebb fiú tesónak meg báttynak kifizették a szülők a jogsit, a lány meg várjon addig, amig tényleg szüksége lesz rá. Meg a negatívumokat mesélték. "Kiálltam a garázsból, felborítottam a kerti törpét nagyon ciki volt, soha többé nem űlök autóba" meg ehhez hasonló badarságok. Fiúk között meg a beszélgetés: "Hű, te képzeld, tegnap meghúztam a fater verdáját!" "Az semmi, én múlt héten a lökhárítót tettem tönkre tolatáskor" "Akkor ti még egész jól jártatok, én szombaton véletlenül dízelt tankoltam a benzines kocsinkba". És csak jót nevetnek rajta.
2012. ápr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mást tankolna bele a gyerekem, mint ami való... agyonvágnám! :) Hazavágja vele az egész kocsit műszakilag! :S


Kidönteném a kerti törpét - én mint srác -, fognám és kivágnám a kukába. Jahh, előtte még odarúgnám a kutyának játszani egy napra... :)


Én kisebb fajta ponyvás teherautóval vittem ki a kapunkat, mert tolatáskor felakadtam a kilincsben - LOL :)


Ennél cikibb volt viszont, amikor egyik exemnél egy kisebb sziklakertet bontottam meg (szintén tolatás közben - egyébként példák ellenére tudok tolatni, komolyan!), mert nem éreztem, hogy felkapattam v.mire... (tél volt és gondoltam csak egy kisebb hókupac akadályozott meg egy pill.-ra)


Johh, az eset egy Nissan Navarra-val esett meg, de hozzáteszem (magam védelmében), hogy az udvar is egy Fiat Grande Punto-nak lett méretezve.

2012. ápr. 19. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!