Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami tuti 50-es motor?

Valami tuti 50-es motor?

Figyelt kérdés

Már az elején elmondom, hogy NE legyen robogó!

Simson és Babetta se, mert azok alkalmatlanok a mai közlekedésre... napi 2x 30km-t kéne megtennem... Az utazója legyen 75-80km/h több nem is kell. Csakis 50ccm lehet, mert arra van jogsim és nem akarok az esetleges futópados KPM vizsgákon lebukni hogy 80/50-es vagy 125/50-es a motorom...

Sportmotorokat néztem ki leginkább. Pl Honda NSR, MBX, Aprilia RS, AF1, de ezen kívül valamit még ajánlotok valami mást vagy a felsoroltak közül melyik a legjobb???


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. júl. 8. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:

aha.

Hát én is mikor mentem egy aprilirával, akkor arról leakarsz esni a fejidom úgy mozgott, akkor én sem láttam semmit a tükörben, és még csak 25-el mentem.

Az számodra mindegy, hogy mi hűti a blokkot, számodra az a lényeg, hogy menjen probléma nélkül. Az már teljesen mindegy hogy mi hűti, az a lényeg hogy ne melegedjen túl.

Budapesten is el lehet egy jó simsonnal közlekedni, nem fog megfőlni lámpától lámpáig, főleg ha leállítod ha több mint egy percig kell várni.

a formavilága meg 40 évvel ezelőtt volt tervezve.

2014. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
termésetesen nekem mindegy hogy mi hűti, csak van egy olyan berögződésem, hogy egy motor legyen vizhűtéses, fogja elől-hátul tárcsa fék, ne kelljen rugdosni hanem öninditós legyen, meg hogy hasaljak rajta. Szóval jó motor a Simson, kényelmes is, meg jól is megy, de nem az én világom. 40 éves tervezés, ezért olyan a formája, de ez nem baj annak akinek tetszik. Minden ember más, és mindenkinek más tetszik, ezért nem vagyunk egyformák. Az a lényeg hogy fasza kis gép a Simson, én pedig anno egy nagyon rossz állapotúról itéltem meg, de a megitélésem megváltozott rőla, viszont azon hogy mi tetszik, azon nem tudok változtatni.
2014. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
Hát ja. És hogyan ment fel a hires emelkedődön?
2014. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
nem mondom azt hogy nem érezte meg az emelkedőt, de felment rajta rendesen
2014. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
Én mondtam. Mén úgy mint egy gyári rs50
2014. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:

úgy ment mint a gyári RS50, de úgy nem mint a "felhúzott" 15 Lóerős Accordini váltóval szerelt RS50 :) De természetesen, gyári állapotban kell hasonlítani őket, és nem marad el a Simson az RS50-től, sőt ezt nehéz beismernem, de mintha jobban is gyorsulna mint a gyári RS50.


*az "Accordini" az Simone Accordini mérnök/szerelő nevét takarja (ő csinálta az átalakításokat a váltón és az áttételezésen az RS motorjaimhoz Torinóban, ő "rakott" vagyis csinálta meg 6+1 sebességesre az RS 125 és RS250-emet anno.)

2014. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:

Értem.

Hát én is azért vetettem neked össze a gyári adatokat, tuningról nem volt szó. Tehát mind a kettő gyári állapotban van akkor a simson képes jobban menni egy nagyon nagyon picivel, mert könnyebb és picivel több a nyomatéka, kisebb fordulaton adja le azt az erőt mint az aprilia, meg kisebb fordulaton adja le a nyomatékot mint az rs.

2014. júl. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!