Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami tuti 50-es motor?

Valami tuti 50-es motor?

Figyelt kérdés

Már az elején elmondom, hogy NE legyen robogó!

Simson és Babetta se, mert azok alkalmatlanok a mai közlekedésre... napi 2x 30km-t kéne megtennem... Az utazója legyen 75-80km/h több nem is kell. Csakis 50ccm lehet, mert arra van jogsim és nem akarok az esetleges futópados KPM vizsgákon lebukni hogy 80/50-es vagy 125/50-es a motorom...

Sportmotorokat néztem ki leginkább. Pl Honda NSR, MBX, Aprilia RS, AF1, de ezen kívül valamit még ajánlotok valami mást vagy a felsoroltak közül melyik a legjobb???


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. júl. 8. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, jobban preferálom az olasz motorokat, erősebbek mint a japán társai, csak többet fogyasztanak. Mellesleg egy előzésnél azért jó ha a 80-90-nél még van némi tartalék benne és 110-120-ig kitudod húzni. Kisköbcentis japán motorral nem mentem csak haverjaim mondták még anno akiknek Yamaha-juk meg NSR-jük volt, hogy az Aprilia "jóval" erősebb náluk, az RS 50 6 sebességes végülis. A simson olcsó, meg régi is, azért a dobfék meg a léghűtés nem a mai világ igényeinek való. Az meg hogy kényelmetlen, ember függő, egy 195 cm-es embernek lehet kényelmetlen, de egy 165-180 közöttinek kényelmes.
2014. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:

Hát nekem jobban esik az a előredőlős póz. :)

És 178cm vagyok, egyik ismerősömnek 125-ös Honda VF-e van és egész jól illik hozzám, szerintem egy NSR vagy egy RS se lehet rossz méret, persze egyénfüggő igaz.

2014. júl. 9. 12:50
 13/77 anonim ***** válasza:

Honda VF az túramotor.

Én egyszer ültem 50-es aprilián, kb 2 km-t mentem vele, az elég is volt, megfájdult a derekam.

és annyira hasalni kellett rajta hogy a fejemet nagyon felfelé kellett tartanom és a nyakamnak sem volt jó.

180 cm magas vagyok.

hiába tud végsebességre 100-at ha megbütyköli, akkor sem fogja tudni a 80-90-es utazót.

az utazó sebessége az akkora amikor 6. sebességi fokozatban 5-6 ezret pörög.

az meg olyan 60 max 70. de csak akkor ha meg van bütykölve. fojtásokkal meg csak 40 az utazója.

fojtások nélkül maximum 70 km/h.

2014. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:
Ne törőggy azzal hogy mi a kényelmes nekem. :D Am bocsi félreírtam, Honda Vt ;)
2014. júl. 9. 15:55
 15/77 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok.

Látom nem fogod megérteni, csak ha a saját bőrödön tapasztalod, hogy mit jelent az utazósebesség..


De egy ember véleményére adni, aki olyan dolgokat állít, hogy manapság nem elég a léghűtés (20 éve tán nem ugyan ilyen meleg nyarak voltak?!?!?!), meg hogy a Simson dobféke szintén kevés (ahhoz a 90 kilós motorhoz.. jól beállított elsővel még stopizni is lehet..)elég nagy hiba.

Megveheted 250 ért meg hajthatod 85-el üveghangon, sőt tankolhatod bele a sz*r lopott benzint, majd rájössz, hogy mit jelent az hogy drágább a leves mint a hús..

2014. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, gyere induljunk el együtt, te a Simpsonnal én az RS 50-el, aztán tartsad azt a tempót amit az RS diktál, jó kis partos utakon csak akkor álj mikor az RS. Partra felfelé a Simsonon igen hamar megállna, ott tudnád meg mi az hogy léghűtés. Mellesleg ua kicsit bütykölve van az RS, simán tudja a 80-90-t, 15 évig tekertem az RS szériát, szóval ismerem őket és tudom hogy mit tudnak az RS-ek. Miétt a lopott benzint töltené bele? Aki motort vesz, az tudja fenntartani is
2014. júl. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy lopott benzinnel menne? :DDD
2014. júl. 9. 23:00
 18/77 anonim ***** válasza:

Kérdező te írtad, hogy csak olajat kell venned, és a busz bérletből kijön az olaj ára, mert benzined van más forrásokból. szóval lopatod a benzint.


aztán 16-os, ne nagyon hasonlítgass egy minimum 30 éves találmányt egy legalább 20 évvel fiatalabb szériához.

de viszont a simsonokat is meg lehet tuningolni könnyedén úgy hogy a te átlagosan megbyütykölt RS-ed nem tudná tartani a tempót.

De ezek segédmotorkerékpárok, nem versenyzésre valók.

ja és az meg hülyeség hogy tudod e tartani a simsonnal a tempóját, hát a simson az 60-at megy, egy RS meg tud menni 85-öt megbütykölve.

az Rs-nek az utazója az nem 10.000-res fordulaton van. hanem 6 ezres fordulaton, simsonnak meg olyan 4 ezres fordulton.

2014. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 A kérdező kommentje:

18-as! NEM LOPOM! Szüleim állják, így megfelel? -.-"""

Abban viszont egyet értek, hogy Simót is fellehet tuningolni könnyedén, 60-as henger egyáltalán nem feltűnő azokon mivel ugyanakkora mint az 50-es csak a furat nagyobb. Vízhűtéses is lehet akár ha valaki nagyon érti a dolgát, na meg a megbízható tirisztoros gyújtás... stb

2014. júl. 10. 14:03
 20/77 anonim ***** válasza:

ja. 18-as vagyok, azzal is kell amúgy számolni egy simson tuningolásnál, hogy ha nincs tuningolva akkor elmész vele vagy 5 évig úgy hogy napi 60 km-t mész. de ha megpiszkálod akkor aztán szidni fogod rendesen, mert akkor fél évente is generálozhatod max a fél év.

apriliával meg eltudsz járni max 1 évig napi 60 km-t megtéve. főleg úgy értem inkább az 1 évet hogy 80-90-es utazó tempót akarsz, akkor még lehet hogy 1 évet se jársz el vele, normális használat mellett olyan 15 ezret tud elmenni.

2014. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!