Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami tuti 50-es motor?

Valami tuti 50-es motor?

Figyelt kérdés

Már az elején elmondom, hogy NE legyen robogó!

Simson és Babetta se, mert azok alkalmatlanok a mai közlekedésre... napi 2x 30km-t kéne megtennem... Az utazója legyen 75-80km/h több nem is kell. Csakis 50ccm lehet, mert arra van jogsim és nem akarok az esetleges futópados KPM vizsgákon lebukni hogy 80/50-es vagy 125/50-es a motorom...

Sportmotorokat néztem ki leginkább. Pl Honda NSR, MBX, Aprilia RS, AF1, de ezen kívül valamit még ajánlotok valami mást vagy a felsoroltak közül melyik a legjobb???


Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. júl. 8. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
55%

Először is le lehet szögezni, hogy egy valóban ötvenes motornak sose lesz 80-as utazója, esetleg a vége annyi. Ha a robogókat elvből elutasítod, akkor viszont érdemes lenne elgondolkodnod egy Simsonon, nem értem miért lenne alkalmatlan a mai közlekedésre. Akár napi 100-150 km megtételére is alkalmas zokszó nélkül, csak a derekad meg a karjaid bírják, de még mindig kényelmesebb mint egy robogó! (Simsonom és Runnerem is van)

A fogyasztása is jóval kedvezőbb, egy olyan 55-ös kényelmes tempóval (60 körüli a vége, aki azt mondja h a gyári Simsonja 75-80-at ment az...) 2,5 körül fogyaszt.

Szerintem nem bánnád meg, ha kifognál egy jobb példányt.

2014. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
23%

de hülye vagy.... istenem...

egy 50-es motornak 40 km/h az utazója, de bejöttek ezek a sport 50-esek azok tudják utazóban a 60 km/h-t fojtás nélkül, hosszabb távon.

tehát ha sportmotort akarsz venni akkor annak az utazója 60 km/h lesz.

sportmotor nem igazán alkalmas napi közlekedésre, főleg nem napi 60 km-re.

az apriliát is vagy 15 ezer km-enként generálozni kell, szóval gyorsan belemenne a 15 ezer km, napi 60 km-es használattal. aztán kényelmetlen napi 60 km-et leutazni 50-es motoron, tehát 30 km-et kell menned, 60 as utazóval tehát az átlag sebességed lehet kijön 40 km/h-re. Hát ha nagyon pontosak akarunk lenni akkor a 30 km-et megtudod tenni háromnegyed óra alatt.

Ha húzod neki tehát párszor odahúzod neki olyan 80-ig ami már igen csak a vége, akkor fél óra alatt megtudod tenni a távot kb.

legjobb ha veszel valami olcsóbb robogót, de nem kínait, ami szintén tudja a 60-as utazó sebességet kb. és azzal eljársz, sokkal kevesebb a fenntartása, fogyasztása, és olcsóbb is mint egy aprilia RS.

És csináld meg autóra a jogsit, aztán menjél autóval.

2014. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
Egy 50-es, 6sebességes, folytásnélküli, gyári Honda NSR vége 90-95km/h vagy egy Aprilia RS-nek is... Az a 75-80km/h utazó meglenne velük. ;)
2014. júl. 8. 20:42
 4/77 anonim ***** válasza:
23%

második vagyok, az elsőnek igaza van teljesen.

egy simson azért mégis kényelmesebb mint egy olyan sport motor mint pl az aprilia RS.

simsonon nem kell annyira hasalni, nem a nyakaidban vannak a lábad.

2014. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:
50-55perc a menetidőm busszal és így legalább nem kéne távolságit és kiegészítő bérletet vennem ami 5500Ft, abból én vígan eltankolok...
2014. júl. 8. 20:44
 6/77 anonim ***** válasza:
48%

Óra szerint valójában annyi a végsebességük.

de valójában ha 100-at mutat az óra akkor az jó lesz 85-90 km/h-nek, de inkább 85-nek.

az a motor óra szerint ha 80-at mutat aminél te utazó sebességről komplikálsz, az az óra szerinti 80-nál hamar megszorulna a járgány.

egy 50-es sportmotornak 60 az utazója.

Tudsz venni 4 sebességes 51-es simsont, amivel tökéletesen el tudsz menni 50-55 km/h-s utazó sebességgel, és szinte sose megy tönkre ha karban van tartva.

Engem leginkább a gyújtás szokott szívatni, de csak azért mert én nem nagyon értek hozzá, szerelőhöz meg sosem vittem el.

2014. júl. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, és még annyit hozzátennék hogy egy "erősebb" kétütemű motorba ilyen távra 4-5, de inkább 4 nap alatt beletankolnád a havi bérleted árát!
2014. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

utolsó!

A bérlet árából én pont kifutom egy hónapra... Csak 2T olajat kell vennem, a benzint beszerzem más forrásból. ;)

2014. júl. 8. 22:07
 9/77 anonim ***** válasza:
71%
Az Aprilia RS 50 simán tudja azt amire akarod használni, az hogy a vége 80 km/h, az a gyári fojtott verzióra van értve, ha kicsit értesz a motorokhoz és megbütykölöd, akkor 100 fölött van a vége, de akkor már persze beszedi a 80-90-es utazó sebességnél az 5-6 litert, viszont cserébe megy is. Az pedig egy másik dolog hogy a segédmotorkerékpár végsebessége törvényileg 40 km/h, mondjuk ezt az Aprilia és a többi gyártó már a 70-es évek végén, 80-as évek elején jóval átlépte. Én Aprilián nevelkedtem, szóval csak az RS szériákról tudok véleményt alkotni és tanácsot adni, ezért írtam ha kicsit megpiszkálod akkor 80-90 km/h az RS50 utazója nagyobb fogyasztás mellett. Hogy is mondjam, én a Simsont nem nagyon erőltetném a mai világba, elég régi konstrukció, biztos megbízható, bár én csak egyszer mentem vele és kb. olyan bicikli filingem volt rajta, ettől függetlenül lehet hogy jó motor, de nekem ha ingyen adnák se kellene/ nem ülnék rá. Én anno a saját RS 125-ömmel heti 2szer mentem Debrecenből Szombathelyre, ami 460 km volt, oda-vissza 920 km, az igaz hogy bevágott a motor 85-90 liter benzint meg vagy mésfél liter olajat, de autópályán a 140-150 km/h utazó nem jelentett neki gondot, soha nem hagyott cserben, csak tankolni kellett megállni gyakrabban :). Szóval az RS-ek bírják a tempót, csak a pénztárcádtól függ hogy mit hajtasz ki belőle. Ahogy fentebb írták, gyakran kell generálozni (NiCaSi-l "csodákra" képes), de hát a teljesítménynek ára van :) Egy simsonnal biztos tovább sőt jóval elmész egy generállal, de az nem is arra van tervezve, mint egy RS. A léghűtés az meg egy másik téma, azért a nyári 35-40 fokos melegbe igen csak megterhelő egy léghűtéses motornak a 60-70 km/h is szerintem.
2014. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam utolsó, a 4sebességes NSR is tele van folytásokkal, de ha kiszedem mindet akkor megvan a 90-100km/h végsebesség ami ad egy jó 80-as utazót. A simó régi igen, igaz, hogy van hozzá egy millió alkatrész meg minden bigyula, de azon nincs tényleg olyan érzés, nem dőlsz előre.. pont mint egy bicikli. Persz le a kalappal a Simók előtt meg kell mondani, de 2014-ben már nem épp ez a legjobb.
2014. júl. 9. 11:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!