Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a simsonomnak?...

Benczebalazs kérdése:

Mi lehet a baja a simsonomnak? Már idegbajt kapok!

Figyelt kérdés

Gyújtást pontosan belődtem, megszakítóhézag 0,4 mm

hidegen 2-3 rugásra indul-melegen elsőre, de amikor megyek vele durog és kapkod. Gyertyát is cseréltem és mindig csinálja, tű maxon van állítva. NEM JÖVÖK RÁ MI LEHET A BAJA. Új gyújtótekercs van benne.



#simson-baj
2014. máj. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

"ehhez elég jó szem kell" :)


A papíros (cigipapír) módszer is működhet, de akkor a jel legyen egy vonalvastagsággal a teljes együttállás után, mert a legvékonyabb papírnak is van bizonyos vastagsága, ha meg egy kicsit meg van már égve a megszakító akkor nem is csusszan ki annyira könnyen a papír a hézagból. Én ha jók a fényviszonyok, tehát mondjuk úgy tudom fordítani a motort hogy süsse a nap a megszakítót, akkor szemre csinálom, de ha borult az idő vagy már lement a nap akkor lámpa minimum de nagyító is szokott kelleni (nekem).

2014. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

tehát akkor!

Ha két jel összetalálkozik akkor már annyira nyitva kell lennie hogy a cigipapirt pont ki lehet huzni?

2014. jún. 9. 17:32
 43/44 A kérdező kommentje:

hézagmérővel ezt nem lehet ugy megoldani?

0,01 mm a legvékonyabb?

multimeterem van egyébként

2014. jún. 9. 17:35
 44/44 anonim ***** válasza:

Na, most már kezdjük kissé túlbonyolítani ezt a kérdést, az az érzésem.

Ha nem látod hogy éppen mikor nyit a megszakító, akkor állítsd oda ahol már látod hogy kinyílt, de ez a pont legyen egy kicsivel a jelek pontos találkozása után, ez a "kicsi" meg legyen 1-2 jelvastagságnyi, mivel a nyitás tényleges ideje előbb van mint ahogy meglátod a nyitás pillanatát. De, lehet hogy írtam már, nincs akkora jelentősége a hajszálpontos gyújtásnak a Simsonnál, 1.5 és 1.8 mm között bárhol jó. Én az enyémet kb 1.5-re állítom (tolómérővel mértem ki) mert azt tapasztaltam hogy az 1.8 sok neki mert jóval kopogósabban jár ha éppen jelen van a gyújtás. Különösen akkor célszerű visszavenni az előgyújtásból ha gyakran tekered oda neki a gázt félállásnál jobban. De ez a 30+ fokos idő se kívánja a nagy előgyulát. (Minél melegebb a motor, annál inkább lerövidül az égés ideje a hengerben, vagyis kisebb előgyulát kíván)

2014. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!