Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a simsonomnak?...

Benczebalazs kérdése:

Mi lehet a baja a simsonomnak? Már idegbajt kapok!

Figyelt kérdés

Gyújtást pontosan belődtem, megszakítóhézag 0,4 mm

hidegen 2-3 rugásra indul-melegen elsőre, de amikor megyek vele durog és kapkod. Gyertyát is cseréltem és mindig csinálja, tű maxon van állítva. NEM JÖVÖK RÁ MI LEHET A BAJA. Új gyújtótekercs van benne.



#simson-baj
2014. máj. 30. 21:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Azta mindenit mennyi tanács és majdnem mind mást mond. Na akkor én is mondok egyet. Trafó, ha tudsz szerezni egyet ami biztos hogy jó akkor azt fel kéne tenni kipróbálni. Nekem a gyári új motoromon volt rossz a trafó, ja meg a tirisnek a kis trafója volt fent a megszás gyulához... NDK vázze...

Na de, hasonlóak voltak a tünetek, de csak ha bemelegedett, hidegen úgy járt mint a svájci óra.

Természetes a motor voltszmának megfelelő feszültségű trafó kell, ami 6V esetén nem túl egyszerű ma már. Ja és szintén megszás gyújtásúhoz való trafó kell, mert a tirisé gyenge szikrát fog adni, mert a tiris gyulák sokkal nagyobb primer feszültséggel dolgoznak, de a szekunder az már ugyanaz.

2014. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Kedves Agent K.

igen olyan szerelő szette szét aki már 30 éve simsonokat szerel és minden ki lett benne cserélve főtengely, henger stb. a tű azért van maxon mert bejáratás szempontjából tette feljebb és én még nem emeltem feljebb eddig jó volt nekem úgy,nem volt vele gond. Karburátoton klingerit tömités van benne.Ő állította be pontosan a karbit de egyébként lehet hogy valami karbi baja lesz én már gondoltam rá. Van itthon egy új lehet hogy azt rárakom. A gyertyára visszagondolva őzbarna szinű. a durrogást csak melegen csinálja.

2014. máj. 31. 20:32
 23/44 honey/hajni válasza:
Jó lett a moci?
2014. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

ha nagyon szikrázik a megszakító az trafó gondra utal... Nem szabad szikráznia, mert elégnek akkor hamar a pogácsák.

Simson.hu-n írják is.

2014. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
megszakítocsere. ennyi.
2014. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Te is vágod a témát ahogy látom kedves előző

Trafó lesz a rossz, próbáld ki egy haverodéval, akkor jó lesz.

2014. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

kivezettem a kondit a dobozba + megszakító csere de még mindig csinálja

trafót is kimértem egyébként az még nincs egy éves sem annak jónak kell lennie sztem a karbival lesz valami

2014. jún. 2. 07:51
 28/44 anonim ***** válasza:
Hogy méred ki a trafót, amikor csak melegen szarozik? Hidd el hogy az a baj, vannak is sokat látott Simsonosok. Meg ugye már mindent kicseréltél, csak a trafót nem?!
2014. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
főci szimering. nekem is csinálta.karbit meg ugy álítsd hogy levegõ csavaron 1.5 csavarj ki es csak subi tűt pakolgasd. ahol legjobb. ..... úszószintet is érdemes nézni.ha meg gyújtás akkor szerezz hozzá 50-es gyújtást.az nem ilyen hulladék pepecselős.
2014. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
főtengely szimmering nem lehet mert a gyujtás felöl csont száraz
2014. jún. 2. 23:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!