Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a Simsonomnak?

Higinsz0614 kérdése:

Mi lehet a baja a Simsonomnak?

Figyelt kérdés

51 smom van és a hátsó lámpa valamiért egyfolytában ég akkor is h a lámpa kapcsoló le van kapcsolva de ugye a motor jár és ha felkapcsolom a lámpát akkor a féklámpa is ég de ha megnyomom a féket akkor a felső izzó elalszik.

Hogy tudnám megcsinálni hogy csak akkor égjen ha a kapcsoló fel van kapcsoló illetve hogy a fék lámpa csak akkor égjen ha megnyomom a féket ?


2014. máj. 21. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég nehézkes értelmezi amit akarsz mondani. A kapcsolós részét nem értem. De az a rendes ha alapból ég, és a fék lenyomásakor elalszik a lámpa, és egy erősebb felizzik. Szóval szerintem neked nem a fék láma ég, hanem a hátsó lámpa csak így..simán. És amikor lenyomod a féked akkor elalszik igen ahogyan kell, de maga a féklámpa pedig nem izzik fel. Ez lehet fékkapcsoló érzékelő hiba, vagy izzó hiba, érintkezés, vagy éppenséggel kábelezés hiba.
2014. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jól mondod de nekem mind2 ég és ha fékezek a felső az elalszik az izzó az jó érintkezés is jó

A féklámpának akkor kéne felkapcsolni amikor a hátsó betéteknél a réz kis lapka érintkezik ahhoz a kis fémhez? Nekem ugy van de még is ég.

2014. máj. 21. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos a hátsó fékkulcson van egy kis lemez, ami a dobban letestel egy bütyköt, és így kapcsolja fel a féklámpát. Ha a lemez elgörbült, vagy az excentert eltekerték, akkor szokott ilyeneket csinálni!

A csavar amire a féklámpa vezetéke rá van kötve egy excenter, ennek e forgatásával lehet állítani, hogy mikor gyulladjon fel a féklámpa:

Az alábbi képen a rugó alatt láthatod a gyári kapcsolót:

[link]


A fékbetét képen látható sufnituningját most ne vedd figyelembe!

:D

2014. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja még valami:

Természetesen az a bütyök el van szigetelve a fékdobtól, különben semmit se ér az egész!

Ha nem tudod rendbe tenni, akkor szerelj fel egy húzókapcsolót:

[link]

2014. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és ezt a féklámpa kapcsolót hova kell felszerelni mert ez nem valami tiszta nekem így. :)
2014. máj. 22. 13:23
 6/9 A kérdező kommentje:

a kis lemez csak akkor ér hozzá a bütyökhöz ha fékezek

Ha felkapcsolom a lámpa kapcsolót akkor ég mindkettő izzó de ha fékezek akkor a felső izzó elalszik

Egyébként meg a felső izzó mindig ég ha jár a motor ha le van kapcsolva vagy ha fel van kapcsolva a kapcsoló mindig

2014. máj. 22. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Megmérted a szigetelést? Honnét tudod, hogy csak fékezéskor ér hozzá? Kívülről nem látszik!

:)

2014. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
No és ha lehúzod a vezetéket a fékdobról, akkor is világít?
2014. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A húzós féklámpa kapcsolót úgy kell felszerelni, hogy a fékkar lenyomásakor meghúzza a rugót.
2014. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!