Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI 101...

Opel Astra H 1.7 CDTI 101 lóerővel?

Figyelt kérdés
Első autónak megfelel? Mik a tapasztalataitok? köszönöm. :)
2014. ápr. 3. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Semennyire. Teletankolom, mutat 1200km-t. Megyek 250km-t, mutat még 1100-at. Megyek újabb 250km-t, mutat 480-at!!! Miután teletankoltam, az első 30-40km-en még nőni is szokott. Féltank környékén meg 1 megtett km alatt kb 2-t von le.

Szóval kritikával kell kezelni.

2014. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
Ha jön egy emelkedős szakasz, ahol kicsit több az autó fogyasztása, a mondjuk 2 km-es emelkedőn levon 60km-t a Range-ből. Majdnem másodpercenként ugrik egyet a számláló lefelé. De az emelkedő végén sem korrigál.
2014. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
ajj, okés! Jobb lehhe ha pontosabb lenne, de gondolom más autóban sem jobb.
2014. ápr. 24. 14:58
 54/63 A kérdező kommentje:

Szia!! :)


Na, megfogalmazódott bennem egy újabb kérdés. Lehet beszereltetni az alap cd lejátszóba erősítőt és egy mélyet?


Plusz megoldani valahogy, hogy olvassa az mp3-as fájlokat....lehetséges szted valahol ez?


Szétbarmolni nem szeretném a műszerfalat, mert akkor amúgy is eltűnik a settings, a bc is pld...stb... :/

2014. ápr. 28. 11:53
 55/63 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocs, pár napig nem voltam itt. Így csak most olvastam a kérdésedet.


Ezek szerint neked a legalapabb CD30-as rádiód van... mp3 lejátszására két lehetőség van: vagy fejegységet cserész, pl CD30MP3-ra, vagy beszereltetsz egy AUX bemenetet. Így egy külső lejátszóról, akár mobiltelefonról le tudja játszani az mp3-akat az autó saját hangrendszerén. Egy ügyben "Somi" nevű felhasználót kell keresned a másik fórumon. Ő foglalkozik gyári minőségben utólagos auxosítással.

Nekem is ő csinálta CD70NAVI fejegységre. Igaz nekem lejátszik CD-ről is mp3-akat, de sokszor jól jön, hogy nem kell CD-re kiírogatni a fájlokat, hanem csak a mobilról lejátszom amit éppen szeretnék.


A harmadik lehetőséget nem is említem: az ilyen transzmitteres megoldásokat, mert nagyon gagyi lesz a hangminőség...


Erősítő, mélynyomó beépítéséhez nem nagyon értek. Az én fülemnek teljesen megfelel a gyári hangrendszer.

Ezzel kapcsolatban is javasolom az opelforum.hu-t. Ott biztos lesz aki tud erre válaszolni. Biztos nem lehetetlen, talán volt is már valaki, aki épített be ilyeneket.

2014. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Most én kérek elnézést, mert én sem voltam fent csütörtök óta. Köszönöm infókat, megkeresem a felhasználót ha úgy állok. :)


Aux nekem tökéletesen megfelelne, tele a telefon is zenével :)

2014. máj. 5. 11:15
 57/63 A kérdező kommentje:

A kérdések nem fogynak :D


Ha az akkumulátor lemerül, vagy levesszük a sarut, akkor az eddigi BC eltűnik? Illetve a rádió beállítások stb...?


Vagy ha levesszük, mennyi ideig tudja tárolni az eddig meglévő adatokat?

2014. máj. 6. 11:29
 58/63 anonim ***** válasza:

Sajnos elveszik, igen.

Illetve a BC részben ha manuálisan nem nullázod az átlagfogyasztást ugyan nem írja ki amíg nem mész legalább 100m-t, de belekalkulálja az előző nullázás óta mért adatot.


A dátumot, időt be kell állítani, illetve az elektromos ablakokat kell tanítani, mert másképp fog működni. Ehhez le kell húzni teljesen és még pár másodpercig nyomva tartani a kapcsolókat. Én felhúzásnál is meg szoktam csinálni ezt, de akkor nem biztos hogy kell.


Amúgy nekem van egy jó fajta CTEK töltőm. Ahhoz lehet kapni olyan adaptert, amivel a szivargyújtón keresztül el lehet látni táppal az autót, amíg akkut cserél az ember.

2014. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

Jól fel vagy szerelve :)


Köszönöm a hosszú és informatív válaszodat :)

2014. máj. 7. 12:46
 60/63 A kérdező kommentje:

Szia!!


Újra itt :)


Megvoltam az első olajcserén. Lett cserélve olaj, olajszűrő, levegőszűrő. A levegőszűrő eléggé koszos volt már, ideje volt tutira cserélni. Kijött az INSP felirat, ezért is cseréltem olajat.


15e kilóméterenként ideális ezeknél az olajcsere? :)

Kopognak rettentően a kanyarstabilizátoraim, azok is lesznek most cserélve 20eft-ért, munkadíjjal együtt írtam.


Más probléma nincs, még...


Volt egy olyan probléma az autóval, hogy nagyobb erejű gyorsításkor, kipörgetve 3ezer felett letiltott az autó, nem engedett tovább gyorsulni és megjelent a sárga autó - villáskulcs kombináció ami kb 5perc után eltűnt.


Mióta cseréltem az olajat, levegőszűrőt, olajszűrőt, azóta megszűnt ez a probléma.


Most hirtelen ennyi ami eszembe jutott, szép napot. :)

2014. júl. 24. 15:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!