Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI 101...

Opel Astra H 1.7 CDTI 101 lóerővel?

Figyelt kérdés
Első autónak megfelel? Mik a tapasztalataitok? köszönöm. :)
2014. ápr. 3. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
Cegléd - opel szervíz, kőrösi út.
2014. ápr. 17. 11:34
 42/63 anonim ***** válasza:

Azt nem ismerem. Csak a pécsit meg a budapestiek közül néhányat.

Csak azért kérdeztem, Te is esetleg ide vinnéd, de ezek szerint nem...

2014. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
Áh nem...megkérdeztem őket, 5 ezerért "vállalják" nem semmi...csinálhatná ingyen is ha már ott vettük 1,5 hete :) De lehet csak sóher vagyok...
2014. ápr. 17. 15:31
 44/63 anonim ***** válasza:

Hát igen nem olcsó, ahhoz képest hogy mennyi "munka" van vele.

De sok helyen egy hibakód kiolvasásért is elkérnek ennyit. Sőt nekem navigációs a fejegységem, amit tavaly magyaríttattam. A legolcsóbban 10.000Ft-ért vállalták magánszemélynél, háznál, számla nélkül. Ami gyakorlatilag annyiból állt, hogy betolták a másolt CD-t és feltelepítették a magyar nyelvet 0Ft költséggel...


Egyébként esetleg a másik fórumon megkérdezhetnéd, hogy Op-com nem elég-e a BC felprogramozáshoz. Mert akkor érdemes lenne beruháznod egyre. Később is jól jönne hibakód kiolvasásra, törlésre... Én is kölcsönadnám az enyémet, de ezek szerint elég távol vagyunk sajna egymástól.

2014. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hát igen, Am merre felé laksz? :) Tegnap felprogramoztattam, mostmár mutatja a fogyasztást, és h kb mennyi van vissza. Ami érdekes, hogy azt tapasztaltam, hogy pld 4.ben 90-es sebességnél 2,6-3,5 litert mutat fogyasztásnak, de ugyan ezzel a sebességgel 5.-ben 4,8-5,6 is van. Mostanság 5-be felváltottam mindig, szokásból...de úgy néz ki jobb ha hagyom 4.-ben a fogyasztást illetően.


3.ban 50km/nál pedig 2,5-3,3 között mozog :)ha felváltok 4.-be, akkor 6-ot ír kb. érdekes ez :)

2014. ápr. 19. 13:21
 46/63 anonim ***** válasza:

Szia!

Pécsi vagyok, de hétközben Budapesten dolgozom.

Ezt a fogyasztással én is tapasztaltam már. Ezért is hagyom inkább 50-nél 3.-ban, 80-nál 4.-ben. Ha alacsony a fordulatszám akkor kicsit már erőlködik a motor ezért többet fogyaszt. Szerintem legalábbis.

Amúgy összehasonlításra legjobb ha tempomatot használsz. Ha lábbal adod a gáz nem lehet olyan jól észrevenni ha kicsit gyorsulsz és ezért több a fogyasztás, vagy picit lassulsz és ezért kevesebb. Meg persze az út is teljesen sík legyen. Fogyasztásban főleg nagyobb tempónál hosszabb távon a szél is nagyon be tud kavarni ha szemből vagy hátulról fúj.

További érdekes észrevételem, pl indulás után intenzív gyorsításkor 2.-ban simán kiír ilyen 28-30 l/100km-es pillanatnyi fogyasztásokat. :)

2014. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

Igen, épp kipróbáltam tempomattal..a legjobb azon használni ha lehet, az egyenletes fogyasztás érdekében...de néha elkapja embert a hév és nyomja, azért jó, hogy végre nem kell "szaroznom" azzal h vissza kell váltani előzésnél.


Na, lett egy újabb kérdésem, elég hosszú kis topik lesz ez... :D


Szóval ma már kb 3 +- liter üzemanyag volt a tankban, töltöttem rá még 5-öt egy kannából.... az a problémám, hogy a számláló nem indult újra, és még mindig az előző RANGE-t írta mint mikor még nem "tankoltam" bele.


Hogy lehet nullázni a RANGE-t, hogy újra számolja?

2014. ápr. 22. 11:11
 48/63 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az van hogy ilyen 5 litereknél nem "veszi észre" hogy rátöltöttél.

Ha teletankolom nekem egyből ahogy ráadom a gyújtást az új range-t írja ki.

2014. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:
Koszi, Okes. Kipróbálom 10-20literrel is majd.
2014. ápr. 22. 15:47
 50/63 A kérdező kommentje:
tankoltam 25 litert, ott már méri :) Neked mennyire pontos a range?
2014. ápr. 24. 11:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!