Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI 101...

Opel Astra H 1.7 CDTI 101 lóerővel?

Figyelt kérdés
Első autónak megfelel? Mik a tapasztalataitok? köszönöm. :)
2014. ápr. 3. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:

Na, jól van, örülök, hogy minden rendben vele. :)


Nyomatékra, gyorsulásra nekem nem is kellene ennél jobb autó. Alacsonyabb sebességi fokozatban, 2.-ban, 3.-ban ha nyomok egy nagyobb gázt hátba vág az ülés. És laza vagy csúszós talajon a kipörgésgátló is szépen teszi a dolgát.

5.-ben is megindul rendesen ha odalépek. Az emelkedők sem jelentenek neki különösebb problémát.


A fogyasztás nálam ilyen 6,2 körül van, de én 90%-ban autópályán járok vele 130-140-es tempóval. 90-100-nál nem lehetetlen átlagban 5 literrel eljárni vele. Csak városban se fogyaszt többet nálam ennél a 6-6,5 körüli értéknél.


Ami még szokatlan volt nekem elsőre, az a váltó. Városban 50-nél inkább hagyom 3.-ban, 4.-be csak 55 körül tudok felváltani és akkor is forog 1500-at a motor. Az 5.-et városban ennél az autónál nem is szabad használni szerintem.


A kílma nálam 1-2, legfeljebb 3 decit tesz rá 100 km-enként. Tehát nem túl jelentőset. Teljesítményben pedig észre se veszem, ha be van kapcsolva.

2014. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, épp kérdezni is akartam, hogy most akkor városban 4.-be váltsak vagy ne, végülis úgy éreztem, hogy nem kellene mert akkor már annyira kicsi a furdulat, és harmadikban lenni pont jó, mert ott a megfelelő fordulat a jó nyomatékhoz ha előzni kell, bármi :)


A klímát akkor fogom használni többet ha csak ennyit eszik, nem jelentős a fogyasztása. Álló autónál is használható a klíma, akkor inkább aksiból vesz el?

2014. ápr. 9. 12:34
 13/63 A kérdező kommentje:

Illetve vezérműszíjat mikor érdemes cserélni, és milyen olajat szoktál beletenni hány kilóméterenként?


Még holnap megkérdezem a vezérműszíjat, hogy mikor volt cserélve...

2014. ápr. 9. 12:37
 14/63 anonim ***** válasza:

Gyári ajánlás vezérműszíj cserére 90.000km vagy 10 év.


Olajból gyári GM 5W30 Dexos2 olajat rakok bele, gyári olajszűrővel 15.000km-enként. A gyári ajánlás erre 1 év vagy 30.000km, de ez a 30.000 szerintem (és mások szerint is) erős túlzás.

Állítólag most ez a legjobb minőségű olaj, azok közül, amelyek megfelelnek a gyártóművi előírásnak: [link]

5 liter kell belőle. De szerintem a gyári is teljesen megfelelő, nekem nincs vele rossz tapasztalatom és jóval olcsóbb.


Levegőszűrőt, pollenszűrőt is most cseréltem. Pollenszűrőt évente érdemes, elég fekete szokott lenni 1 év elteltével is.

Levegőszűrőből is gyárit raktam bele, 30.000km elteltével, ami nekem nagyjából 1,5 év alatt jött össze.

Majd még gázolajszűrőt fogok cseréltetni, a mostani szintén 30.000 km óta van fent.


A klímát használhatod álló autónál is persze. A klímakompresszor nem elektromos hajtású, hanem tisztán mechanikusan hajtja a motor a hosszbordás szíjon keresztül. Tehát áram nem kell neki, az akksit nem szívja.

Egy picit több üzemanyagot fog kérni a motor, hogy még a kompresszort is tudja hajtani alapjáraton. Nekem meleg motornál alapjáraton klíma nélkül 0,3-0,5l/h-t kér, ha bekapcsolom a klímakompresszort ez felmegy kb 0,6-0,7l/h körülire.

2014. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! Többet segítettél mint 5 kereskedő! :)
2014. ápr. 9. 16:29
 16/63 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott meg valami. Nalad egy tank üzemanyag hány kilométerre eleg? En most nagyjából úgy számolom 280km után, hogy kb 900-1000kmre eleg. Nalad meddig eleg?


Továbbá ha az üzemanyag szint jelző elkezd villogni, akkor mennyit lehet vele menni?


A tankja 50literes kereken? Bocs a sok láma kerdesert .

2014. ápr. 10. 09:26
 17/63 anonim ***** válasza:

Kérdezz nyugodtan, örülök ha segíthetek! :) Nálam már 1,5 éve van az autó, kitapasztaltam már ez alatt pár dolgot.


A tank hivatalosan 52 literes.

Tankoláskor az első kattanás után még több liter megy bele a beöntőnyílás szintjéig. (Nem tudom hogy ez beleszámít-e az 52 literbe.) Aztán teletankolás után 120-130km-t meg tudok vele tenni úgy, hogy meg se mozdul a szintjelző mutatója.


A kumputer nekem nagyon felülbecsli a hatótávolságot és alulkalkulálja a fogyasztást.

Tele tank után több mint 1200km-t ír ki "Range"-nek. Pl ez volt legutóbb: [link]


A valós ezzel szemben nekem is olyan 900-950km körül lehet.

Fogyasztásra meg mostanában ilyen 4,5-4,8-akat ír ki több száz km átlaga alapján, de ehhez egy jó litert hozzá kell adni.

Sajnos azt nem tudom, hogy amikor már villog, mennyit megy el. Általában ha már negyedhez közelít a szint, teletankolom.

2014. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

"Aztán teletankolás után 120-130km-t meg tudok vele tenni úgy, hogy meg se mozdul a szintjelző mutatója. "


ezzel találkoztam én is...meg is lepődtem, örültem...na mondom ezzel lehet menni 1200 km-t is :D


de utána jött az, hogy ment szépen le a mutató, és így számoltam a 900-1000km-t kb.... szóval még nem fogyasztottad ki teljes egyszer sem, és negyednél már tankolsz bele... akkor 950-1000km-t bír, szerintem az elég jó! A 97-es gyártású fiatommal 700km-t mentem mindig egy tankal, ahhoz képest a 950-1000 elég jó :)


köszönöm a válaszodat, amint jut eszembe valami, írok! addig is hajrá, hajtsuk a gépeket :D

2014. ápr. 10. 16:34
 19/63 anonim ***** válasza:

Oké. :)


Villogni csak egyszer láttam az üzemanyag jelzőt: mikor vettem a kocsit. Akkor szerintem még 1 litert sem hagytak benne.

Ahogy írtam sokat megyek rendszeresen autópályán 220-230km-eket egyszerre. Így negyed tank körül inkább teletankolom, hogy ne kelljen a pályán vennem a méregdrága gázolajat.

Egyébként újabban átszoktam az OMV MaxxMotion dízelére. Mostanában csak ilyet tankolok. Kicsit mintha kevesebbet is fogyasztana belőle az autó.

2014. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:

Egyébként ez az enyém: [link]

Ezzel a gyári csomaggal: CD70NAVI + CID, Aux-in, Adaptív kanyarkövető bi-xenon, Tolatóradar, Guminyomás és defektfigyelő rendszer (TMPS, DDS), Sport fokozat, Sport futómű, 17" alufelni, IDS+,Tempomat, Esőszenzor, Hővédő üvegezés, Insigniás mosófúvókák, OPC hűtőrács, Ülésfűtés, Félbőr belső, Kartámasz, Gerinctámasz, Aktív fejtámlák, Elektromosan állítható és behajtható fűthető, automatikusan sötétedő tükrök, ABS, ESP, ASR, CDC, Ultrahangos gyári riasztó, Quickheat rendszer, 2 eredeti bicskakulcs, 4 elektromos ablak, 7 hangszóró, 10 légzsák...

2014. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!