Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI 101...

Opel Astra H 1.7 CDTI 101 lóerővel?

Figyelt kérdés
Első autónak megfelel? Mik a tapasztalataitok? köszönöm. :)
2014. ápr. 3. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

Nem vágtam hátast tőle!

Külsőre ok, beltere szokható. Index kicsit fura az komolyabb megszokást igényel!

2000-es fordulatszámig elég lomha, onnantól viszont megindul eléggé erőteljesen, csak néha pont az kellene hogy dinamikusan lehessen vele közlekedni, pedig dízelnél ez pont hátrány, hogy pörgetni kell az 1.4-es benzinesem jobban gyorsul és alacsonyabbról indul meg!

2014. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

# 21!

Ez alapján ott igen komoly gondok lehettek a turbóval. A geometriára, vákuumcsőre tippelek.


Vezetek 1.4-es benzinest (Z14XEP) is céges kocsiként. Hogy ennél a típusnál a köztudottan alulmotorizált lomha 1.4-es jobban gyorsul mint az 1.7-es az igen erős csúsztatás.


Vagy a fizika törvényei nem érvényesek, ugyanis az 1.4 lóerőre is kisebb, nyomatékre meg pláne. Vagy tényleg műszaki problémák voltak azzal az 1.7-essel és már közel sem tudott 101 lóerőt és 240Nm-t.

Ha a motorkarakterisztikát is megnézzük, az 1.7 görbéi az 1.4 fölött futnak igen jelentős különbséggel.


Z14XEP motor: [link]

Z17DTH motor: [link]


Pl egy alacsony 1500-as fordulaton a dízel lead kereken 200Nm-t és kb 35kW-ot. A benzines csak 100Nm-t, azaz épp fele akkora nyomatékot és az ábra alapján 17-18kW, szintén fele akkora teljesítményt.


Hogy egy ugyan olyan típusú, tömegű autó jobban gyorsul fele akkora teljesítménnyel és nyomatékkal, az elég érdekes lenne szerintem...



De ne csak a számok beszéljenek, tapasztalat: Ha az 1.4-est lepadlózom gyakorlatilag nem történik semmi, szépen komótosan fokozatosan kezd gyorsulni. Ezzel szemben nekem az 1.7 már 1500-as fordulattól szinte azonnal kilő. Ennél alacsonyabb fordulaton meg amúgy sem egészséges a használata.

Emelkedőn ugyan ez a helyzet. Ahol az 1.7 5. sebességi fokozatban vígan feljön, gyakorlatilag meg sem érzi, az 1.4-es 3.-ig(!) kell visszaváltanom főleg ha a klíma is megy.


Még egy dolgot tudok elképzelni: amit te vezettél az még nem a Z17DTH motoros Astra volt.

A kezdeti szériában ugyanis gyártották még a G szériában alkalmazott 80 lóerős, fix "Garrett" turbós motorral is rövid ideig a típust. Ugyan így Opel Astra H 1.7 CDTI volt a neve, csak gyengébb volt a motorja, 80 lóerőt és csak 170Nm-t tudott maximálisan. Ennek Z17DTL volt a motorkódja. Annál el tudom képzelni hogy lomhának érezted és a fix geometriás turbó miatt pörgetni kellett.

2014. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
2000-es fordulattól megindul ez is és előzök mindenkit, de addig elég gáz, tövig nyomom a pedált és az elején semmi aztán kilő, szerintem se normális, pedig nem sok km van benne + pár éves csak!
2014. ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek ilyen komoly felszereléseim, szerintem az enyém alap felszerelés, de tökéletes nekem :)


A gyorsulása szerintem kiváló, nem sokat, eddig 1000km-t mentem vele de meggyőződően tudom mondani, hogy ennél több nem kell.


Nálam 1800 körül kezd jobban pörögni, és olyan 2200 körül érezni a "hátba vágást" :)


A fogyasztás nálam: utántankoltam, de meglepődtem nagyon. Az üzemanyag fogyasztását mérő mutatóm szerintem csal, méghozzá kevesebbet mutat mint ami van a tankban...lehet rossz!


Először mikor megvettük, teletankoltam teljesen, mentem 600km-t, és tankoltam bele 30 litert és tele lett! Szóval 600km-t tudtam menni 30 liter üzemanyaggal, ami 5 literes fogyasztást jelent. DE, ha az üzemanyag mérőt nézem, akkor kb még max 200-km-t tudtam volna menni, azaz 800-at. DE, amit tankoltam bele, és az alapján számolva, az 1000 Km.


Szerintetek? :)

2014. ápr. 14. 11:34
 25/63 A kérdező kommentje:

DEDE!! :D


Visszatérve: 8 vonalka van az üzemanyagszint mérőn, 100km-ként megy le egyet.

2014. ápr. 14. 11:36
 26/63 anonim ***** válasza:

Várjál! Maga az analóg szintjelző, ami a műszeregységen rossz, vagy amit a digitális kijelzőn mutat?


Ezek nem valami egzakt műszerek, nekem is mérnek össze-vissza.


A szintjelzőn egy csík nekem is nagyjából 100km-nek felel meg, vagy talán egy kicsit kevesebbnek. (Leszámítva az első 120-130km-t ahogy azt már kitárgyaltuk.)


Amikor pontosan féltankot mutat és teletöltöm, a várt 26 liter helyett 29 megy bele. Igaz ez nem nagy eltérés. A gyári 52 literbe lehet nem tartozik belel a cső a tanktól a betöltőnyílásig. Én ezt is tele szoktam tölteni, nem csak kattanásig tankolok.


A BC (board computer) viszont fogyasztásra nagyon alul mér. Nekem egy jó litert hozzá kell adnom, hogy megkapjam a tényleges fogyasztásomat. Pl egy Pécs-Budapest távra, amiben volt Budapestről kifelé dugóban araszolás, utána meg autópályan 130-140-es tempóval, kiír ilyen 4,6-4,8 literes fogyasztásokat.

A "Range" (hatótáv) is nagyon érdekesen alakul. Ha teletankolom a kocsit 1200 km-eket kiír. Megteszek 230km-t és már csak 900 lesz belőle. Megteszek újabb 230km-t és már csak 450 lett. Tehát 1 km-en 2-vel csökken a számláló értéke...


Szóval ami biztos, hogy hány litert tankoltál és mennyi a megtett km. A többit nagyon kritikával kell kezelni, mert nagyon pontatlanok ezek a műszerek.

2014. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
Egyébként a 30liter/600km milyen tempóval, milyen körülmények között jött ki? Mert az nem rossz érték. :)
2014. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

"Maga az analóg szintjelző, ami a műszeregységen rossz, vagy amit a digitális kijelzőn mutat?"


Nekem nem mutat a BC ilyesmit, ebben nincs ilyen felszereltség...csak a menetidőt méri "sajna", szóval csak arra tudok hivatkozni amit beletankolok és a km óra / üzemanyagszint mérő (ha jól működne) :D


600km-t 30 literrel úgy sikerült, hogy tapostam azért neki, sok hirtelen gázadást csináltam, előztem, hát próbálgattam mit tud :)


-600kmből úgy kb 110km-es tempóval 150km,

-90km-es tempóval főúton 300km,

-40-50km-es tempóval városban 150km.


:)


Hát elég jó tényleg így a fogyasztás, így 5 liter.

A mutatója, hogy miért mutat kevesebbet, na az nagy kérdés.

2014. ápr. 14. 16:43
 29/63 A kérdező kommentje:
szóval ami a műszeregységen van, az sztem tuti rossz..elszámol vagy 200km-nyi üzemanyagot...digitálisom pedig nincs.
2014. ápr. 14. 16:48
 30/63 A kérdező kommentje:
persze a jobbik eset ha kevesebbet mutat üzemanyagot mint a valós...az a szívóbb mikor többet mutat, és 1x csak megáll az autó :D
2014. ápr. 14. 16:49
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!