Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.7 CDTI 101...

Opel Astra H 1.7 CDTI 101 lóerővel?

Figyelt kérdés
Első autónak megfelel? Mik a tapasztalataitok? köszönöm. :)
2014. ápr. 3. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Ja, értem.


Úgy nekem is kb stimmel. Én óra szerint 140-nél nyomom be a tempomatot és így megyek folyamatosan 200km-t. Ilyen tempónál már nő kicsit a fogyasztás és inkább 6 körül van.


Amúgy milyen kijelződ van? Mert lehet hogy simán föl lehet rá programozni a BC-t 5 perc alatt.

2014. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:
Nekem narancssárga az egész kijelző, nem tudom milyen... lefotózom neked ha gondolod... jó lenne ha lenne valami mérő benne, vagy programozni lehetne.
2014. ápr. 15. 11:26
 33/63 anonim ***** válasza:

Ezek a fajták léteznek: [link]

BID és GID között itt jobban látszik a különbség: [link]

Az enyém, miről korábban képet is raktam be az a CID.


GID-nél is megoldható a felprogamozás. Tech2 műszer kell hozzá, vagy talán Op-com is elég.

Ha bemész egy Opel szervizbe, vagy olyanba ahol értenek az opelhez, szoftveresen simán be tudják állítani neked ezt a fogyasztás mérő opciót.


Op-comot (pontosabban a kínai koppintásást) egyébként árulnak különböző apróhirdetési oldalakon is 10.000Ft körüli áron. Nekem is van. Sok mindenre jó. Pl hibakódokat lehet kiolvasni és törölni vele, élő adatokat lehet nézegetni és sok minden funkciót programozni is az autón. Pl. automata ajtózáródás, ablak fel/lehúzás távirányítóval, menetfény, stb. De utóbbinál csak azokhoz érdemes nyúlni, amiről pontosan tudod hogy micsoda. Mert a rengeteg paramétert el is lehet állítani.

2014. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
TID-nél BID nél is lehet hogy be lehet állítani a fogyasztásmérést, ezt pontosan nem tudom...
2014. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
Az enyém GID-es cucc, legalább tudom ezt is már :) Am köszönöm a segítséget, bemegyek egy szervízbe és utána érdeklődöm.
2014. ápr. 15. 11:57
 36/63 A kérdező kommentje:

Látom ilyet is tudna elvileg a GID:


[link]


Nálam nem jelenik meg a BC1, és a BC2, csak a TIMER jelenleg.

2014. ápr. 15. 13:41
 37/63 A kérdező kommentje:
Am egy ilyen program frissítésért mennyit kérhetnek el a szervízesek kb?
2014. ápr. 15. 15:08
 38/63 anonim ***** válasza:

Igen-igen, ezt szoftveresen rá tudják tenni. A diagnosztikai csatlakozóra (kézifék kar mellett) rádugnak egy csatlakozót és néhányat kattintanak a laptopon és már ki is írja a fogyasztási adatokat, működik is.


Nem tudom hivatalosan mennyit kérnek egy ilyenért. Ha nem túl pofátlanok akkor 1-2 ezer Ft-nál többet nem lenne szabad elkérniük. Anyagköltség semmi, munkaidő kb 5-10 perc.


Én Opel márkaszervizbe hordom az autót, mindig ugyanahhoz a szerelőhöz. Mivel rendszeresen oda viszem és már otthagytam pár százezret, ilyen apróságokat nem is írnak hozzá a számlához.

2014. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, viszem minnél előbb egy opel márkaszervízbe..mondjuk ott ahol vettem az autót! :)
2014. ápr. 16. 11:14
 40/63 anonim ***** válasza:
Melyiknél vetted?
2014. ápr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!