Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme tovább vezetnem,...

Van értelme tovább vezetnem, ha ilyen rosszul megy?

Figyelt kérdés

4 hónapja van jogsim, 3 hónapja vezetek - kis túlzással - napi rendszerességgel. De elég sza rul megy, még ehhez is béna vagyok, pedig maga a vezetés tetszik.

Már elég sok kilométert levezettem, 2400-nál járok.

De olyan féreg vagyok, hogy lefulladások még mindig előfordulnak. Nem érzem az autó dimenzióit, szép, szabályos merőleges és párhuzamos parkolásra nem vagyok képes, balfa sz vagyok. Tolatás sem megy, kacsázok összevissza, az út nyomvonalát nem érzem, nem tudom követni.

Váltást is elba szom, akár fel, akár le váltok, mindig "rúg" egyet az autó (gondolom a fordulatszám miatt). Mindezek mellett lassan is tudok elindulni, a kuplung és gáz ki- és benyomás gyakran 2 másodpercig is eltart, ennyi kell hozzá, hogy ténylegesen elinduljak.

A múltkor voltam olyan féreg, hogy nekimentem a garázsba lévő gumiknak kb 5 km-es sebességgel, beálláskor. Nem figyeltem eléggé, meg egyébként is sza r vezető vagyok. Bár nem lett semmi horpadás az autón, de akkor is... megtörtént.

Nem értem a fordulatszám határokat sem, folyamatosan remegni szokott az autó váltáskor.

Kisvárosban élek, de egy nagyobb városba nem merek elmenni - ha ott vezetnék, valószínűleg rég halott lennék, olyan sza r sofőr vagyok.

Mindezek mellett nagy az esélye annak is, hogy technikailag is kicsinálom az autót. Nem akarom tönkretenni, azért van ez, mert ilyen fo s sofőr vagyok. Pedig egy egyszerű Swiftről van szó, amit azért művészet használhatatlanná amortizálni - de biztos vagyok benne, hogy nekem sikerülni fog ez a mutatvány.

A munkám miatt kell az autó. De piszok rosszul megy a vezetés. A saját és az autó érdekében abbahagyjam, befejezzem szerintetek?

Minél régebb óta csinálom, annál rosszabbul megy... fejlődni nem tudok...

25 F


2014. jan. 17. 18:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ezen kívül pedig, én már tudtam azelőtt vezetni hogy oktatóautóba ültem volna. Mégis ott tanultam meg jópár dolgot amire magamtól nem jöttem volna rá olyan hamar, vagy egyáltalán nem.

Még a vizsga előtti pár alkalommal is előfordult h lefulladtam a kis szuzuval...


Sőt, még a nagyon nehezen lefullasztható F Astrával is sikerült néha megjátszanom amikor nem figyeltem eléggé/kapkodtam. Ja és szerencse hogy van rajta vonóhorog, mert mindig odab/szom a hátulját valamihez, persze más autónak azért nem, csak beton dolgoknak :D

Nekem még nagyon kevés rutinom van hiába tudom szépen kezelni az autót. Nem vagyok felkészülve (nem tudnám milyen reakcióm lenne) minden váratlan eseményre, hiába tudom mi lenne a helyes mozdulatsor.

2014. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Ismerem az agykontrollt, de semmit sem használ nekem.:D


És akár tetszik, akár nem, én tényleg reálisan látom a helyzetemet.


A múltkor párhuzamos beálláskor a kerék (vagy a tárcsa) hozzáért a padkához. (Tehát nem mentem fel, de halottam a hangot, csak mivel használt autóm van, nem tudom, hogy maradt-e nyoma?)


A vonóhoroggal én is nekimentem már egy beton blokknak. Nem falnak, hanem egy szabadon hagyott darabnak.


Mai napig is leszoktam fulladni - az elmúlt 2 napban kétszer is.


Egy föld úton mentem, kénytelen voltam ott haladni és többször leért az autó alja, sőt a kipufogó csövét meg is nyomtam, ami miatt öblösebb, mélyebb lett a hangja a kocsinak.


Ráadásul én már 3,5 ezer km-t levezettem. Szóval ne gondolod azt, hogy ez csak pánik.

2014. márc. 21. 18:16
 23/23 Beviz Elek ***** válasza:

A te hozzáállásoddal is sokat változtathatsz. Ha elkönyveled, hogy nem megy, soha nem is fog.

Sok embernek a padkázás sem tünt volna fel...

Téged kell érdekeljen a dolog. Ha érdekel és jó akarsz lenni, akkor ragad rád. Ha bebeszéled magadnak hogy sosem lesz jobb, akkor persz sosem lesz.


Elindulás stb csak gyakorlással sajátítható el. A parkoládban viszont sokat segítenek a telefonra felrakható parkolós játékok. A való életben persze nem fentröl látod és máshogy is viselkedik kicsit az autó, de ráérezhetsz a lényegére.

2014. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!