Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme tovább vezetnem,...

Van értelme tovább vezetnem, ha ilyen rosszul megy?

Figyelt kérdés

4 hónapja van jogsim, 3 hónapja vezetek - kis túlzással - napi rendszerességgel. De elég sza rul megy, még ehhez is béna vagyok, pedig maga a vezetés tetszik.

Már elég sok kilométert levezettem, 2400-nál járok.

De olyan féreg vagyok, hogy lefulladások még mindig előfordulnak. Nem érzem az autó dimenzióit, szép, szabályos merőleges és párhuzamos parkolásra nem vagyok képes, balfa sz vagyok. Tolatás sem megy, kacsázok összevissza, az út nyomvonalát nem érzem, nem tudom követni.

Váltást is elba szom, akár fel, akár le váltok, mindig "rúg" egyet az autó (gondolom a fordulatszám miatt). Mindezek mellett lassan is tudok elindulni, a kuplung és gáz ki- és benyomás gyakran 2 másodpercig is eltart, ennyi kell hozzá, hogy ténylegesen elinduljak.

A múltkor voltam olyan féreg, hogy nekimentem a garázsba lévő gumiknak kb 5 km-es sebességgel, beálláskor. Nem figyeltem eléggé, meg egyébként is sza r vezető vagyok. Bár nem lett semmi horpadás az autón, de akkor is... megtörtént.

Nem értem a fordulatszám határokat sem, folyamatosan remegni szokott az autó váltáskor.

Kisvárosban élek, de egy nagyobb városba nem merek elmenni - ha ott vezetnék, valószínűleg rég halott lennék, olyan sza r sofőr vagyok.

Mindezek mellett nagy az esélye annak is, hogy technikailag is kicsinálom az autót. Nem akarom tönkretenni, azért van ez, mert ilyen fo s sofőr vagyok. Pedig egy egyszerű Swiftről van szó, amit azért művészet használhatatlanná amortizálni - de biztos vagyok benne, hogy nekem sikerülni fog ez a mutatvány.

A munkám miatt kell az autó. De piszok rosszul megy a vezetés. A saját és az autó érdekében abbahagyjam, befejezzem szerintetek?

Minél régebb óta csinálom, annál rosszabbul megy... fejlődni nem tudok...

25 F


2014. jan. 17. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mit tanultal autosuliban,ha valtani sem tudsz?Akkor figyeld a sebesseget 1es,aztan teszed a 2est,40nel teszed a 3at,60nal 4est 80nal 5öst,ahogy autosuliban is tanitjak,visszafele ugyan igy.tolatni meg gyakorolj valahol,ahol nem tudsz neki menni semminek,szerintem tükörböl könnyebb.majd,csak belejössz.
2014. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de hogy van jogsid, ha nem tudod rendesen kezelni a kocsit? o.O

Amin tanultál milyen típusú kocsi volt? Lehet hogy csak még nem sikerült megszokni az autót (bár 2400 km után bőven tudni kéne). Meg talán valami kis dízeles kéne neked, azzal elindulni is könnyebb.

Amúgy szintén friss jogsis vagyok, de én kb 3 alkalom után sikeresen tudtam kezelni az itthoni Swiftet (a benzinest nehéz volt megszoknom), most már elég magabiztosan megyek (Bp- külvárosi része)

20F

2014. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

2400 kilométer nem sok, ebből még ne vonj le következtetéseket. Én már levezettem vagy 150 ezer kilométert, de például ma is lefulladtam egy egyszerű parkolásnál. Ez mindenkivel előfordul, emberek vagyunk, hibázunk. Ettől még nem dől össze a világ, nem kell túldramatizálni. Senki sem kormánykerékkel a kezében született, ezt is gyakorolni kell.


Ha úgy gondolod, hogy ennyire nem megy, akkor vegyél még néhány órát. A legtöbb autós iskolában van gyakorló vezetés óra, ahol a már jogosítvánnyal rendelkezők gyakorolhatják a vezetést. Így egyrészt nem a saját kocsidat zúzod le, másrészt az oktató hasznos tanácsokat tud adni.

2014. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 egySanyi ***** válasza:
93%
Mondogasd. Meg tudom csinálni. Valahogy csak levizsgáztál, szedd már össze magad fejben is.
2014. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

nekem is van egy ilyen haverom, de én felajánlottam neki, hogy gyakorolhatunk, és tanítom őt

esetleg ha van olyan haverod aki jól vezet, kérd meg hogy tanítson, menjetek le heti pár alkalommal, és belejössz, mert ő látja, hogy mik a hibáid, és el tudja mondani, hogy mit csinálj

2014. jan. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatok senkit, mert én vagyok a ludas, de az oktatásom kb abból állt, hogy beültünk az autóba "oszt menjünk". Szóval gyakorlati tanácsokat nem kaptam sohasem. Meg amúgy is egy sza r vagyok benne.
2014. jan. 17. 19:28
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
ezzel a hozzáállással tényleg nem fogsz vezetni... csak a mentegetőzés, utána meg az önsajnálat
2014. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ja igen, elfelejtettem: szerintetek akkor inkább hagyjam abba?

Tényleg sok az a 2400 km... jobb úgysem lesz. Most még valami a listán, ami nem megy, az már nem oszt, nem szoroz.

2014. jan. 17. 19:32
 9/23 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nem mentegetőzök!

Én vagyok a sza r. És ez sem önsajnáltatás, hanem az igazság.

2014. jan. 17. 19:35
 10/23 anonim válasza:
Az a gyanúm, inkább az önbecsüléseddel van probléma, mint a vezetéseddel. Hidd el az első 2400 km megtétele a sofőrök jelentős részének okozott ennyi gondot mint neked.Tapasztalat: 10.000 Km önálló vezetés után kezd valaki haladóvá válni.A vezetés komplex folyamat, sok gyakorlást és türelmet igényel és folyamatos koncentrációt( csak a filmeken lehet félórákig félre nézve beszélgetni, telefonálni stb. ).Aki kisvárosban tanult, természetes, hogy fél a nagyvárosi forgalomtól. Ezt a félelmet is csak egy módon lehet legyőzni, ott is gyakorolni kell.Szeress vezetni, élvezd a haladást és akkor megváltozik a hozzáállásod, nem csak a negatív dolgok mennek át a tudat előtti "szűrőn" az elmédbe.
2014. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!