Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme tovább vezetnem,...

Van értelme tovább vezetnem, ha ilyen rosszul megy?

Figyelt kérdés

4 hónapja van jogsim, 3 hónapja vezetek - kis túlzással - napi rendszerességgel. De elég sza rul megy, még ehhez is béna vagyok, pedig maga a vezetés tetszik.

Már elég sok kilométert levezettem, 2400-nál járok.

De olyan féreg vagyok, hogy lefulladások még mindig előfordulnak. Nem érzem az autó dimenzióit, szép, szabályos merőleges és párhuzamos parkolásra nem vagyok képes, balfa sz vagyok. Tolatás sem megy, kacsázok összevissza, az út nyomvonalát nem érzem, nem tudom követni.

Váltást is elba szom, akár fel, akár le váltok, mindig "rúg" egyet az autó (gondolom a fordulatszám miatt). Mindezek mellett lassan is tudok elindulni, a kuplung és gáz ki- és benyomás gyakran 2 másodpercig is eltart, ennyi kell hozzá, hogy ténylegesen elinduljak.

A múltkor voltam olyan féreg, hogy nekimentem a garázsba lévő gumiknak kb 5 km-es sebességgel, beálláskor. Nem figyeltem eléggé, meg egyébként is sza r vezető vagyok. Bár nem lett semmi horpadás az autón, de akkor is... megtörtént.

Nem értem a fordulatszám határokat sem, folyamatosan remegni szokott az autó váltáskor.

Kisvárosban élek, de egy nagyobb városba nem merek elmenni - ha ott vezetnék, valószínűleg rég halott lennék, olyan sza r sofőr vagyok.

Mindezek mellett nagy az esélye annak is, hogy technikailag is kicsinálom az autót. Nem akarom tönkretenni, azért van ez, mert ilyen fo s sofőr vagyok. Pedig egy egyszerű Swiftről van szó, amit azért művészet használhatatlanná amortizálni - de biztos vagyok benne, hogy nekem sikerülni fog ez a mutatvány.

A munkám miatt kell az autó. De piszok rosszul megy a vezetés. A saját és az autó érdekében abbahagyjam, befejezzem szerintetek?

Minél régebb óta csinálom, annál rosszabbul megy... fejlődni nem tudok...

25 F


2014. jan. 17. 18:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

19:45

Az önbecsülésem azért ilyen, mert realista vagyok és tisztában vagyok azzal, milyen rosszul megy a vezetés (is).


Másrészt: ne haragudj, de amit írtál az butaság. Épp a 2-es válaszoló írta, hogy neki a 3. alkalom után már pöpecül ment. Gondolom nincs egyedül ezzel, ők vannak többségben.


Mások nem félnek a nagyvárosi forgalomtól. Mert tudnak vezetni. Én viszont nem.


Az meg szintén ostobaság, hogy 10000 km után lesz valaki magabiztos. Már írtam, de a pl 2. pont ellentmond neked.


És élvezem én a vezetést, jó dolog az. Csak irtó fo sul csinálom, ami kb a lényegét veszi el.

2014. jan. 17. 19:59
 12/23 anonim ***** válasza:
Van egy statisztika, ami arról szól, hogy a 10-15 ezer kilométeres rutinnal rendelkezőknek van a legnagyobb esélyük egy baleset okozására, mert azt, hiszik, hogy tudnak vezetni, így bátrabbak, bevállalósabbak. Pedig a képességeik köszönő viszonyban sincsenek azzal, amit gondolnak magukról. Szóval 2400 km után ne várd, hogy úgy vezess, mint aki már évek óta vezet. Szedd össze magad és gyakorolj. Meglátod meg lesz az eredménye.
2014. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

van egy fura képességem, nevezetesen, hogy minél tovább csinálok valamit, annál rosszabb vagyok benne. A vezetéssel is ez volt, amikor kezdtem sokkal jobban ment. Aztán levezettem 2000 km-t és sz a r lettem benne.


És még mindig azt mondom, hogy épp a kérdésre válaszolók cáfolták meg az említett statisztikát. Vannak tehetséges sofőrök, és vannak bénák, akiknek sohasem fog menni.

2014. jan. 17. 22:58
 14/23 egySanyi ***** válasza:
91%
Azt írod: "amikor kezdtem sokkal jobban ment". Már ne haragudj, de ezt nem hiszem. Akkor még nem sok fogalmad lehetett a vezetésről. Most kezded átlátni, hogy mekkora felelősség és szerintem be is ijedtél. Meg kell erőltetned magad, már a munkád miatt is. Tanuló időben (1-2 év) simán belefér egy-két koccanás csak arra törekedj, hogy nagyot ne hibázz, szépen nyugisan megfontoltan csak megszerzed a kellő rutint.
2014. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
93%

" Kedves Kérdező" !

1. Pszichológiai axióma: a pesszimisták és kishitűek mindig realistának mondják magukat.

2. 15 éve vezetek, több mint 15 típusú autóba "tettem" 10ezer Km-et.Az általam ( korábbi válaszomban ) említett 10.000.Km megtétele az oktatók tapasztalatán alapul.Egyik Gépjármű oktató ismerősöm mondta, hogy több mint 10 éve oktat, de csak egy lány volt akinek igazán ment, a többieknek meg kellett dolgozni a sikerért. " 10.000 Km után lesz valaki magabiztos" ilyet nem írtam nézz vissza.ha ilyen felületesen olvasod a válaszokat akkor ne kérdezz!

3. Szívesen megnézném pl. hétköznap a BAH csomópontnál az általad említett "3-ik alkalommal, már pöpecül megy" vezetési tudását.

4. Ha ekkora negatívumként éled meg a vezetéssel járó folyamatokat és elutasítasz minden biztatást, akkor tényleg ne vezess!

2014. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

14-es: Úgy értettem, hogy kezdetben például nem rángatott váltás során, akkor még jobban tudtam váltani. Csak aztán sokat csináltam, így megromlott a teljesítményem. Egyébként mindig is tudtam, hogy nagy felelősség, meg életveszély mind nekem, az utasaimnak meg a többi résztvevőnek.


15: Nevezhetjük pesszimizmusnak is, a lényegen nem változtat.

Lehet, hogy megnéznéd az általam említett vezetési tudását, de akkor nézd meg az enyémet - nem mondom el, melyik lenne rosszabb! Így értettem, egyeseknek sokkal jobban megy (még ha nem is hibátlanul), míg másoknak sohasem fog jól menni.

Azért utasítom el a biztatást, mert megtanultam: én nem tudok fejlődni semmiben. Maximum csak visszafelé...

2014. jan. 18. 15:24
 17/23 egySanyi ***** válasza:
90%
"Csak aztán sokat csináltam, így megromlott a teljesítményem." Érdekes, ez általában pont fordítva szokott lenni. Attól válsz rutinossá, hogy valamit sokat csinálsz. Feladom, lehet fordítva vagy bekötve, nincs több ötletem.
2014. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem,kérd egy ismerősöd hogy segítsen és gyakoroljatok olyan helyen ahol kicsi vagy nincs forgalom.

Valaki hamarabb belejön,valaki később.

Próbálgasd a kuplungot,mikor kezd el fogni.

2400km nem olyan sok,nem is kevés.

Gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás és menni fog.

2014. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Írta már: nálam a gyakorlás csak ront a helyzeten.

Annak sincs értelme, hogy ismerős magyarázzon - maximum csak ideiglenesen hatna. Ha hatna.

Menthetetlen vagyok.

2014. jan. 19. 19:03
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát ilyen hozzáállással ne csodálkozz, ha állandóan csak azt mondogatod hogy szar vagy, akkor valóban az leszel. Itt nem a vezetéssel van a gond hanem a hozzáállásoddal a dolgokhoz. És nehogy nekem leírd mégegyszer mint amit már párszor ideírtál hogy "realista vagyok, tudom hogy szar vagyok", Lóf/szt...


Van egy bizonyos dolog amit úgy hívnak agykontroll, na oda kéne neked benézned és talán más perspektívából látnád ezt a világot.

2014. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!