Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek olyan, aki téli...

Van köztetek olyan, aki téli időszakban nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés

Elbocsátottak a munkahelyemről, nincs pénzem 50Eft-ért téli gumi készletet venni.

Ha viszonylag jó idő van és száraz az út, mennyire kockázatos nyári gumit használni a téli helyett (természetesen ha hó van, nem ülök autóba)?



2013. nov. 29. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:

"Hej, te 74%-os, léteznek hirtelen helyzetek, ez igaz, de ezek bekövetkeztére kb. annyi az esély, mint egy lottó ötösre."


Nem, tévedsz, a legtöbb baleset legalább az egyik fél (jellemzően a vétlen) számára hirtelen helyzetként jelentkezik, amit vagy el lehet hárítani, vagy mérsékelni a súlyosságát, nyilván olyan is van, hogy lehetetlen. Mindenesetre ha mondjuk téli gumival dupla a fékút, akkor az eléggé nagy különbség ilyen esetekben.


"Ezt a hülyeséget meg nyugodtan verd ki a fejedből, hogy az emberek majd 2-3 évig álló, száznettós állások után fognak költözgetni. "


Nem, hanem inkább 30-40 km-t autóznak a munkába, ugye, mert az sokkal olcsóbb, mint egy 30-50 ezres lakás bérlés, ugye? Ja és meg lehet spórolni 5 évente 40 ezret a téli gumival...


Ja, és persze ott éljünk, ahol a te bevallásod szerint a fű sem nő, tehát nem arról van szó, hogy 3-4 évente máshol akad állás, és most épp olyan helyen vagy, ahol nincs, hanem eleve olyan helyen élsz, ahol esély nincs a következő évtizedekben, hogy munkahely teremjen.

2014. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
51%

60:

Ahol "kilobbizták a gumisok", ott sem kötelező évente kétszer cserélni téliről nyárira és fordítva, mert a négy évszakos is elfogadható, ami meg nem drágább, mint a téli vagy a nyári. Sőt, a téli is elfogadható nyáron, ha annyira keveset megy valaki, hogy nem érdemes neki cserélgetnie, akkor még úgy is, hogy nyáron a téli intenzívebben kopik, nem kell sűrűbben cserélnie, mert 5-6 éves korára amúgy is elöregedne. Legalábbis ez szokott az egész évben nyári gumi mellett érvelők egyik fő érve.


Egyébként a 80-as, 90-es években is jóval kevesebb autó volt, mint ma, a vidéki tömegközlekedés pedig jobb volt, így sokkal kevesebbet is közlekedtek az emberek autóval. Nem igazán vethető össze a helyzet.

2014. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:

A 4 évszakos gumi jó alternatíva lesz ha bevezetik a kötelező téligumizást akkor valószínűleg azt fogok venni, azért nem szólhat a hatóság.


61-es.Hogy lenne drágább bejárni melóba ? Napi 50 km-t megyek az 1000ft/nap ,havonta 18-20ezer. Mutass légyszíves egy albit ami ennyibe kerül rezsivel egy családos embernek! Még a duplájáért sincs! Olyan 60+ rezsinél kezdődnek a szóra érdemesek,ami nem egy dohos patkánylyuk ,ami 80 ezret jelent kb havonta.

De albérletbe hogy mennék már mikor van saját házam?? Fizessek két rezsit ,vagy hagyjam lepusztulni szétrabolni az üresen hagyott házam? Az állatokat eresszem szélnek a kertet vessem be sóval ,ami eddig a megélhetés kiegészítésében jelentős szerepet játszott. Szereljem a kocsit az utca padkáján.Egycsapásra dupla költségem lenne ,ha nem több. Vegyek meg mindent a boltban persze.. A bérelt lakásban a tulaj kénye kedve szerint kirakhat,ellenőrizget, engedélyhez köti a légvételt is, be se jelentkezhetek, mert a 99%-uk feketén adja ki a lakást ,a maradék meg irreális áron.Eleve gyerekkel családdal sehol nem kapni olcsó albit. De ez már más téma, éltem régen albérletben ,nem szívesen emlékezek rá vissza. Igazi ablakon kidobott pénz. Szerintem tuti Pesti vagy, hogy ilyen ötleteid vannak ...

2014. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim válasza:
nincs erom vegigolvasni a kommenteket de most kicsit kiabrandultam a soforokbol. annyira sok felelotlen ember van aki masok eletet kockaztatja azaltal, hogy nyari gumit hasznal telen is, es meg be is vallja. magadat oke, hogy "nem baj", ha kinyirod, de ha masokra ennyire se vagytok tekintettel, inkabb ne uljetek kocsiba. a ilyennek nem adnek jogsit, az tuti.
2014. febr. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:

63:

"A 4 évszakos gumi jó alternatíva lesz ha bevezetik a kötelező téligumizást akkor valószínűleg azt fogok venni, azért nem szólhat a hatóság. "


És most miért jó alternatíva neked. Kicsit ez a téli gumi dolog olyan, hogy normális ember felelősen gondolkodik és felteszi a téli gumit, esetleg ha nem teheti meg, akkor 4 évszakost, a többiek miatt kell hozni törvényt.


"Hogy lenne drágább bejárni melóba ? Napi 50 km-t megyek az 1000ft/nap ,havonta 18-20ezer."


Aha, tehát az autóba csak üzemanyag kell, egyébként soha semmit nem kell költeni rá. Bár ahogy a téli gumihoz állsz hozzá, feltételezhetően az autó többi részét is hasonló módon tarthatod karban...


De segítek, normális esetben ezt a havi 18-20 ezret minimum duplázhatod, és akkor már ott vagy 40 ezernél, amennyiért lehet már bérelni lakást.


"Olyan 60+ rezsinél kezdődnek a szóra érdemesek,ami nem egy dohos patkánylyuk ,ami 80 ezret jelent kb havonta. "


Akkor viszont Budapest, Győr vagy Sopron agglomerációjában élsz, esetleg a Balaton parton, mert máshol nem ilyen bérleti díjak vannak. Nálunk 40-ért már normális lakást lehet bérelni az egyik legjobb városrészben, ahol most lakunk, az előző tulaj 40-ért adta ki, most nem biztos, hogy lehetne találni 40-ért bérlőt ugyanitt.


Viszont a 4 említett környéken simán találnál 90-nél jobban fizető melót is.


"Szereljem a kocsit az utca padkáján."


És miért tartanál autót akkor? Pont arról beszélek, hogy havi 90 mellé nem reális, hogy autót tartsál, ezért kellene a munkahely közelébe költözni.


Ami a háztáji dolgokat illeti, az az egyik fele a dolgoknak, hogy azon falun spórolsz, városban meg egészen más dolgokon tudsz spórolni.


"Szerintem tuti Pesti vagy, hogy ilyen ötleteid vannak ..."


Ha pesti lennék akkor azt javasolnám, költözz büdöspestre vagy külföldre, én viszont arról beszélek, hogy nem kicsit gazdaságtalan napi 50 km-t autózni, télen téli gumi nélkül meg egyenesen mások veszélyeztetése. Arról nem is beszélve, hogy mivel te pont hogy használod annyit az autódat, hogy 6 év alatt két szett is elkopjon, ezért még azt az 50 ezret sem spórolod meg magadnak 5-6 évente azzal, hogy felelőtlen vagy.


Őszintén szólva ha a te fajtád felelőtlensége miatt egy hozzátartozóm meghalna egy balesetben, akkor nem a törvényes utat járnám...

2014. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:

Az első mondatom:

"És most miért jó alternatíva neked. "


Ezt akartam írni:


És most miért NEM jó alternatíva neked.

2014. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
Egyébként én nálad sokkal kevesebbet használom az autómat, mégsem szarom le a biztonságot. És persze idén is futottam bele húzós útviszonyokba, mikor országúton vastag hóréteg volt, és téli gumival lehetett 50 körül haladni, nyárival ott nem is lehetett volna egyáltalán közlekedni.
2014. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:

A kötelező biztosításon kívül alig kell költeni a kocsira mert mindent magam javítok. Kb évente 30-40 ezret maximum. Fékbetét csere -olajcsere, néha egy gömbfej ,ennyi. Ez még nem ilyen puccos agyonelektronizált 5évre gyártott műanyagkocsi mint a maiak amire ha ránéznek is egyből 200ezer a számla.

A kocsi akkor is kellene ha albérletbe mennék ,mert mégis mivel járnék haza a házamba,mert attól még haza kellene járnom minimum 2 naponta, mivel szállítanám a nagyobb dolgokat, mivel vinném a családot ? Saját házzal amiért keményem megdolgoztam ,albérletbe élni az vicc kategória.Mivel olcsóbb a város? Semmivel! Havi szintem kb az élelmiszer felét megspórolom a háztáji dolgokon mert el is tudok adni ezt azt . A bolti dolgokat megveszem ahol olcsóbb ha már amúgy is ott vagyok.


És mint írtam nem kötelező a téligumi. Vagy igen? Na ugye!

4 évszakos drágább mint a sima olcsó nyári ,ezért nem veszek egyelőre. Évi 3-4 nap miatt vegyek ?? Ennyi volt a kicsit necces napok száma ezen a télen és itt a tavasz..A 7 fokot ne kezdjétek ,netto hazugság..ja nemrég emlékszem még 6 fokkal reklámoztak, jövőre majd 10 fokkal fognak, jakérem infláció van..Várom már a tavaszi meg őszi gumikat egy jó marketinges bebizonyítaná ,hogy 15 fokon harmatos áprilisi reggelen a tavaszi guminak 3 méterrel kisebb a féktávja mint a nyárinak és közveszélyes gyilkos aki ezt figyelmen kívül hagyja. Így működik a reklám, ha jó pénzért kap médiatámogatást akkor még jobb...

Azt ne akarja már elhitetni senki hogy nem tudnak olyan gumit csinálni ami -20 - 30 fokig ugyanolyan jó! nem akarnak..a 4 évszakos is se nyáron se télen nem olyan jó, akkor már legyen olyan a gumi ami 3/4 részében az évnek jó és az a nyári.


Engem nem érdekel ki mit tart biztonságosnak ,magánügye, higgyetek a reklámnak a tv-nek, én nem hiszek ,saját tapasztalataimat bőven leírtam balesetet nem okozok ellentétbe a téli gumival eszetlenül száguldozókkal akiket az árokból kell kihúzni.

2014. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el vezetéstechnikai tréningre? :)

De komolyan....

Utána majd megbeszéljük a tapasztalataid. ;)

2014. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
Ja, és saját kocsival, saját gumival, hogy ne lehessen több kifogásod, mint pl. Ja, megbütykölték a kocsit, hogy jobban csússzon, mert ez reklám..stb... :):)
2014. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!