Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek olyan, aki téli...

Van köztetek olyan, aki téli időszakban nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés

Elbocsátottak a munkahelyemről, nincs pénzem 50Eft-ért téli gumi készletet venni.

Ha viszonylag jó idő van és száraz az út, mennyire kockázatos nyári gumit használni a téli helyett (természetesen ha hó van, nem ülök autóba)?



2013. nov. 29. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
Majd te mondod meg kinek mi kell :D Autó nélkül munka sincs, mert nincs rendes tömegközlekedés,ami bevinné az embereket a munkahelyre időre, és vissza is hozná, ezért az autó a megélhetés feltétele. Persze "Bp országban" ez hihetetlen..
2014. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:

No...akkor vegyük át még egyszer. :) Laktam kisvárosban, megyeszékhelyen és most BP-n. Mindenhol megoldottam a munkába járást tömegközlekedéssel, soha nem autóztam melóhelyre. Egyrészt felesleges volt, Bp-n meg kifejezetten hosszabb, fárasztóbb, drágább.

Ingáztam Bp-re napi 180 km-t korábban busszal, vonattal felváltva. És igen, elvitt elég sok időt a napomból, de nem volt FELTÉTEL az autó.


Valóban, faluban nem laktam, így nem tudom, hogy onnan miként lehet eljutni a városba dolgozni, de mertem feltételezni, hogy arra is járnak buszok, ahogy nagyon sokan busszal jöttek dolgozni a kollégáim közül is 10-50 km-es távolságokról. Szóval ez egyszerűen nem igaz, hogy autó nélkül nincs munka. Csak egyszerűen kényelmetlenebb.


De nem is ez a kérdés.


A faluban laksz, akkor kicsit érthetőbb a téli gumi ellenességed, hiszen ott nincs forgalom, nem kényszerülsz rendszeresen erősebb fékezésre, stb..


Mindegy is...tényleg mindegy, egyszerűen nincs igazad, és ez csak akkor derül ki, ha tovább csúszol pár méterrel a kocsival, mint tervezted, és ha túléled, akkor talán elgondolkozol. Vagy a börtönben, mert elcsaptál valakit a zebrán.


De úgyis találsz magadnak akkor is valami önigazolást, vagy bűnbakot. :) Ez a felelőtlen emberek nagyon, és felülmúlhatatlanul rutinosak.


Ne hidd el nekünk, hagyd figyelmen kívül amit írtunk. Egyszerűen menj el SAJÁT KOCSIVAL (hogy ne legyen kifogásod arra is) egy vezetés technikai tréningre, és győződj meg magad, mi a különbség egy téli és egy nyári gumi között. Sőt, hogy az anyagi lehetőségeidre se legyen kifogás, teszteld a legolcsóbb téli gumit. 14"-ra kb. 8000 ft / db. Sőt...vegyél egy használt téli gumit 5000/db áron.


500.000 km-el a hátad mögött a tréningen a bója helyett állítsd oda valamelyik szerettedet. :) biztos nem ütöd el, hiszen neked van igazad..

2014. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
53%

Melóhelyre 6 előtt kell beérni. Az első busz aminek van csatlakozása azzal odaérnék 7 után. Helyben a fű se nő,nincs munka. Már bukott is az egész. Visszaút meg megoldható lenne ha 1,5 órát állnék a fagyban -melegben ami éppen van ,hogy jöjjön a busz.Addig mondjuk leihatnám magam a kocsmában minden nap, akkor jobban telne az idő . Hát kösz ,nem.

Régen sem volt téli gumi ,ma sem kell, az időjárás egyre enyhébb volta nem indokolja. Ha nagy hó van ,évente 2 nap és félő hogy elakadok ,feldobok egy láncot,az már megvan 10 éve, de talán ha 6-7szer kellett.Azzal úgy megy a kocsi mint egy terepjáró. Nem megyek bele kiélezett helyzetekbe, szépen óvatosan hajtok,ha láthatóan csúszós az út, így nem fogok se megcsúszni se zebrán elütni senkit ,mert a zebrát úgy közelítem meg hogy meg tudjak állni. Ennyi a titok, nem a téli gumi.

Amikor leesett a hó ,ki volt árokban ki törte a kocsiját? Két koma is ,akinek 4 téli gumi volt a kocsiján! Szembe az öreg Mercist ketten toltuk mert nem tudott bemenni a kapubejáróján, téli gumival.Rakott rá ,mert annyira mondták.Lusta volt lapátolni, de majd a téligumi megoldja... Mondjuk hátsókerekes ,ez elég hátrány.

2014. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:

"Nem megyek bele kiélezett helyzetekbe"


Ahogy én sem, és a legtöbb normális ember sem. De sajnos sok a nem normális, aki azt hiszi, nagyon ismeri az autóját, és ők okozzák akaratodon kívül az éles helyzeteket.


Hát hátsó kerekes autó...jah...az problémás


Jó, hát kívánom,hogy soha ne legyen hátrányod a nyári gumiból, de ettől még tényleg igaz, hogy számít a téli. Nyilván személyesen kéne tapasztalnod, hogy mennyit, nem itt írogatni róla.

2014. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:

Egyszerűen igaza van, és ez abból derül ki, hogy nem csúszott tovább pár méterrel a kocsival, mint tervezte, és senkit se csapott el a zebrán.

A téli gumi jó, ezt senki sem vitatja, és a Rózsadombon a BMW-re meg mercedesre kell is, mert különben nem tudnak hazamenni az uraságok, de a síkvidéken egy fronthajtásos kocsival nagyon is jól el lehet lenni a nélkül is. Főleg amilyen tél most van... hát idén még egyszer sem kapartam jeget a szélvédőről! Mi a francnak ide téli gumi? Csak azért, mert január van? Ugyan már...

2014. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:

53:

Nem az a baj, hogy ilyen ostoba, szűk látókörű emberek élnek ebben az országban, akik a felelőtlenségüket még meg is racionalizálják, hanem az a baj, hogy ilyenek másokat is veszélyeztetnek.


Először is azzal ne érveljünk már, hogy mi volt régen, mert akkor iszonyatos zsákutcába fogsz jutni, ugyanis régen a forgalom sem volt a mai. Ez kb. olyan, mint mikor valaki azzal jön, hogy akkor is éltek emberek, mikor nem volt kötelező védőoltás. Ja, voltak, csak a gyerekek harmada élte meg a felnőttkort.


"Amikor leesett a hó ,ki volt árokban ki törte a kocsiját? Két koma is ,akinek 4 téli gumi volt a kocsiján!"


Ezt meg anekdotikus érvelésnek nevezik, keress csak rá mi is az. Az én öregapám meg 90 évet élt, pedig dohányzott...


Az meg a teteje az egésznek, hogy azzal érvelsz, hogy csak évi pár nap van, amikor kéne a téli gumi, miközben te naponta autóval jársz dolgozni. Nem érzed itt az ellentmondást? Vagy akkor kiveszed a szabadságot?

2014. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen igaza van, és ez abból derül ki, hogy nem csúszott tovább pár méterrel a kocsival, mint tervezte, és senkit se csapott el a zebrán. "


Eddig. De nem csak olyan helyzetek vannak, amiket előre látsz, léteznek hirtelen helyzetek is, és függetlenül attól, hogy ki a hibás, ekkor életeket menthet a rövidebb féktáv.

2014. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:

"Helyben a fű se nő,nincs munka. "


Akkor el kell költözni. Pl. biztos, hogy egy lakás bérlése drágább lenne, mint az autófenntartás?

2014. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:

Hej, te 74%-os, léteznek hirtelen helyzetek, ez igaz, de ezek bekövetkeztére kb. annyi az esély, mint egy lottó ötösre. Állandóan ezekre a helyzetekre készülni, sőt, költeni rájuk legalább akkora ostobaság, mint lottószelvény venni és gondosan kitervezni, hogy mire fogod elkölteni a 2 milliárdot. :-p


Ezt a hülyeséget meg nyugodtan verd ki a fejedből, hogy az emberek majd 2-3 évig álló, száznettós állások után fognak költözgetni. Azt addig lehet megtenni, amíg fél csöves vagy, akinek két bőröndbe belefér az összes motyója, se kutyája, se családja, se semmilyen kötelezettsége, csak magának él. Ez (optimális esetben) kb. 25 éves korig van így. Amikor már egy teherautónyi cuccot kell bedobozolni, ki kell iratni a gyerekeket az iskolából, fel kell mondani az asszony állását stb., akkor az ember már kétszer is meggondol egy költözést. Nyilván van az a pénz... de ez egy nagyságrenddel nagyobb, mint amennyiből ingázni lehet.

2014. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:

Végre valaki reálisan látja a dolgokat.. Régen sem volt nagyobb forgalom. A "régen" nem az 50-es éveket jelenti hanem pl a 80-90 es éveket. Akkor nem volt téligumi hisztériakeltés, de szinte minden családban ott volt a kocsi akkor is. Ha elém dől egy fa és a nyári gumi miatt nem tudok megállni így jártam, de ennyi kockázatot vállalok.

Gyökértelen albiból albiba költöző meg nem leszek ,ahogy írták is itt, bizonytalan fél évente leépítő álláshelyek után kajtatni, és családdal vándorcigányéletet élni nem nekem való. A kocsi fenntartása minimális, otthon megszerelek majdnem mindent, csak üzemanyagra költök, de azzal meg spórolok és a kocsim is kisétkű. Amíg nem kötelező eszem ágába sincs cserélgetni a gumikat.De félek kilobbyzzák idehaza is a gumisok a dolgot.

2014. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!