Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek olyan, aki téli...

Van köztetek olyan, aki téli időszakban nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés

Elbocsátottak a munkahelyemről, nincs pénzem 50Eft-ért téli gumi készletet venni.

Ha viszonylag jó idő van és száraz az út, mennyire kockázatos nyári gumit használni a téli helyett (természetesen ha hó van, nem ülök autóba)?



2013. nov. 29. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:

"Szerintem a közlekedésben a legveszélyesebbek az ideges, sietős vezetők"


De rajtad az nem segít,ha egy ideges vezető miatt te nem tudsz időben megállni, mert épp -10 fokban nyári gumid van.


Kőgazdag... :) az...


Ha egy autót tudsz tankolni, akkor tudsz téli gumit is venni rá.

Ha nem újat, akkor egy 2 szezont futott. 5-6 mm-es gumit, 5-6.000 Ft/db áron. A 4 gumi egy tank benzin ára.

2013. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:

31:

30-as szerintem ironizált.


Egyébként én használt gumit sose vennék, kisebb autókhoz (13, 14-es kerékre) már 9-12 körül van olcsó új téli gumi, lehet, hogy nem egy Goodyear vagy Continental, de a használtnál azért elgondolkodik az ember, hogy vajon miért válik meg tőle 1-2 évesen az előző tulajdonosa. Mert ok, hogy ha holnap olyan baja lenne a kocsimnak, amit a piaci értékének kétszereséért lehetne javítani, akkor az autó a bontóba, a gumi a használt gumi kereskedőhöz menne, de azért ezek ritka esetek.

2013. dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:

Én például külön adtam el a téli gumit, miután eladtam a kocsimat. Nem kellett a tulajnak, én meg ingyen nem adtam oda.

Nincs gond a használt gumikkal, csak persze nem szabad 5-6 éveset és agyon kopottat venni.

2013. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
78%

No hát pont errűl beszélek, hogy még egy pudvás használt garnitúráért is elkérik két teli tank árát, plusz még a gumis egy harmadikat, meg a bontós a felnigarnitúráér meg a negyediket, hát kinek van ennyi felesleges pínze? Oszt utána nézegethetném a jégvirágos ablakon át a téli gumikon álló ottót, mer pínzem menni vele nem vóna. Hát azír van énnekem ottóm, hogy ne járjak vele?

Sajnos a tények makacs dolgok, az pedig egy tény, hogy nem a kalapos bácsik halnak meg a nyári gumis trabantban/skodában, hanem a téligumis hülyegyerekek a túlmotorizát aszfaltpattanásaikban.

Minden egyéb pedig csak a gumiipari marketing propaganda.

Amíg a BKV buszokon nincs téli gumi, és mégis meg tudnak állni, nem tömegesek a balesetek, addig nekem ne magyarázza azt senki fija-borja, hogy így meghalok meg úgy meghalok... a lúnak az ő lúgicsáját... 15 év alatt volt néhány koccanásom, de az mindig kánikulában, száraz úton, mer elbódulnak a mazsolák mög káprázik a szemük a naptú, akkó tán a légkondí mög a rally csík is legyen kötelező?

2013. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
Persze mindig vannak, akik megmagyarázzák, hogy nem kell téligumi arra a pár napra, amikor hó van,..Utánna pedig az árokban anyáznak...Nekem a Trabantomra is volt két garnitúra, ha belegondolsz, csak a felnik árával kerül többe, mint a nyári garnitúra( a fel-le szerelgetést én marhaságnak tarom)..Több mint 20 éve vezetek(személykocsit, motort, teherautót, nyergesvontatót, buszt), és sose volt balesetem a gumik miatt(nyáron nyári, télen téli)..Aki a bkv-s hozzászólást írta, utánnanézhetne, mielőtt marhaságot ír.A gumik se ugyanazok, és a hegyi járatok is járnak amíg tudnak, nincsenek leállítva.Ráadásul nem is a bkv állítja le őket..Mindenesetre ha nincs pénzed téligumira, akkor nem is kellene autóznod,mert hamarosan benzinre se lesz...Gyakorlatilag én leszarom, ki mikor töri össze magát, mert belecsattan valamibe, de ha a családomat veszélyezteti avval, hogy b*szik normális gumit feltenni, mert spórol, akkor avval elbeszélgetnék, mielőtt útnak indul nagyon szivesen....Talán még a szándékos veszélyeztetés kategória se áll túl messze innen..
2014. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:

Persze, elvileg csak a felnik árával. Gyakorlatilag viszont aki keveset autózik (mondjuk mert nyugger és csak hetente egyszer a piacra jár), arra "rászárad" a gumi. És egy 10-15 éves téligumi már nem sokkal különb egy nyárinál.

Szóval amit mondsz, az csak arra igaz, aki így is, úgy is, két-három évenként lefut egy garnitúra gumit.

2014. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
Másrészt, ha tudod tankolni a kocsit, és lefutsz egy garnitúra gumit 2-3 évente, azaz 2-3 tél alatt mész 50-60.000 km-t, azaz kb. 1.5 millió forintot beletankolsz, akkor ugyan teljen már egy új garnitúrára. 60-70.000ért.
2014. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
Nos lehet így is nézni, de ha nyugger(kevesetautózós), akkor a nyárigumi is rászárad, nem? Persze ha épp akkor talál telibe, amikor épp "leugrottam a kéthavi bevásárlásra a piacra, ez a szemét hó meg leesett, amíg vásároltam",az bizonyosan megnyugtató válasz lesz..Ha annyira keveset autózik, akkor a legegyszerűbb egy négyévszakos márkás garnitúra, bár én nem tenném fel a kocsimra, de télen még az is jobb, mint a nyári...
2014. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:

"bár én nem tenném fel a kocsimra, de télen még az is jobb, mint a nyári..."


Ez igaz! De én azt mondom, hogy 5-6 évig meg lehet tartani egy téli gumit, és mindenképpen megéri megvenni. A kis nyugdíjas kis autójára a 13-14"-os téli gumi meg már 10.000 ft-tól kapható :)

2014. febr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
És ez a nyugdíjának a fele szereléssel. Abban a hónapban majd nem fizet rezsit vagy rágja a téligumit. Egy télen talán egy hét havas, ami most volt az is elolvadt, kinézek tavasz van! felesleges a téli gumi,ha nagy káoszban otthon maradsz a kocsival. A 7 fok alatti duma csak marketing maszlag. Vészfékezésnél számíthat tényleg, de én kb évente ha 1x vészfékezek azt is más hibájából,tehát ha mégis nekimennék nekem fizetne a biztosító.
2014. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!