Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek olyan, aki téli...

Van köztetek olyan, aki téli időszakban nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés

Elbocsátottak a munkahelyemről, nincs pénzem 50Eft-ért téli gumi készletet venni.

Ha viszonylag jó idő van és száraz az út, mennyire kockázatos nyári gumit használni a téli helyett (természetesen ha hó van, nem ülök autóba)?



2013. nov. 29. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
68%
Ha a legnagyobb havazásoknál ami hazai viszonylatban maximum 5-6nap egy télen, nem mész autóval ,akkor jó a nyári is. Aztán leolvad és felsózzák ,marad a nedves út ,de azon simán elmegy a nyári is.Nem egy telet végigtoltam nyárival és semmi bajom nem lett. Lassabban kell menni és nagyobb követési távot hagyni,kanyarokat ésszel bevenni, ennyi a történet. Téligumis ismerőseim meg szarrátörik a kocsijaikat mert mennek mint az ökör, mert azthiszik ugyanúgy tapad mint nyáron.
2013. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
42%

2 éve járok télen nyári gumival.

Hóban jó a nyári gumi, latyakon i elvánszorog.

Viszont amire nagyon nagyon vigyázni kell a letaposott hó.

Volt már olyan, hogy egyesbe mentem tekertem a kormányt és egyenesen ment tovább az autó, vissza kellett tolatnom az útra!

Szerencsére nem volt nagy tempó, kb 5 km/h.

Ki lehet bírni amúgy ha eléggé tapasztalt vagy és ismered a saját és az autód határait.

2013. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:

Ha nincs 50.000-ed téli gumi szettet venni, akkor tankolni sincs pénzed feltételezem. Ez esetben meg jó a nyári, úgyse mész a kocsival.


"Viccet" félre téve. Ezen ne spórolj. Vegyél akkor egy használt szettet 15.000-ért. Az is jobb, mint ha nyárival mennél.

2013. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
19%

"Régen a Ladakkal, Trabantokkal, Skodakkal is vígan jártak nyári gumin, még nagy hóban is."


Meg régen nem volt légzsák, sem ABS, sem ASR..


Sem ennyi, erős gyors autó, ekkora dugók, és ilyen közlekedési tempó....

2013. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
Attól, hogy erős és gyors egy autó, még lehet vele normálisan közlekedni.
2013. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
Pont a lényeget nem értitek! Neki nem létkérdés az autó! A pár havas napon nem kocsikázik. Mennyi van ebből egy télen? 10-15 maximum? Ha nincs hó és jég az úton elmegy simán a nyári gumival is! Csomó +5-10 fokos nap is van télen, akkor meg pont semmi hátrány nincs a télihez képest.
2013. nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
12-es: ilyenkor kuplung kinyom, fék fölenged, és máris újra kormányozható a taliga. :) Amilyen jó a mellső hajtás az elindulásnál, pont akkora átok ha csúszáshatáron autózol. Télen az meg gyorsan összejön.
2013. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:

Mi tavaly vettünk autót, eltartott egy darabig, míg téli gumit kapott, közben esett hó is. Nos, mivel hegyen lakunk, ahol aszfalt nincs, meredek annál inkább, nagy hóban nem tudott feljönni szegény kisautó, de egyébként nem volt gond, a párom friss jogsival úgyis igen óvatosan ment :) Ha nem volt hó vagy jég, akkor pedig úgyis motorral ment, aminek szintén nincs téli gumija, viszont legalább könnyebben felborul... De azzal is csak hirtelen ködlefagyásnál sikerült esnie, pedig valamivel bátrabban vezette, mint az autót.

Száraz úton nem aggódnék, de letakarított nedvesen sem. Plusz óvatosság nem árt, annyi.

2013. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:

16:

Az a baj, ez így önellentmondás, mert ha neki nem létkérdés a kocsi, akkor az azt jelenti, hogy amikor autózik, akkor máshogy is meg tudná oldani. Akkor viszont szorult anyagi helyzete miatt egyáltalán nem érdemes autóznia.


Ha viszont adott esetben, lehet hogy csak 1-2 havonta egyszer, de feltétlenül szükséges az autó, akkor mindenképpen kell a téli gumi, mivel azon a napon bármilyen időjárás lehet. Kb. én is így vagyok vele, mert csak áll a kocsi, de amikor menni kell, akkor nem tehetem meg, hogy nem megyek, mert éppen havas az út.


Tehát a lényeg, hogy ha nem létszükséglet, akkor ne is használja (vagy akár adja el), de ha használni akarja télen, akkor igenis vegyen téli gumit.

2013. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:

"Ha a legnagyobb havazásoknál ami hazai viszonylatban maximum 5-6nap egy télen, nem mész autóval ,akkor jó a nyári is. Aztán leolvad és felsózzák ,marad a nedves út ,de azon simán elmegy a nyári is.Nem egy telet végigtoltam nyárival és semmi bajom nem lett. Lassabban kell menni és nagyobb követési távot hagyni,kanyarokat ésszel bevenni, ennyi a történet. Téligumis ismerőseim meg szarrátörik a kocsijaikat mert mennek mint az ökör, mert azthiszik ugyanúgy tapad mint nyáron."


Persze, mert nyilván olyat el sem lehet képzelni, hogy valaki téli gumi mellett legyen óvatos, ugye?

2013. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!