Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek olyan, aki téli...

Van köztetek olyan, aki téli időszakban nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés

Elbocsátottak a munkahelyemről, nincs pénzem 50Eft-ért téli gumi készletet venni.

Ha viszonylag jó idő van és száraz az út, mennyire kockázatos nyári gumit használni a téli helyett (természetesen ha hó van, nem ülök autóba)?



2013. nov. 29. 12:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:

40:

Elég egyszer olyan helyzetbe kerülni, hogy vészfékezésnél jóval hosszabb a féktávod, emiatt meghal valaki, de nyilván neked az emberélet láthatóan sokadlagos, a lényeg, hogy ne te legyél a hibás...


Akinek meg alig telik a rezsire, az miért tart autót? Az autó fenntartás rengeteg rendszeres és rengeteg hirtelen kiadásból áll, aki téli gumit nem bír venni, annál feltételezhető, hogy más szempontból sem tartja rendben az autóját.

2014. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
Ha nem én vagyok a hibás és elémugrál egy életunt gyalogos és ezt nem a zebrán teszi akkor így járt. Kocsi már létszükséglet sok helyen nincs tömegközlekedés vagy napi 2-3 busz. Se munkába se orvoshoz se vásárolni járni nem tudsz ,ezért kell a kocsi. Abs sincs a kocsimban ,akkor ezért is biztos potenciális tömeggyilkos vagyok :D
2014. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:

Igen, az egy havi nyugdíjának a fele 6 év alatt. :) Szerintem vállalható.

Csak 600 ft-ot kell félre tenni havonta a köv. garnitúrára :)


na de..mindegy is, mindenki döntse el maga. Egy nyugdíjasnak én kifejezetten kötelezővé tenném, mert a reakcióideje is nagyságrendekkel alacsonyabb, mint egy fiatalé.

2014. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:

"Abs sincs a kocsimban ,akkor ezért is biztos potenciális tömeggyilkos vagyok"


nem...ez egy állapot, vagy tudsz ABS-es kocsira cserélni, vagy nem. De az, hogy a lehetőségekhez képest nem teszel meg mindent a biztonságos közlekedés érdekében, főleg a más biztonsága érdekében (mert a sajátod magányügy), az már felelőtlenség.

2014. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:

Ugyanezért az árért vehetnék abs-est is, de ezért nem cserélek. Ahogy gumit sem. Téli gumis ismerőseim is törik a kocsijaikat bőven. Az egész csak egy nagy felfújt lufi amit a média generál. Ha nem nyomatnák állandóan a téligumi kampányt ,a kutya nem venné. Idehaza már nincs rendes tél ,ha nem vette volna észre mindenki, van néhány nap hó meg néhány nap éjszakai fagy és ennyi. Ezért nem fogok kiadni se 40 ezret se semmit.

Ezt a havi 600 at meg hagyjuk, mert aki hónapról hónapra él annak ez is sok. Mire tegyen még félre? Ha elromlik a hütő a mosógép ,ha orvosra kell pénz,ha beázik a fal, arra is tegyen félre havi x összeget.. csak az van ,hogy ezekre sem tud.

2014. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:

"mert aki hónapról hónapra él annak ez is sok. "


Aki fenntart, tankol egy kocsit, az nem hónapról hónapra él szerintem. Na de....ragozhatnánk még.


7 fok alatt a nyári gumi veszélyes. Nem kell fagy legyen. Ha fagy van, akkor meg pláne az. 7 fok alá meg igen gyakran lemászik télen a hőmérséklet.


Figyelj, azt csinálsz amit akarsz. :)

De azért kívánom,hogy ne úgy tapasztald meg, mennyire gáz a nyári gumi télen, hogy az egyik szeretted nyakán átdöccen egy nyári gumival szerelt, ezért +5 méterrel távolabb megálló autó a zebrán.


Remélem egyszer majd csak úgy simán belátod. :)

2014. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:

Bőven túl vagyok a félmillió km-en és pontosan tudom mennyit bír az adott kocsim az adott gumikon. A plusz 7 fok egy mese ,reklámfogás, mint a "Calgonnal a mosógép is tovább él" szlogen .

Az meg hogy ki mikor hal meg közlekedési balesetben más hibájából nem tudja előre senki ,ha a sors úgy hozza és meg kell halni akkor bármilyen kocsiban és gumival vagy ,nem éled túl. Én ebben hiszek ,nem a reklámban :D

2014. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
36%
Félmillió??Jajj, de régen is volt, teherautóval is minimum a négyszerese van meg..Na mindegy. A lényeg:ha valakinek nem telik két garnitúrára(a többi verziót hagyjuk, azoktól hányok, és nem biztos hogy szolidan meg tudnám fogalmazni), az akkor vegyen egy garnitúrát, de az téli legyen. Nem kell a duma, hogy kamu a 7 fok, meg a nyári tökéletes, mert nem ülök kocsiba, mert havas az út,stb...Ha esett a hó este, és pld a gyerek beteg, akkor igenis beülsz, és elindulsz( a megérkezés kiderül)..Ha ki akarod hívni a mentőket, és azt mondanák hogy" nem tudunk menni, nyárigumink van" hogy állna a szád...?Külföldön ha nyárigumival csattansz a biztosító sem fizet...De ha nincs pénzed gumira, akkor miből tankolsz??Jó lenne felfogni, nem okoskodni..Tudod addig jár akorsó...a zebrán egy méter plusz fékút akár 3 élet is lehet..a sitten meg már késő gondolkodni, hogy lehet hogy megérte volna..Az autó egy ilyen dolog(mégha anyuci veszi is), hog ykell rá költeni:üzemanyag, kopó alkatrészek(a gumi is az), etc..Aki ezt nem tudja, az nem autózzon, vagy max otthon a kertben(ha van)..El kellene menni egy vezetéstechnikai tréningre, és igencsak meglapődnél..
2014. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:

Külföldön ,hogy mit lobbiztak ki a gumigyárak az nem érdekel. Kilobbiztak nagyobb baromságokat is már bizonyos cégek..Az életszínvonal sokkal jobb arrafelé , nem fél havi fizetés 4 gumi ott. Itthon nem kötelező , és amíg nem lesz az, én biztos nem is veszek.

Ha kötelező lesz majd veszek valami olcsó használtat vagy futózottat,had örüljön a rendőr a hópihejelnek az oldalán . Én meg tudok állni télen is ugyanúgy mint nyáron,száraz hideg aszfalton is, mivel nem vészfékezek és nem csúszik meg a gumi. A "mi lett volna ha" kérdések teljesen értelmetlenek számomra.

2014. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:

"nem fél havi fizetés 4 gumi ott"


Ha fél havi fizetésedbe kerül egy szett téli gumi, akkor nem kell autót tartani. 4 db gumi (feltételezve, hogy keveset keresel, és nem egy A6-os Audival jársz), nagyjából 45.000 Ft, 14"-os méretben. Ha valóban 90.000 a fizud, akkor nem kell autó..ez tök egyszerű. Másrészt,ahogy mondtam korábban, 5-6 évente kell ezt a 45.000-et rákölteni.

2014. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!