Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 sebességváltó 5-ös...

Audi A4 sebességváltó 5-ös fokozat hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Audi A4 1.8-as 1995-ös évjárati autónk. Az lenne a problémám hogy amikor megyek vele nehezen veszi be az 5-dik sebesség fokozatot. Az 1-4 ig minden rendben. Azt tudom hogy a hátramenet lenyomva kell berakni. És az is jó. De szerintem az 5. sebességet is. Segítsen már valaki, aki jártas az ilyesmiben és tudja hogy mi lehet a probléma :) 22/L

2013. okt. 7. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
használj dupla kuplungolást mielőtt 5-be rakod, ha úgy jól veszi, akkor a szinkrongyűrű adta meg magát...
2013. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mi az a dupla kuplungolás? Úgy érted hogy amikor lenyomom a kuplungot gyorsan fel és vissza le? Bocs, a bambaságom. Nő vagyok :)
2013. okt. 7. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. 4-ben vagy

2. kuplungot benyomod, váltót üresbe rakod

3. kuplungot elengeded

4. kuplungot újra benyomod, 5-ösbe rakod

5. kuplungot elengeded


visszaváltani kicsit macerásabb, de azzal nem írtad, hogy gond lenne

2013. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

A duplakuplungolásnak akkor van értelme, ha a kuplung felengedése után gázfröccs, majd rá a kuplungot, be 5-ösbe, kuplung fel+gáz.


Tehát:

1. 4-ben vagy

2. kuplungot benyomod, váltót üresbe rakod

3. kuplungot elengeded

3+1. gázfröccs

4. kuplungot újra benyomod, 5-ösbe rakod

5. kuplungot elengeded

2013. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Illetve valószínűleg szinkrongyűrű lesz az, és annak semmi köze a lefele kapcsoláshoz. Ha a többi gyűrű jó állapotban van, akkor azzal nem lesz gond.
2013. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4... nem vissza vált hanem FEL... ne beszélj már hülyeséget... visszaváltásnál kell rárúgni a gázra, hogy a hajtott fogaskerekek olyan fordulaton legyenek mint a hajtó...
2013. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban, nem voltam elég figyelmes. Lefele váltáshoz kell a gázfröccs, fölfele simán dupla.
2013. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Holnap ki is próbálom. Azért még pár tanácsot elfogadok ;)
2013. okt. 7. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
ettől nem javul ám meg, de ideiglenesen tudsz legalább menni vele, de azért illik felújíttatni minél előbb... :P
2013. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltunk vele egy hónapja szervizbe, és mondtuk a szerelőnek hogy nézze átt. Akkor vagy nem nézte meg a váltót, vagy pedig én nem értek az audihoz. :D Miért van az hogy üresben van lenyomom és simán belemegy 5ösbe? Mint a hátramenetnél. Ha ugyanúgy lenyomom. :)
2013. okt. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!