Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A választott autó számotokra...

A választott autó számotokra megfelelő motorja csak automata változatban érhető el. Ti megvennétek?

Figyelt kérdés
Sajnos elég bizonytalan vagyok, hogy jó döntés lenne-e. Konkrétan egy 192 lóerős 2.5-ös benzinről van szó, és "csak" a 165 lóerős, 2 literes választható manuálissal. Leginkább olyanok válaszát várom, akik már vezettek mindkét váltóval. Én majdnem 20 éve vezettem egy Mercit automatával, akkor még nem voltak valami okos szerkezetek, azt nem nagyon élveztem. De azt mondják, hogy mostmár nagyon jók, és pár nap alatt meg lehet szokni, hogy nem kel váltani. Ja és nem szeretnék háborút kirobbantani a két tábor között, sem k**aanyázást.

2013. szept. 25. 18:05
1 2
 1/15 Sinead ***** válasza:
Tekintve hogy a használtautó-piac elég lutri, használtban nem vennék automatát. Ha újat hoznék ki a gyárból, beletörődnék az automatába, ha az az autó azzal a motorral minden álmom.
2013. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Teljesen új autóról van szó! És úgy tudom hogy a legmagasabb felszereltség csak automatával érhető el..:(
2013. szept. 25. 18:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Simán megvenném, sőt, nem is kéne manuális! Nagyon jók már a mai automata váltók.
2013. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha telne újra eszembe se jutna manuális váltósat venni.
2013. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Csakis az automatát választanám.


A 2000 utáni automaták amúgy már minden tekintetben jobbak, mint egy átlag és egy tapasztalt sofőr lába. A legújabb automaták pedig már jobbak, mint egy autóversenyző lába.


Az élvezeti érték sem igazán csökken, trip ill. easytronic váltókkal szerelt autókat ugyan úgy tudsz váltani kézzel, mint egy kézi váltót csak nincs kuplung.

2013. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem autómata váltós autóm van egy idelye.

Először szokatlan volt mostmár kezdek rájönni a titkaira.

Autómataváltó nem vészes nagyobb utazásokkor olyan kényelmes hogy az leírhatatlan. Városban kicsit többet fogyaszt de lehet kompenzálni a gázpedál nyomkodásával hogy jókor váltson.

2013. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

hozzá lehet szokni az automatához. Sőt, az új fejlesztések egyenesen zseniálisak.

Csak tolod, és szinte nem is érzel semmit, csak mey mint a barom.

2013. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elso ket autom manualis volt, aztan lett egy automata es azota csak ha hobby autot vennek, akkor valasztanek ujra manualisat.

Nyugodtan vegyel automatat, tenyleg jok az ujak, bar volt egy '90es Accord-om ami automata volt es minden elobb halt meg benne minthogy a valtoval valami baj legyen...

Egy aldas az automata mikor beall a dugo es csak lepesben lehet araszolni, foleg, ha meg egy kis emelkedo is van az uton, nem egeted le a kuplungot :)

Az enyemen van egy + - jel (nem tudom milyen valtonak nevezik ezt) es amikor "versenyezni" van kedvem, akkor jobbra balra huzogatom a kart, es en mondom neki, hogy mikor valtson fel/le, ugyhogy a valtas elmenye meg van, csak epp a kuplungpedalt nem kell taposni.

2013. szept. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!:) Ma elmegyek a tesztvezetésre, és meglátom hogy milyen automatával.:)
2013. szept. 26. 07:13
 10/15 Sinead ***** válasza:
Hogy sikerült a tesztvezetés?
2013. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!