Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell kuplungot használni...

Mikor kell kuplungot használni, Hogy kell lefele váltani?

Figyelt kérdés

Meg nem lehet jogsim de par ev es mehetek le tenni, ugyhogy ha hulyeseget mondok akkor ez az oka. Eddig azt hittem hogy kuplung az csak akkor kell ha fekezev vagy gazt adsz. Utanna azt hittem hogy csak akkor kell ha sebesseget valtassz,de most olvasom hogy fekezeshez kell meg seb valtashoz,apam meg azt mondja hogy fek,gaz,valtasnal is kell.(igaz neki ha jol tudom eleteben 3 fajta jarmuve volt:trabant,polski,babetta). Akkor most ugy pontosan mikor kell?

Feltem a sebvaltastol ezert utanna jartam hogy kell,ha jol olvastam akkor ugy kell hogy van a fordulat szam mero,amikor 2500-3000 kozott van akkor valtassz. Apam viszont azt mondja a km oraban bizott,es pl o 20 km/oranal valtott kettesbe...de vegul is majdnem

ugyan az mert ha novekszik a sebesseg novekszik a fordulat szam. De viszont mikor vissza valtassz azt hogy kell? Meg kell varni mig megint meg lessz az a fordulat szam vagy annal mar tok mindegy?


2013. júl. 28. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Visszaváltani akkor kell, amikor lecsökken a fordulatszám - autófüggő, 1000-1500-nál érdemes eggyel visszadobni. Fékezésnél azért szokás kuplungolni, mert közben nem egyesével váltogatsz vissza, hanem ha lefékeztél a megfelelő sebességbe rakod.

Gázadásnál hülyeség lenne, csak felbőg a motor. Gumiégetésnél szokták, de az megint más tészta:)

2013. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:

kuplungot használni sebváltáskor kell ill. ha lassan mész és fennáll a lefulladás veszélye+ megálláskor+induláskor.

visszakapcsolni akkor kell ha leesik a fordulatszám de ne kérdezd meg hogy mennyire mert ez változó.

jobb lenne ha az órák előtt elmennél valakivel gyakorolni olyan helyre ahol nincs forgalom hogy tapasztalatot szerezz.mert mi van akkor ha pl. nincs fordulatszámmérő vagy éppen elromlott?érezni kell ezeket a dolgokat.ha nulláról gyakorlattal mész rutinozni az sok-sok pluszórába fog kerülni :)

2013. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szántóvető ***** válasza:
*nulla
2013. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még csak 14 vagyok,szóval...van még pár évem. Az a gond hogy elég forgalmas városban élek,nem ilyen szép kis csendes faluban(pedig de jó lenne) és hát itt max hajnali 3 kor van az hogy nyugi van,nem jön kocsi,max egy pár,de ugye rendőrök meg hajnali háromkor is nemhogy normál emebr modjára aludnának,ááá dehogy,nehogy már meg tanuljon vezetni és eggyel kevesebb hülye legyen,a p+!%át, olyan csekket szabjunk ki hogy kinjába be fo!+%+ik
2013. júl. 30. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!