Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az baj h így váltok?

Az baj h így váltok?

Figyelt kérdés

Van egy pont a kuplungon, kb as felénél már fog.

És azt vettem észre, ha mindig felengedem teljesen, és utána nyomom a gázt lassan gyorsul az autó(dízel)

De van egy pont, amikor lehet érezni, hogy már összekapcsolta a váltót, és abban a ponton nyomom már a gázt és akkor rendesen lehet vele gyorsulni.

Na azért annyira nem mint egy benzines autónál, de sokkal előbb felgyorsul az autó.

Az baj, ha így váltok? Tehát nem meg várom még felengedem a kuplungot, és utána a gázt adok, hanem kb ott a felénél ahol érződik, hogy már a gáz adásnál gyorsul, ott nyomom már a gázt?



2013. febr. 25. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mekkora teljesítményű az autód? ...

amikor te váltasz akkor egy ideig még csúszik a kuplung,


úgy tűnik pörögnie kell a motornak, hogy leadja a megfelelő teljesítményt


pörgesd jobban fel az alacsonyabb fokozatban, és ott válts


hámozd ki mit írtam, én értem :)

2013. febr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1,4 es

Benzines autóval lehet jól gyorsuln i, de ezzel nem annyira. Ennek akkor kezd ereje lenni, amikor már pörög kicsit a motor, és váltani kéne már.

2013. febr. 25. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi +cm-es az autó és turbó vagy szívó dízel mert a szívó dízelek főleg ha kis motor van belőle a kocsiban nem is fogg úgy gyórsúlni mint a benzinesek kell egy kis idő neki míg felveszi a fordulatot
2013. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ha kímélni akarod a kuplungot akkor felengedés után nyomd a gázt. Így nincs akkora fordulatszám különbség a két tárcsa közt. Ha városban vagy akkor viszont nincs időd így lassúzni, mert ledudálnak hogy miért nem mész...
2013. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rosszul tanítottak téged vezetni! Mikor engeded fel a kuplungot közben nyomod a gázt úgy mint elindulásnál. De te előbb felengeded és csak utána lépsz a gázra akkor abban az 1-1,5mp-ben üzembe lép a motorfék és lassul az autó amit utána újra fel kell gyorsulnia. Tehát miközben engeded a kuplungot nyomd a gázt is és nem lesz baj.
2013. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ÉS ez nem teszi tönkre a dolgokat az autóban?

Mert az oktatóm mindig rám szólt, hogy érezte, hogy pont h fogott a kuplung, és már nyomtam a gázt, és rám szólt, hogy ez nem jó. Előbb ki kell engedni teljesen a kuplungot, és utána mehet tövig a gáz...

Tehát nem értem most mi van...

2013. febr. 25. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy abban a pillanatban próbálok gázt adni, mikor a kuplung fog. Nem jó, ha teljesen felengeded a kuplungot, és csak utána nyomod a gázt, úgy szerintem rángat az autó.
2013. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

1. Miért akarsz gyorsulni a kocsival?

2. Miért kéne tövig nyomni a gázt?? Úgy írsz róla, mintha a gázpedálnak 2 állása lenne, a nem nyomom meg a tökig kinyomom.

2013. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 waland ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ha csak lehet a motornak és a váltónak egy fordulatszámon kell pörögnie váltáskor, de ha mégsem, akkor is inkább a motornak kéne lenni kicsit a gyorsabbnak, különben ránt az autó, és ha a motor a lassabb, akkor bizony lassulni fogsz, ha meg túl gyors, akkor kínozza a kuplungot. Az oktatód spórolni akart a kuplungon, ami kicsit érthető, mert ő 30 óra alatt biztos nem fog annyi gyakorlatot adni, amennyi kellene, hogy mindig menjen a váltás rutinból, de az elméletet attól még elmondhatta volna. Ne félj tőle, menni fog ez, ha gyakorlod, akkor simán ráérzel, hogy mikor menyire kell nyomni a gázt váltáskor.
2013. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz kuplungcserére költeni, akkor baj.
2013. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!