Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósként megállnátok, ha...

Autósként megállnátok, ha látnátok, hogy egy motoros elcsúszik, de nem lett komolyabb baja, mert egyből felállt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Persze mert kutya kötelessége minden forgalomban részt vevőnek baleset esetén megálnia ha ő ért oda elsőként még akkor is ha senkinek nem eset baja.

De én emberségből is megálnák és megkérdezném hogy erzi magát híjak e mentőt vagy elvigyem e orvoshoz

2013. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
1x volt olyan, hogy a Teréz krt.on egy motoros a síneken elcsúszott (láttam visszapillantóba ) de mire megálltam addigra már a csávó felpattant a motort felkapta azt ment is tovább ,de ha látom, hogy pl ne bírja felemelni a motort vagy valami akkor biztos odamegyek azt segítek neki nem tart semeddig ,szóval hogy a válaszra a kérdés az hogy igen
2013. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 szántóvető ***** válasza:
igen.
2013. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Természetesen - illetve ez nem annyira természetes manapság, pl. amikor anyám árokba csúszott csak az 5. autó állt meg, az is csak azért, mert ismerős volt neki a kocsi (egy faluban élünk)...


De meg kell állni akármi van - macilaci válaszához annyit tennék hozzá, hogy én nem vinném el sehova az illetőt a saját autómban. És nem azért, mert rosszindulatú vagyok, hanem mert az ő egészsége és az én felelősségem szempontjából is jobb ha kihívom inkább a mentőt.

2013. febr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%
Ez sokmindentől függ. Ha a csávó előzőleg tök bunkón ment, gyorsan, mindent leszarva, akkor megérdemelte, biztos h nem állnék meg. Sok hülye barom motoros miatt nyáron sokszor alig merek sávot váltani, mert mennek mint az állatok, 50-60 helyett 150-nel. 2 éve Újpesten egy motoros 50 helyett 200(!!!) km/h feletti sebességgel ment, nyomta neki, mint egy hülye.
2013. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Bunkó vagy sem, a segítségnyújtás elmulasztásával a jogosítványodat és akár komolyabb büntetést is kockáztatnál.
2013. febr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
Én se egy gerinctörötre gondoltam de pl az illetőnek nem esett baja de a gépjárműjével nem tud továb menni akkor az legalább a legközelebbi lakotteerületig elviszem hogy hazatudjon menni pl vonattal mert sokan vannak akik telefont se visznek magukkal
2013. febr. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak azért is megállnék, hátha csütörtököt mondott a motorja, és esetleg nem tud segítségért telefonálni.
2013. febr. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

Még nincs jogsim, de autósként is, illetve jelenleg gyalogosként/biciklisként biztos megkérdezném, hogy jól érzi-e magát, minden rendben van-e:)

Veled történt hasonló eset és senki nem ment oda hozzád?

2013. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ez sokmindentől függ. Ha a csávó előzőleg tök bunkón ment, gyorsan, mindent leszarva, akkor megérdemelte, biztos h nem állnék meg. Sok hülye barom motoros miatt nyáron sokszor alig merek sávot váltani, mert mennek mint az állatok, 50-60 helyett 150-nel. 2 éve Újpesten egy motoros 50 helyett 200(!!!) km/h feletti sebességgel ment, nyomta neki, mint egy hülye."


Legalább annyi hülye autós is van. Motorommal mentem Árpád híd külső sávjában 60-al (70 a max) amikor 100+ kph-val elhúzott a sávomban egy autó. Nem egyszer fordult ez elő, nem is csak ott. Ha motorosként KRESZ szerint közlekedni életveszélyes...

Autósok meg nem szabályosan váltanak sávot. "Index? Minek. Hátranézni? Á, dehogy. Tükör? Na jó, bele pillatok egy negyed másodpercre." Így persze sokszor nem veszik észre a motorost.


Ennek ellenére, ha motoros vagy autós balesetet szenved, megállnék, hogy segítsek.

2013. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!