Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopog a kormányművem lehet...

Frano99 kérdése:

Kopog a kormányművem lehet vele úgy járni?

Figyelt kérdés

Szóval 2005 Golf V és ha zötyögős úton megyek kopog a kormánymű (elektromos)! Amúgy ha jó úton megyek nem hallatszik, nem is úszik az úton.

Lehet vele így járni, nem eshet benne szét semmi? Már mint megyek az autóval és azt veszem észre hogy nem lehet kormányozni? Én fogasléc kopásra gondolok de 108000 km-nél, érdekes! Cserét most nem nagyon szeretnék mivel 760Eur az alkatrész+csere.


2012. szept. 5. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem a kormánymű hanem a toronyszlinet és toronycsapágy lesz.


Ha tényleg a toronyszilent és a toronycsapágy az ami kopog, és így járkálsz vele, akkor rövidtávon tönkre fogja tenni az egész futóművedet.

2012. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én annak a híve vagyok, hogy ha valami apró hibát, kopogást, zörgést észlelek, minél előbb megjavíttatom. mert ha nem költöm rá azt az x összeget, könnyen lehet hogy rövidesen másra is átterjed, vagy mást is tönkretesz, és rövidesen költhetek 4*x összeget.

Egyszer jártam így eddig. Szétszakadt a féltengely gumiharangja, de épp nem volt "kedvem" megcsináltatni. Majd úgy gondoltam, hogy csak kibír még egy hónapot... Aztán nem bírt. Cseréltethettem féltengelyt is!

Azóta nagyon odafigyelek, és tartalékolok akkora összeget, hogy ilyen apró kopogásokat azonnal meg tudjak nézetni.

Egyébként a kormánymű nem játék, én mindenképpen megcsináltatnám!

2012. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kormánymű nemnagyon szokott kopogni,a futómű annál inkább.

Gömbfej lesz,vagy trapéz szilent...

2012. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerviz azt mondta kormánymű! Lehet csak leakar húzni azért mondta! Ha álló helyzetben gyorsan rázom a kormányt akkor halatszik a kopogás! Járni akkor lehet vele, vagy csak óvatosan?
2012. szept. 5. 13:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Óvatosan lehet vele közlekedni..

Viszont amit leírtál,abból csak a nyomtávrúdgömfejek kopására tudok következtetni.

2012. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
+b
2012. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyomtávrudak, gömbfejek, csapok cserélve voltak! Már csak a kormánymű maradt! :S
2012. szept. 5. 15:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Stabilizátor is kopoghat /hogy az olcsóbb dolgoktól haladjunk a drágábbak felé/
2012. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát igen! Kereket mozgatom nem kopg! Amint a kormányt rázom igen! Reagálás jó, már mint picit mozítom a kormányt kerék is picit mozdul! Felvolt emelve az autó, 2 féltengelyt azt hiszem úgy hívják megráztuk fel le és koppant! Az az ami a kormányműbe megy be!
2012. szept. 5. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet kormánymű hiba,de akár még kormány kereszt is.

Érdemes még megnézni a szervómotor felfogatását,akár még az is lóghat.

2012. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!