Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék most Trabanttal...

Hogyan tudnék most Trabanttal vagy MZ-vel járni manapság?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni valami kétütemű autót vagy motort,Trabi,Mz,Etz a nosztalgia miatt,de nem tudom a hatályos jogszabályokat(katalizátor ilyesmi).

Mit kell csinálnom vele,miután vettem egy ilyen járművet?


2012. júl. 6. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mz-vel simán járhatsz, én is azzal járok, Trabiba asszem kell katalizátor.
2012. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A motoroknál nincs környezetvédelmi mérés, képzeld ha beledugnák a szondát a Pannoniám kipufogójába tönkre is menne a mérőegység.. :D


A Trabival más a helyzet, ott katalizátor kell.


MZ-t viszont olcsón (széklet-vizelet árban, ahogy felénk mondani szokták) tudsz venni, akár 125 vagy 250 cm-eset is. Ráadásul biztosítás sem sok, teljesítményadó minimális.

2012. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És akkor ti mindig visztek magatokkal Arol 2T-t a tankoláshoz?


A Trabihoz drága/bonyolult a katalizátor?

Az egyébként a füstölésen is változtat vagy csak az összetételét szűri kicsit a kipufogógáznak?

Emlékszem régen gyűlöltek az emberek,amikor Trabiztam,Mz-ztem :))

Persze most én is utálom amikor valamelyik bejön elém és szagolhatom.

Érdekesen változik az ember nézőpontja attól függöen hol ül :))

2012. júl. 6. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell bele katalizátor. Nagybátyámnak Wartburgja van, nincs benne, nem is kell. Műszakin se kérdezték tőle van-e benne.


Én úgy csináltam, ha hosszabb útra mentem, hogy az olajat beleraktam a táskámba. Előtte mindig átöntöttem egy ilyen kupába :


[link]


Abba a felső kis kockába belenyomod a jelölésig és oda van írva, hogy az pont 5L-hez elég.


Ha meg csak a környéken szaladgáltam és kifogyóban volt a cucc akkor egy gyógyszeres üvegcsébe öntöttem olajat, annyit amennyi kell.

2012. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Arol 2T-t nem, mert komoly lerakódásokat csinál. Nekem ugye gyárilag 1:25 van előírva (késői Pannonia), 1:30-ban használom Repsollal. Csak indításkor és alapjáraton füstöl észrevehetően, egyik sem vészes.

A flakon oldalára alkoholos filccel jeleket csinálok öt literhez való mennyiségenként, tankoláskor egyik kézben pisztoly, másikban flakon.

2012. júl. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 írta:

"Nem kell bele katalizátor. Nagybátyámnak Wartburgja van, nincs benne, nem is kell. Műszakin se kérdezték tőle van-e benne."


Persze, mert a jelenlegi szabályok szerint a régi tulajdonosok 2020-ig használhatják katalizátor nélkül! Viszont tulajdonos váltásnál kötelezik az új tulajt a katalizátor beszerelésre!

2012. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó. Ezt nem tudtam. Elég sok fog a roncstelepre kerülni akkor, mert ennyit nem ér. Max a szép állapotúak megmenekülnek egy gyűjtőnél :(
2012. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az Mz-vel vagy itthon tankolok kannából, vagy a villatáskába rakok egy deci olajat, ha esetlen kúton tankolnék.
2012. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kgaba88 ***** válasza:

A törvény nem ír elő katalizátort az új tulajoknak sem. Arra kötelezi őket, hogy teljesítsék az új CH-határértéket, ami 2000 ppm. Ezt akkor tudja teljesíteni egy Trabant, ha 1:50-es keverék van benne, szintetikus olajjal, ha a kipufogórendszer új, vagy normálisan ki van égetve, és általában előnyösebb, ha újfajta, Hall-jeladós elektronikus a gyújtásrendszere (a '85 utániaknak már ilyen a gyújtása).

De ha valaki ragaszkodik hozzá, beépíttethet egy univerzális katalizátort (új ára 15ezer Ft) a jobb eredmény érdekében, viszont a törvény erre nem kötelezi.

2012. júl. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!