Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok?

Milyen autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék venni egy kocsit.


Ezekre gondoltam:

-BMW 316 1.6 E36

-Honda Civic 1.5 1991

-Opel Omega B 2.0

-BMW 316 1.6 E30


Na ezek tetszenek de azért még nem ennyi.

Az is lényeg h mennyit fogyaszt.

Városba jó lenne ha max 9l/100km - el sikerülne kijönni.

Ez a max. jobban örülnék ha 8l - el is elmenne. :D


BMW - nél néztem h nagyobb motor jobb lenne bele pl. 1.8 - as mert ez a motor kicsi a kasztnihoz.


Opel Omega B -ről meg annyi vélemény van népitéleten is h aztse tudom melyik igaz h mennyit fogyaszt.


Várok más ajánlatokat, tapasztalatokat.


300 000Ft értékbe nézegettem/nézegetem a kocsikat használtan.



2012. ápr. 20. 23:13
1 2 3
 1/25 anonim válasza:

Én az omegat nem ajánlom. A 4 autó közül városba a honda mellett voksolok,ha pakolni akarsz,meg a kényelem is számít,akkor az bizony nem jön össze a kis fogyasztással.

Nekem régebben volt egy ventom 1,8benzin, 8 körül kijött a városba,nagy is volt viszonylag. 300ezerkm ig csak olajat meg vizet látott. Azok most 3-400 körül mennek.

2012. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
BMW-nél minimum 320-ban gondolkozz, a 316-osok alulmotorizáltak, főleg az E36. B-s Omegát...hát , nem javasolnám, elég sok bajuk van, de ki lehet fogni jó vételt is, a Civicet viszont meg kell nézni, ha sikerül olyat találni ami nincs széttaposva/nem rohad akkor ő lesz a te autód. Vagy nézel egy E30 320i-t, őket is annyiért árulják.
2012. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

nagyon BMW felé húz a szívem.

és fogyasztásba is türhető akkor a BMW?

ha jót veszek szerelövel nézetem meg vétel elött és jó akkor nemfog nekem zabálni városba 10-12 - őt? :S

2012. ápr. 21. 01:00
 4/25 anonim ***** válasza:

figyu..lpg autógáz.....


jelenleg a benzin 450 az autógáz 250 még ha 12tőt is zabál akkor is ott vagy mint 1 8literes más autóval sőt..


ha pedig találsz olyat ami eleve 8at eszik és abba az autógáz az már tényleg megszégyenítő manapság

2012. ápr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Kicsit tegyél még hozzá és ha egy megbízható jó autót akarsz akkor golf4

Már egész tűrhető áron lehet hozzá jutni.

Amiket leírtál egyiket sem ajánlom. BMW sokat eszik és drága az alkatrész és szinte mindegyik szét van hajtva.

Civic szinten széthajtottak és nem egy stabil autó. Opel omega rengeteget eszik: ha nagyon odafigyelsz és nem lépsz oda akkor 12L, de ha oda lépsz akkor 15-16L és az opel + zabálja az olajat. Egyik sem lenne jó választás sztem kivéve amit tanácsoltam szerintem

2012. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

A BMW-nél egy a lényeg - ne legyen széthajtva (bár sanszos, hogy ebben az árkategóriába szét lesz...).

Amúgy megállnál vele 8 L körül városba. Én az 1.8-assal is megállok 7-be (igaz nagyon spórolósan vezetek).

2012. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Németbe lenne érdemes venni autót, ott vigyáznak az autókra és nem hajtják szét őket.
2012. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%

"Németbe lenne érdemes venni autót, ott vigyáznak az autókra és nem hajtják szét őket."


Igen, valószínűleg ott új állapotúak a 20 éves autók. Ott nincs autópálya, ahol sebességkorlátozás nélkül lehet száguldani. Sőt! Németben kolbászból van a kerítés.


Annyi szánalmas már ez a vegyél németből autót, mert az annyival jobb.

2012. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Látom nem vagy tisztában a "széthajtás" fogalommal! Nem az autópályán hajtják szét az autót! El vagy tájolódva!

Az autókban van fordulatszám mérő, ami 1000 től 7-8-9 ezerig lehet fölpörgetni. Minden autóban van egy fojtás általában 7-8 ezernél. Szóval amikor az autópályán közlekedsz vele esetleg a max fordulaton az nem lehet több 5-6ezernél, mivel onnan letilt így hiába nyomod a gázt nem fog gyorsabban menni az autó. A széthajtás" fogalom az az amikor minden sebesség fokozatot kihúzatsz 7-8 ezerig. Erre szokták mondani, hogy üveg üveg. Szóval 1 es üveg , 2 üveg stb...

A másik fele, hogy pl a magyar utak botrányosak, így nem csak a motorja esik szét a rázkódástól, de még a futóművek mennek gajra, gömbcsuklók, és még az ajtók is jobban rezegnek. A német utak nem csak, hogy hibátlanok, de még fűtöttek is. Ráadásul a Németek folyamatosan cserélik az autóikat, jobban mint a magyarok. Ergó a Németországban lévő autók állapota,akár egy 20éves kocsikan is jobb az állapota mint a Magyar autóké.

Látom nem vezetsz sűrűn.

2012. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"BMW sokat eszik és drága az alkatrész és szinte mindegyik szét van hajtva. "


Meg lennél lepődve, E30-ba komplett jó állapotú motort lehet venni 60-70K környékén, és ha nem taposod elmegy 7literrel a 320.


Vannak teljesen korrekt állapotú darabok is, nincs az összes széttaposva, öreg autó nem szar széttaposott hulladék, csak öreg autó, oda kell figyelni mit veszel. Fogyasztásról annyit hogy az én 325i-m, spórolósan elvan 7-7.5literből, városban 8-9 környéke, ha forgatod is akkor megeszi a 12-t ,télen havas parkolóban meg a 20at is, de hát... :) egyszer belefér, ha könnyű a jobb lábad megy a 9 városban.

2012. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!