Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok?

Milyen autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék autót vásárolni, de nem mozgok otthonosan az autók világában, ezért kérném a segítségeteket!

Az autót bevásárlásra, illetve hétvégi kimozdulásokra, túrákra használnám szóval nem lenne mindennapi használatban. Mindenképpen nagy belterű és csomagterű kombira gondoltam, megbízható márkára amelyre nem kell vagyonokat költeni és nem hagy cserben a hosszabb túrák alkalmával sem. Erős motorral de baráti 6-8 literes fogyasztással,illetve egy "elfogadható" felszereltséggel: elektromos ablak, fűthető ülés,ABS,stb... valamint mivel nem vagyok milliomos örülnék ha még 10 évig elszaladna a fent leírt használattal... és kb 1.000.000 Ft-om van rá :)


Én Volvo V40-re gondoltam de várom a nálam képzettebbek javaslatait...


2012. ápr. 4. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

V40-et nem kapsz ennyi pénzért. Ha kapsz is, valami 90-es évek elei szutykot. Ha arra rászámolsz még 10 évet, ameddig használni akarod, a masina már 30 éves lesz.... Felejtsd el.


Minél fiatalabb autót vadássz inkább, Renault Megané, Peugeot 307. Volkswagen Jetta/Bora. Ezek lennének talán a nyerő gépvasak.

2012. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Opel Astra G kombi 1.4-1.6 benzin motorral. Ilyesmiben gondolkozz szerintem.
2012. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Skoda Octaviát ajánlanék... Ha az első szériás V40-re gondolsz arról lebeszélnélek, egyáltalán nem tágas autó, és -bár vannak sokkal rosszabbak- nem túl megbízható autó.
2012. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem megy egyszerre minden amit leírtál, részletezném, ha nem bánod:


Nem mindennapos használatra lehet hogy nem érdemes olyan nagy autót venni. Nyaralásokra vagy olyan alkalmakra amikor sok cuccot cipelsz lehet venni tetőboxot például. Persze a kombi nem elvetendő ötlet, csak általában nagy családok szokták venni ahol minden nap kell vinni mindenkit mindenhová.

Az erős motor és kis fogyasztás sem feltétlen olyan könnyen összeegyeztethető, de egy jó dízelmotoros autóval a 6-8 literes fogyasztás tartható. Az hogy mennyire megbízható egy használtautónál attól függ hogy mennyire vagy hajlandó a szervizelésére fordítani és hogy korábban mennyire foglalkoztak ezzel.

El. ablakot már talán kaphatsz ennyiért, ülésfűtés szerény véleményem szerint csak parasztvakítás, minden autóban van fűtés, teljesen felesleges az ülést külön fűteni hacsak nem készülsz Szibériába, de ha mégis, akkor utólagosan tudsz beszerelni 20-30 ezer forintért bármilyen autóba ülésfűtést.

ABS is lehet hogy akad már ennyi pénzért egy használtautóban, de szerintem ne ez legyen a döntő szempont. Fontos a műszaki tartalom, de ne várj csodát a hárombetűs rövidítésektől, az javarészt a marketingre van (ABS, ESP, ASR, TDi, HDi, stb.)

Az hogy 10 év múlva is tudod-e majd használni csak tőled és a szerelőktől függ.

A Volvo V40 nem rossz választás, bár ennyiért meg kell nézni hogy mit veszel. A legtöbb városban találsz olyan szervizet amely foglalkozik állapotfelméréssel, azaz elviszed oda a kiszemelt autót egy próbakör alkalmával (nyílván előre megbeszéled a tulajjal és a szervízzel), majd ők átnézik az autót és megmondják milyen állapotban van. Ezt érdemes kihasználni ilyen drága gépnél, kb. 10-20 ezer forint egy ilyen, így nem fog átverni se kereskedő, se magánszemély. Ja, és ha 1.000.000 forintod van autóra, akkor max. 800-900 ezerért vegyél!

Gondolom elsősorban a dízel autók érdekelnek, legalábbis én ezt ajánlanám, ami még tán szóba jöhet az az autógáz, de én benzinest nem vennék már 1.000.000 forintért. Tény hogy ha elromlik, a dízelest drágább javítani, de normál használat mellett óriási különbség van üzemanyagköltségekben. Szóval, amiket még érdemes megnézned:


Honda Civic: [link]

Ford Focus: [link]

Peugeot 306: [link]

Seat Cordoba: [link]

Toyota Corolla: [link]


Vagy valamivel nagyobbak:


Nissan Primera: [link]

Ford Mondeo: [link]

Peugeot 406: [link]

Renault Laguna: [link]

Opel Vectra: [link]

2012. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Skoda Fábia sedán 1.2 HTP!a fogyasztás vegyesben 6 liter,Hátránya inkább 4személyes mind 5!Előnye kis fogyasztás VW Polo motor,megbízható,pontos váltó mint egy jostyk,könnyen kezelhető hatalmas csomagtér.10év alatti autót ajánlok!KEVÉS KMEL!
2012. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Volvo szerintem felejtős. Ismerősnek van - ha jól emlékszem - 1.6-os, ami nem megy, viszont rengeteget fogyaszt a nehéz kasztni miatt.
2012. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszokat átgondolom újra...
2012. ápr. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!