Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le szoktad mosni a kocsid...

Le szoktad mosni a kocsid motorját, motorterét?

Figyelt kérdés
Én szeretem,ha ki van takarítva a motortér,ha nem poros,koszos.Természetesen nem eladásra, hanem magamnak.Ti hogy csináljátok?
2012. ápr. 16. 20:09
1 2
 1/16 pagan ***** válasza:
én brigéciollal lefújom az olajos területeket,várok kicsit aztán elkezdem tisztogatni,magasnyomásúval is érdemes,de akkor a generátort meg a gyújtáselosztót takard le
2012. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én valamikor Brigéciollal és ecsettel játszadoztam, aztán egyszer nem volt itthon és rájöttem, hogy az olcsó bolti hideg zsíroldó szer körömkefével szintén jó rá, csodákra képes. Ahol csak por van, azt ronggyal törlöm le, a zsíros szennyeződéseket meg ezzel a hideg zsíroldóval tüntetem el. Csak nem árt hozzá gumikesztyűt húzni, mert nem játékszer, a bőrt is kikezdi.
2012. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Huhh szerencsére még nincsen szükség zsíroldókra(lekopogja) mert még elég új az autó és csak poros a motor.szóval ezeket a pár éveseket is úgy csináljam mint régen hogy takarjam ki az elektronikát és magasnyomású?


Régen amúgy én is Brigécioloztam(Trabi,Opel stb) és utána magasnyomású mosó.


A BriG#CIol fennakadt a cenzúrán :D:D:D

2012. ápr. 16. 20:37
 4/16 anonim ***** válasza:

nem

semmi értelme

2012. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért én a magasnyomású mosóval nem hadonásznék a motortérben. A "kitakarom az elektronikát" nem is olyan egyszerű. Az ECU-t, generátort, biztosítéktáblát még csak-csak megtalálja az ember, de a motoron elhelyezett szenzorokat, amikből azért akad néhány, nem biztos, hogy egyáltalán meglátod, ellenben a magasnyomású mosó vízsugara megtalálja őket. Régebben nem volt ezzel ennyi baj: volt egy jól látható légmennyiségmérő meg egy motorhőmérséklet-jeladó, azt' csókolom (na, jó kicsit sarkítottam, de kb. ez volt a helyzet), de ma már sokkal több érzékelő jeléből dolgozik az ECU, nagy munka mindet szigetelni.
2012. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 opeles ***** válasza:
Minden elektronikát rendesen takarj le, mert meglepetések érhetnek. Óvatosan a magasnyomásúval inkább kisebb nyomással többször. A h.zsíroldó jó anyag.
2012. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tudom amúgy hogy sokan ellenzik,főleg azok az emberek,akik értenek hozzá és tudját mit tehet a nagy nyomáson befecskendezett víz...

De akkor lehet hogy semmilyen módszer nincsen arra hogy a motort és a motorteret alaposan portalanítsuk?

Esetleg valami nagy teljesítményű levegő kompresszor,ami LEFÚJJA a finom port?

Vagy most már fogjam be és egy nedves ronggyal töröljem le amit látok oszt kész :) ?

2012. ápr. 16. 23:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nedves ronggyal csak elkened és minden olajos/zsíros lesz.
2012. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem szoktam lemosni, mert egyszer próbáltam a takargatás ellenére nem indult be utána a kocsi csak egy nap szárítás és kontaktsprayzés után. Nem ér annyit az egész,hogy ezzel játszadozzak. Használt kocsi vételnél a mosott csillogó motor eleve bajt jelent, mert majdnem biztos ,hogy a tulaj az olajfolyásokat palástolja.
2012. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Autókereskedőként évek autó nagynyomású vízzel mossuk minden autó motorterét, és soha semmilyen probléma nem volt még ebből. A teli elektronikás új autókat is mindenféle letakarás nélkül így mossuk.
2012. ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!