Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalt Suzuki vezetők?

Tapasztalt Suzuki vezetők?

Figyelt kérdés

Kezdő nőnemű vezető vagyok ezért ha nem szakszavakkal írom a kérdésem bocsánat!

A köv. történt ma: Beültem a kocsiba elindult elmentem vele kb. 1 km. Bevásárlás vissza a kocsihoz és nem indult el. Aztán lett segítégem és pár perc türelem után elindult, viszont az egyik henger nem ment és brutál rossza hangja volt a kocsinak. A segítő úr valamit megpiszkált a motorban és utána helyre is jött a probléma. Jártak a hengerek és hazajöttem.

Mi lehetett a gond?


Köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 11. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Arról tájékoztattak hogy a lukoil olyan adalékot használ amit a suzuki nem visel jól, na most ez úgy ahogy van zagyvaság. "


Szerintem ez marketing maszlag. Arról van szó, hogy némelyik motor érzékenyebb a gyenge minőségű üzemanyagra némelyik pedig nem. A Vw pdtdi-je például nagyon kényes a gázolajra. (úgy látom a suzuki motorja is). Én a fent említett két üzemanyag hálózatra esküszöm.

2012. ápr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondom hogy a benzin az mindenhol ugyanolyan csak a "nevesebb" kutak(Shell,Omw stb...)tesznek bele adalékot míg a magán kutakon és a Mol kutakon nem tesznek bele nagyából ennyi a különbség.Amúgy Shell-ről annyit nagybátyám árufuvarozó minden nap több száz kilómétert megy Shelnél szokott tankolni addig amég télen le nem dermedt a nagy Shell-es gázolaj az autójában úgy hogy volt hozzá egy kevés benzin is tankolva és még ígyis ledermedt,meg vannak még dolgok amiket a Shell csinál a vevőit átverve de ez már más téma.
2012. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Mintha nem a MOL szállítaná az összes kútnak az alap üzemanyagot!! Csak a prémium kategóriában van adalék ami persze márkánként változik,Nem azért olcsóbb mert szarabb hanem mert kisebb árréssel dolgoznak. Egész volt Yugoszlávia tele van lukoil kúttal annyira rossz nem lehet.
2012. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én inkább a gyertyára, vagy a gyertya kábelekre tippelnék. Amikor indultál a boltba már akkor is ilyen nehezen indult a kocsi? Menet közben nem volt furcsa hangja? Esetleg folyamatos gázadásnál nem torpant meg a kocsi (értsd: nem kezdett el rángatni)?
2012. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönö a válasokat, bocsáant én is most szédültem ide vissza!

Kedves utolsó: mikor indultam talán egy fél pillanattal tovább kelett beindítanom a motort és most igy vsszagondolva furi volt a hangja.

De rángatni nem rángatott.


Viszont lenne közben még egy kérdésem:

ennek a kis problémának nincs köze az aksihoz ugye?

mert hogy mondták azt is hogy keveset megyek az autóval rövid távokat naponta nem tudja visszatölteni magát. De akkor nem indult volna el az autó nem?

2012. ápr. 11. 21:06
 16/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani, hogy 1 önindítózás energia veszteségét mennyi idő/km amíg visszatermeli a generátor, de ha tényleg csak rövidtávokat mész vele, akkor ez (is) lehet a hiba forrása. Az aksi milyen? Új, vagy az is ott állt benne 4 évig? Ha régi akkor talán még a vízszintet is érdemes volna benne megkukkantani (persze csak akkor, ha nem zselés az aku). Egyébként azóta használtad már a kocsit? Jelentkezett újból ez a probléma?
2012. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocs hogy csk most válaszolok, tegnap kidőltem.

Az aksi vadi új benne.

Tegnap autóztam vele egy nagyobb utat, szépen ment nem volt semmi baj vele.

2012. ápr. 12. 08:16
 18/18 A kérdező kommentje:
ui: köszönöm egyébként a válaszokat és hogy elnéztétek a "buta nőt":-) mindenkinek ment a zöld kéz:-)
2012. ápr. 12. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!