Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford KA vagy Suzuki swift?

Ford KA vagy Suzuki swift?

Figyelt kérdés

friss jogsis, nőnemű lenne a leendő tulaj. ezt így elöljáróban.

formára, presztízsre jobban bejön a Ford, de félek, hogy gyakran kéne szerelőhöz vinnem. pár jó ismerősömnek van/volt suzukija, mindegyik dicsérte, h keveset fogyaszt, nem gyakran rohad le.

igazából a suzival sincs bajom, nem menőzni veszem az autót, hanem közlekedni.

ami fontos, hogy ne fogyasszon sokat, olcsón javítható legyen és megbízható.

tegyük fel mindkét autó 10-12 éves darab, ennél újabbat nem találok a pénzemért, de nem is szeretnék túl sokat költeni az első autómra, felesleges.

a szívem a KA felé húzna, nekem nagyon tetszik, illene hozzám :) de ha ésszel a swiftet javasoljátok, akkor meggyőzhető vagyok :)


melyiket ajánlanátok inkább?

köszi.


2012. ápr. 6. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
KA
2012. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik suzukiról beszélünk:


Erről:

[link]

vagy

Erről:

[link]


Mert a régi az tényleg megbízható és keveset fogyaszt + filléres az alkatrész hozzá.

Az újra ez mind nem igaz...

2012. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

drága második: köszi a választ, írtam, 10-12 éves kocsi, tehát nem az új fajta.

első: indokolnál? érdekelne, hogy te miért választanád a KA-t!

várok még választ, eddig 1-1 az állás :)

2012. ápr. 6. 21:35
 4/17 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Suzuki. A Ka-nak hol van presztizse? Kb. ahol a buzukinak. Olcsóbb a fenntartása, és k.urva igénytelen.
2012. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Szia!


Az én helyzetem kicsit más én ingyen jutottam hozzá egy Suzukihoz egy kedves barátomé volt aki külföldön dolgozik már jó ideje és az Ő autóját használom. Egy 96os régi járgány, eddig mindig elvitt A-B be, mindig indul, fapados az igaz és sokan utálják, de Nekem két gyerek mellett a legfontosabb hogy induljon és alacsony a fenntartási költsége.

Ha anyagilag megtehetném lehet mást választanék de mivel "ajándék" volt én nagyon örülök neki és amire kell arra kiváló: gyerekorvos, vásárlás, időnként vidék, barátokhoz, oviba, anyukámhoz.

Elvitt mindenhová.


Adri

2012. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bence_ ***** válasza:
100%

Swift tényleg egy igénytelen, potom pénzekből rendbe rakható. 100e forintból kb a fél autó megvan.

Nem hittem volna, hogy KA ennyire olcsó. Ez valamiért lehet.

Töréstesztje melyiknek jobb?

2012. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Egyik se:( Ne adj isten belehajtasz valamibe vagy beléd jönnek , lényeg hogy balesetet szenvedsz , a swift az darabokra esik , és a KA-ból se marad sok. Ajánlanék inkább egy 206 os Peugeot, vagy egy Renault Cliót, vagy egy Citroent , de nyugodtan nézhetsz inkább Golfot, Polot.


De nemajánlom egyiket se.


Ha nagyon választani kellene: Ha a szived a KA-t mondja , akkor veddmeg azt:)

2012. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Én sem ajánlanám egyik autót sem. De ha mindenképpen a kettő közül kell választani, inkább Ford, mint Suzuki. Az egy nagyon gyenge és ócska autó. A fordnak tényleg jobb a presztizse, meg normálisabban néz ki valamennyire.
2012. ápr. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már mind a két típus.Én inkább a suzukit mondanám,de abból is az 1.3 16V változatot ajánlom.2002-2003 között gyártották,85 Le.megy mint atom és baromi keveset fogyaszt.városban:5 liter, ország úton:3.4 liter.A KA többet is fogyaszt,gyakrabban kell szerelni .De valóban csajszisabb autó.Itt van egy link a suzuki fogyasztásáról:

[link]

2012. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a Suzukira voksolnék!
2012. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!