Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford KA vagy Suzuki swift?

Ford KA vagy Suzuki swift?

Figyelt kérdés

friss jogsis, nőnemű lenne a leendő tulaj. ezt így elöljáróban.

formára, presztízsre jobban bejön a Ford, de félek, hogy gyakran kéne szerelőhöz vinnem. pár jó ismerősömnek van/volt suzukija, mindegyik dicsérte, h keveset fogyaszt, nem gyakran rohad le.

igazából a suzival sincs bajom, nem menőzni veszem az autót, hanem közlekedni.

ami fontos, hogy ne fogyasszon sokat, olcsón javítható legyen és megbízható.

tegyük fel mindkét autó 10-12 éves darab, ennél újabbat nem találok a pénzemért, de nem is szeretnék túl sokat költeni az első autómra, felesleges.

a szívem a KA felé húzna, nekem nagyon tetszik, illene hozzám :) de ha ésszel a swiftet javasoljátok, akkor meggyőzhető vagyok :)


melyiket ajánlanátok inkább?

köszi.


2012. ápr. 6. 21:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

azért ugye ti sem gondoljátok, hogy 300-350e-ért 6 csillagos töréstesztet meg klímát meg aranyórát szeretnék.

ami nekem fontos, az inkább a szervó, ami sajnos nem sok régi suziban van.

ha belémjönnek és meghalok, akkor azt mondom na bumm. legalább nem lettem nyomorék. valahogy nem féltem a kis tyúxaros életemet :) meg egyébként is, egy ilyen tinédzserkorú kisautótól nem várhatok nagy biztonságot, max megbízhatóságot.


köszi a válaszokat.

2012. ápr. 7. 11:35
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Jelzem a Suzuki mindössze 800kg (+/- 20kg típustól függően). Nem igazán fogod észrevenni a szervó hiányát. Állóhelyben meg különben sem tekergetjük a kormány, mert csak a gumikat gyilkolod vele! De mivel még friss jogsid van ebbe bele kell rázódnod. :) 300-350-ért már kapsz nagyon szép állapotú 96-98 évjáratú Swifteket! Olcsó alkatrészek, könnyen szervizelhető, alacsony fogyasztás és fenntartási költségek. Sokan az 1.3-ast javasolnák, de mivel te nő vagy és gondolom nem képzeled magad egy F1-es pilótának, a te igényeidet egy 1.0-ás is bőven kielégítené. Csak legyél gondos tulaj és szervizeld tisztességesen! Értsd: Olaj és szűrő cserék. Cserébe egy nagyon hálás és megbízható autót fogsz kapni! :)
2012. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 350.000 Ft-ért vettem a swiftemet nem rég a hasznaltauto.hu-n.2002 évjárat,dupla légzsák stb..szervó kormány nincs benne,de hidd el nem is kell.Ebbe a típusban teljesen felesleges,anélkül is könnyen tekerhető a kormány.

Ráadásul múlthéten kaptam egy levelet a suzuki gyárból,hogy vigyem el a suzkámat a szervízbe,ingyen kicserélik a lengéscsillapítomat.Kedves gesztus volt tőlük,tegnap a szakszervízben valóban ingyen ki is cserélték.Ez a téma nem vág ide,csak úgy írtam.....

2012. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

És valóban ki is cserélték?


Mi 3x vittük az ÚJ céges szuzukit a MÁRKASZERVÍZBE kötelező cserékre (olaj, szűrők, stb...), aztán megtörtük és elvittük maszekhoz, aki megmutatta, hogy az olajat és az olajszűrőt.... Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, hogy rájöjjünk, SOHA nem cseréltek benne semmit, csak számláztak!

2012. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
20.31. Kicserélik. Nekem is kicserélték a gátlókat. Ott voltam, láttam. Ingyen teszik,98-as a buzukim, tavaly cserélték!
2012. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy kicserélték,mert ott álltam végig a műhelyben és néztem a szerelőt ahogy csinálta.Azt mondta 8000 Ft-ot kapnak a Suzuki gyártól munkadíjnak és a lengéscsillapitót is a gyárból küldik.
2012. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszi, meggyőztetek :)

most egy 1500kg-s autót vezetek néha, abban azért elkél a szervó, de ezek szerint egy kisebb autóba nem létszükség. max erősödik a karom :)


van egy nagyon rendes szerelőnk, korrekt srác, majd elviszem őt is, ha konkrét vásárlási szándékom van.


mindenkinek jó autózást, nyomtam a zöld kezeket! :)

2012. ápr. 8. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!