Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell lehurrogni szegény...

Miért kell lehurrogni szegény kis suzuki swifteket annyira?

Figyelt kérdés
Basszus kipróbáltam a hét végén egy kis suzukit annyira meglepett hogy milyen kis fürge jószágok és akikkel beszéltem erről a típusról az mind: mert szar a kasztnija meg lenéznek meg ilyenek de érdekes arról senki nem beszél amikor szervízes akkor talán a legolcsóbb olcsó az alkatrész hozzá meg sok is van belőle igénytelen a motorja a kasztniról meg annyit hogy egyik autót sem összetörésre tervezték de ha balesetről is hallasz azt szinte soha nem mondják hogy a másik autóból mi maradt.
2012. márc. 25. 17:45
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

28/30 Időpont ma 10:28

Mondot te?

Az A140L az a mercedes, aminek leallitottak a gyartasat, ugyanis total bukas volt a gyarnak! Nemet fiataloknak gyartottak, de senki nem vette meg, ne hidd azt magadrol, hogy mercedes (Ami mar M.O.-n cigany auto) van rairva az autodra, mar egy sls amg-d van.......

2012. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
88%

Nos, hogy miért szidják a SUZUKIT és miért szidják a SUZUKISOKAT ezt el kell hogy különítsük.


A SUZUKIT azért szidják, mert "papír" autó. De ez is csak a régi Swiftekre igaz! Ilyenkor jönnek az emberek a baleseti statisztikákkal, hogy a Suzukisok döntő többsége bizony (már) egy 80-as tempónál sem biztos, hogy élve szál(nak) ki. No comment. Mint tudjuk egy balesetnél sok szempontot, és tényezőt kell figyelembe venni és lehet, hogy ekkora sebességnél bizony egy drága luxus autóval közlekedő ember se jár jobban.

A másik amit szidnak az a felszereltsége. Nos azért, mert a legtöbbjébe nincs se szervó (egy 800kg-os autóba tényleg nagyon fontos -.-"), se klíma (hál istennek az ablakot már abban is lelehetett húzni ;) ) szerintem az még nem egy oltári nagy katasztrófa!

Harmadszor pedig kicsi és kényelmetlen. Nos én a 190 centimmel is gond nélkül levezetek 2-3 órát egyhuzamban. 4 emberrel vígan el lehet vele menni hosszabb utakra, 5-tel már egy kicsit necces, de hát valamit valamiért. Azon kívül pedig a sokadik óra végén egy luxus kategóriás autóban is ugyan úgy elzsibbadna az ember keze, s*gge, lába, mint a Suziba.

Általában azok fikázódnak akiknek vagy jóval drágább autójuk van (akkor inkább foglalkoznának a sajátjukkal), vagy mert még egy "ócska, szar" Swiftre sem telik (ergo irigyek), vagy csak menőzésből (na ők azok akiknek még jogsijuk sincs, de már nagy a pofájuk).


A SUZUKISOKAT pedig azért szidják mert:

Mivel népautó így aránylag olcsón hozzájuk lehet jutni. És pont az olcsóság miatt választja legtöbb ember, főleg a kezdő, tanuló vezetők (általában 1. autónak). Nekik pedig ugye rutint kell szerezniük, ami csak úgy lehetséges, ha kimennek közútra és nem csak az udvaron, vagy egyéb kis forgalmú úton gyakorolnak. Valószínűleg ez az oka, hogy (egy koccanásnál, karambolnál) mindig a Suzukisok a hibásak tévhitben élnek az emberek.

A másik véglet, pedig az idős, nyugdíjas emberek. Mivel ők már nem sietnek sehova, így nem is igazán nyomják már neki a gázt. Na őket szidják sokan a "jajj haladjál már te hülye Suzukis nyomorék" szöveggel az idegbeteg emberek (függetlenül, hogy milyen márkájú autóban ülnek), akik még lakott területen belül 60-nál is ledudálnák az előttük haladót! Valószínűleg az ilyenekből lesz a legközelebbi szervdonor. ;)


Összességében szerintem igen is egy JÓ autó, mivel.:

-keveset fogyaszt

-olcsóak az alkatrészek

-megbízható, mindig elvisz A-ból B-be

-és a fenntartása is aránylag olcsó


Ennyi! Ennél többet senki se várjon a Suzukitól!!! Mert az kb. akkora hülyeség volna, mint ha én várnám el egy BMW-től, hogy (tartósan) 200 fölött tempónál is csak 5 legfeljebb 5Litert fogyasszon! ;) :P

2012. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

Papírkasztnival még jó, hogy keveset fogyaszt.


"hogy a Suzukisok döntő többsége bizony (már) egy 80-as tempónál sem biztos, hogy élve szál(nak) ki"


80-as tempónál biztos, hogy nem szállnak ki élve. Láttam már olyan koccanást, hogy egy Swift ment bele max 10-el egy Astra F-be hátulról és elég durván nézett ki utána a "Suzi". Az Astrának alig lett baja.

2012. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Én is láttam már ilyen ütközést.Egy francia Renault Mégane ütközött egy régi swiftel.A Suzukit szinte elnyelte a Renault.Köztudott hogy a francia autóknak vannak elektronikai gondjai de nagyon biztonságos autókat csinálnak , keményeket és nehezeket.Talán a Volvo után a Renaultnak a legjobbak a törés tesztjei.Keresztapám rendőr , sok karambolt látott már az említett francia autó megmentette a sofőrt többször ahogy a nagy német gépek is.A Suzukis ütközésnél pedig csipesszel szedték össze az embert meg a testrészeket.És igen valóban biztonságot nyújt hogyha 2 tonna német acél vagy francia fém vesz körül nem pedig egy plé lemez.
2012. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
68%

Ennyi hozzáértő embert még soha nem láttam egy helyen.Itt mindenki azt szajkózza,hogy egy megane vagy egy volvo jobb mint egy suzuki.Igen egy Hammer még jobb,sőt egy tankban még nagyobb az esély a túlélésre ütközés esetén.De könyörgöm a régi swiftet Matizhoz vagy seicentohoz kell hasonlítani nem egy Volvohoz.Ez egy kisautó,ezért annyira törik mint egy kisautó.

Ha valakinek van pénze 1.6-os autót tankolni,fenntartani nyilván nem vesz magának swiftet.Hogy még is ekkeora sikere van annak köszönhető,hogy az emberek többsége egyszerüen nem teheti meg,hogy komolyabb autót vegyen.Nekem is swiftem van .Íme még egy érv mellette.

[link]

2012. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
83%

Én srác koromban Trabanttal és kispolszkival jártam.

Mit nem adtam volna akkor egy suzukiért.

2012. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
12%

ma 18:16


Te aztán nagy szakértő vagy. A Hammer kalapácsot jelent. Amire te gondolsz, az a Hummer...

2012. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Kösz,hogy kijavítottál..
2012. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

A 32-es vagyok. Ezért is írtam azt, hogy TÖBB SZEMPONTOT ÉS TÉNYEZŐT kell figyelembe venni! Ha 80-as tempónál (maradjunk példának ennél a sebességnél) mondjuk egy 30 tonnás kamionnal ütközöl akkor már tök mindegy, hogy miben ülsz. Lehet az egy nagy Német luxuskategóriájú autó csoda, vagy egy "szutyok, modern keleti Trabant". Lásd a linkeket, azok közül egyik se Suzuki volt és mégse élték túl szegények. :(

Azzal meg gondolom minden márkatársam számol, hogy egy lassú sebességnél való koccanásnál/ütközésnél bizony az ő autója jár(hat) rosszabbul. És amint már írtam, valamit valamiért. Jelen esetben a biztonság hiányát az olcsóságért. De hát kinek a pap, kinek a papné. Mindenki olyan autót vesz amilyet tud és/vagy kielégíti az igényeit. Végül pedig, de nem utolsó sorban, ne rögtön a balesetekkel hozakodjunk elő. Jó oké, természetesen kicsit sem elhanyagolható tényező az autóvezetésnél, de akkor ennyi erővel már az utcára se menjünk ki védősisak nélkül, mert hát mi van akkor, ha a fejünkre esik egy cserép? Mert hát ugye attól is meglehet ám halni! Ne legyünk legyünk ennyire pesszimisták! Élvezzük a vezetés nyújtotta élményeket és élvezeteket, lehetőleg balesetmentesen! :)


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Finoman megkérdezném, ha már mindenki a Swift (pontosabban a benne ülők) biztonsága miatt aggódik ennyire, azok motorost még sosem láttak az utakon..??
2012. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!