Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért irják ilyen sokat, hogy...

Miért irják ilyen sokat, hogy más nem teheti meg, ezért ő se?

Figyelt kérdés
Na, hogy pl. valaki megkérdezi, hogy mennyit kérhet a szüleitől és odairják neki, hogy ne legyen telhetetlen más nem teheti meg stb. Mi, vajon függ az illető a szegényebbektől? Ha valakinek van pénze, ne használja mer más se teheti meg? Kicsit nevetséges, nem gondoljátok? :O

2012. márc. 25. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért írnak ilyeneket, mert nem tudják a gyermek anyagi állapotát, meg azt sem, hogy mennyit dolgoznak a szülei... :/
2012. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én voltam az aki feltette azt a bizonyos kérdést. :)

Egyébként egyetértek.

2012. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert pl egy gyerek másként "kezeli" a pénnzt, és viselkedik. Megvesz olyanokat a "szegény" gyerek előtt az iskolabüfébe, amitől a másiknak csak csorog a nyála.

Használja, de tanítsa meg a szülő tapintatosan viselkedni a gyerekét másokkal szemben, mert nem csak az a lényeg hogy megteheti, mert miért ne tegye meg, de hogy milyen módon???

2012. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a kérdező nem az elkényeztetett gyerekekre gondolt. Egyébként ezt a büfés dolgot nem értem. Miért ne vehetne meg X valamilyen finomságokat csak azért mert Y szegény? Arról nem X tehet, hogy Y és családja szegény.
2012. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Írhatják irigységből, de pl. azért is, hogy tudja értékelni a pénzt.
2012. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Büfés: de megveheti attól hogy a másik szegény, látom aki ezt írta nem nézett még ki gyerek korából semmit a másik kezéből, mert gondolom neki mindene megvolt.

Én szerencsére megadhatom a gyerekemnek, de minden esetben arra tanítom, hogy ne dörgölje a másik gyerek orra alá, vagy ossza meg vele.

Igen, függ az illető a szegényebbektől, mert bármikor Ő is azzá válhat és a fennt hordott orrocska hamar lekókadhat. Azért írják neki hogy ne legyen telhetetlen, más sem teheti meg, hogy ne a pénz szórását tanulja meg, hanem igenis, meg kell becsülni azt amiért a szülők megdolgoznak.


Szerintem a kérdező nevetséges, vagy Újgazdag, akinek mindene megvan, aki két lépést nem tett azért amije van, vagy a szülei görnyednek bele...hát legyen,szórjad a pénzt, gratulálok

2012. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó te ne kötekedj, mer .. ;)

Milyen alapon mondod, hogy Újgazdag elkényeztetett vagyok? Nem mondom, hogy szegények vagyunk meg nem is szenvedek a dolgaimér, de ilyet mondani. Nézz már magadba..

2012. márc. 26. 18:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy pedig féltékeny.. (Mármint nem a kérdező)
2012. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Mi tudunk adni a gyerekünknek és maximálisan azzal értek egyet, aki a pénzt értéknek tartja. Nem osztogatjuk el a pénzünket a gyereknek, kap zsebpénzt és tanulja meg beosztani. Szeretném, hogy akkor talpon tudjon majd maradni, ha felnő és ne szokjon hozzá ahhoz, hogy mindent megkap, amit kigondol.

kedves kérdező! bármit, bármennyit kérhetsz a szüleidtől. Ők a te szüleid és az ő dolguk,hogy mennyit és mikor adnak neked. Ha nem kapsz elég pénzt arra,amire szeretnél menj el nyáron diákmunkára vagy tegyél félre a zsebpénzedből. Ha látják,hogy igyekezel - szerintem - ha nem gyűlik össze elég pénzed,akkor is ki fogják pótolni. vagy egyezz meg velük, hogy minden 5-ösért pénz jár.

Tegyél te is a vágyaidért, ne csak kérj :)

2012. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó. az, hogy az ötösökért pénzt kap az nem valami jó módszer...
2012. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!