Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell lehurrogni szegény...

Miért kell lehurrogni szegény kis suzuki swifteket annyira?

Figyelt kérdés
Basszus kipróbáltam a hét végén egy kis suzukit annyira meglepett hogy milyen kis fürge jószágok és akikkel beszéltem erről a típusról az mind: mert szar a kasztnija meg lenéznek meg ilyenek de érdekes arról senki nem beszél amikor szervízes akkor talán a legolcsóbb olcsó az alkatrész hozzá meg sok is van belőle igénytelen a motorja a kasztniról meg annyit hogy egyik autót sem összetörésre tervezték de ha balesetről is hallasz azt szinte soha nem mondják hogy a másik autóból mi maradt.
2012. márc. 25. 17:45
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
70%

Én régi swiftel járok,pedig megtehetném,hogy drágább autót vegyek.Azért mert ez tökéletesen megfelel,hogy dolgozni járjak vele,néha kirándulni,bevásárolni.Biztonsággal elvisz mindenhova,tudom,hogy minden nap számíthatok rá és nem áll benne sok pénzem.

Régen is megvoltam klíma nélkül,most is megvagyok.

9 éves Swiftemet vettem 350 ezer Ft-ért,dupla légzsákkal 16v motorral.Ha valaki bármilyen más típusú autót talál a használtautó piacon ilyen évjárattal,fogyasztással akkor leborulok előtte.Az F Astra és a többi autó típus is sokkal drágább 9-10 évesen.Tehát nincs helyette más alternatíva,ha valaki ragaszkodik hozzá,hogy 10 évesnél öregebb autót nem vesz és csak 350-400 ezer Ft-ot szán autó vásárlásra.

2012. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
47%

2000-nél újabb, 400 ezernél olcsóbb kocsik közül az alábbiak jöhetnek szóba a buzukin kívül.

- Opel Astra, Corsa

- Seat Cordoba

- Ford KA, Fiesta

- Peugeot 206

- Fiat Punto, Brava, Bravo

- Nissan Micra, Almera, Laguna

- Renault Clio, Twingo

- Citroen Saxo, Xsara

- Lancia Ypsylon


Ezek mindegyike megbízhatósági szempontból vagy jobb vagy pedig a Suzuki Swift-el körülbelül meggyező. Fenntarthatóságuk szintén nem rosszabb.


Autókereskedőként úgy vélem azért elég meredek kijelentés az, hogy nincs alternatíva a Swift helyett:))


Őszintén szólva a Swift sikere kizárólag egy nagyon jó marketing kampánynak köszönhető! Magyarul az emberek megették a jó dumát.

Megbízhatóságában sem jobb a kategória társainál. Felszereltségben, kényelmi és biztonsági szempontokból pedig mind alulmúlja őket.


Emberek! Hiába istenítitek meg, ajnározzátok, hogy annyi pénzért nincs jobb. Ez nem igaz! Igenis van jobb választás abban a szegmensben is! A Suzuki nem jó autó, hiába hiszitek azt.

2012. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Párszor már leírtam de leírom még 1szer. Javítottam Apostagon azt a présgépet amin a suzi karosszéria lemezeit gyártotték anno, hát bizony a májkrémes doboz anyaga kicsit vastagabb mint amiből a kocsi készült.Kollégám suzukija első lámpája nem égett test hiba végett,átnéztem a vezetéknek csúfolt pnaszőrt, maximálisan alul méretezve csak a gyári terhelés megengedett semmi több mert elég.
2012. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
79%

Miért kell lehurrogni? Megfigyelhető, hogy pl. az ilyen kérdéseknél milyen sok nagyképű, másokat lenéző egyén fikázza a kevesebbel megáldott sporttársakat. Én szégyenlem magam helyettük, mert 25 éve vezetek, 5 autóm volt, ezen kívül sokfélét vezettem, olyan amerikai autókat is, amiknek nálunk a neve sem ismerős. Most épp Suzukim van, de amikor pl. Toyotám volt, akkor sem jutott volna eszembe lenézni és fikázni a suzukisokat vagy akár a kis polskisokat.

Talán nem az autóval van a gond, hanem a sok nagyarcú emberrel. Nem lehet...??

Ez sajnos inkább társadalmi probléma, mint autó kérdése, mindenesetre szomorú.

2012. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

"egfigyelhető, hogy pl. az ilyen kérdéseknél milyen sok nagyképű, másokat lenéző egyén fikázza a kevesebbel megáldott sporttársakat."


Nem őket fikázzák, hanem a kocsit. Leírtuk, hogy vannak más alternatívák is ugyanannyi pénzért, azokat nem fikázza senki.

2012. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
9/25-ös választ érdemes elolvasni. Sajnos nem csak a kocsit szidják, ahogy ezt itt már nagyon sokszor láttam.
2012. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Azért, mert a Suzukisok mindenáron meg akarják mutatni, hogy az ő autójuk a legjobb minden kategóriában. Ami nevetséges.

Tudok olyanról, aki az Ignissel 160 - al megy országúton. Már a fél autó cserélve volt, tengelyek, motor javítva, minden ilyesmi. Arról nem is szólva, hogy veszélyes.


Múltkor ültem egyben és feltűnt, hogy nagyon alacsonyan van az ülés, nem is lehet beállítani. De még van sok hibája. A japánok között a Toyota Starlet sokkal jobb volt, az tényleg egy jó kisautó.

2012. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

A suzuki a csórók autója.


Egyébként egy guruló koporsó. Ha baleset van akkor a swfit sofőr többnyire kipurcan!!

2012. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Hát elolvastam hasznos többnyire haszontalan hozzászólást és azt szűröm le hogy az ide írók többsége nem a CSÓRÓ kategóriába tartozik. Na most az ilyen emberek akik a kis pénzűeket lenézik mert nekik csak ilyen autóra telik azoknak kívánom hogy egyszer kelljen csak stoppolniuk és egy suzukis álljon meg na az ilyen hülye felfogású emberek ne szálljanak be mert guruló koporsó. ( de ha megnéztek 1-2 töréstesztet kis autóknál akkor csak figyeljétek meg hogy 85-nél szinte egyik sem full biztonságos )
2012. márc. 26. 11:25
 30/48 anonim ***** válasza:
84%

# 8/29 Időpont tegnap 18:47

Szivembol szoltal!

Nos, ezeket olvasgatva sokszor raebredek, hogy mennyire jo dontes volt elhagyni az orszagot, ugyanis ez mar szornyu, ami ott folyik. Mindenkinek megelhetesi problemai vannak, de az a tema, hogy a swift milyen szar. Valaki irta, hogy elozott a suzuki (ugye ezt eszre veszed, de a tobbit nem), es hogy a "nagyok" kover gazt adtak a kocsijuknak, huuu apam, ez mar teljesitmeny, a 25evre szolo hitellel terhelt autonak letudta nyomni a pedaljat, nem semmi ficko, azert tud valamit. A masik, hogy sokan elfelejtitek, hogy a baleset szempontjabol az tokmindegy, hogy mennyi a lemezvastagság (ha mar itt tartunk, az audinak mennyi is? :D ), a vaz a lenyeg. Meg az is elegge elszomorit, hogy itt a hozzaszolok 80 szazaleka altalanos, kozepiskolas pocs, akinek anyu fizette a jogsit, és apu verdajaval vag fel, es kozben divatbol lenezi a suzukikat. Jomagam is egy sx4-el rendelkezem, igaz itt az alap kocsi is full extras (New York), es ha tudnatok, hogy itt mennyi suzuki kozlekedik, sok swiftet is latok, ami itt ugye geo metro, es itt is varosi autonak idealis, es senki nem nezi le, mert keveset fogyaszt, tovabba rengeteg az sx4, jimny es grand vitara. Es hogy vedjem a kerekparosokat. Jo magam is nagy kerekparos voltam odahaza (itt nem szeretek a levego miatt) szerettem, mikor a tuning ladabaol (bleee), a nagy tuc-tuc alatt nevettek rajtam. A kerekparom kifuto aron volt kicsivel tobb, mint fel millio. Nem tagadom, ket reszletben fizettem ki gyujtogetes utan, egyik haveromnak, aki versenyzo is, majdnem 1 millioba volt a bringaja, igaz azota mar szponzortol kapja. Egy tarcsafekes monti kb 100-150-tol kezdodik, valoban csorok, foleg ugy, hogy van a legtobbnek autoja, de nem baj, ezt a lenezest is megszokhattuk az orszagban. Addig nem lesz semmi valtozas, amig az emberek felfogasa sem valtozik. Ha nem tetszik a suzuki, NE VEDD MEG! De nem kene leszolni a masikat, hogy neki milyen autója van, mert lehet, hogy o peldaul leszarja, hogy mi van alatta, csak eljusson a-bol b-be, es nem a muszerfal anyagok erdeklik majd, vegyetek akkor nagy nemet autokat, vagy kiraly francia autokat, esetleg olaszt, vagy apa bmw-jevel alj meg a disco elott, en meg leszek a karorvendo. Egyik rokonom igy jart, vett egy mazda 6-ot hitelre, nemsokra ra kiflibe hajlitottak, kirepultek az autobol, halisten megusztak, de a hitel maradt meg 10 evig, de a nagyzolas nyert, vettek meg egy mazda 6-ot hitelre, de mar hasznaltan, az most nekik a garazsban al, mivel mar 1millio ra ment, de meg mindig szar, de Japan, es a szomszedok latjak, hogy ott van penz, kozben a csaladapa kamionozik, es a fizuja elmegy a hitelekre.

Bocsanat a sok kilengesert, de ugy minden osszejott, valahogy az ilyen hozzaallast soha nem tudtam megerteni, kis orszag, millionyi gond, de igy is egymas ellensegei vagytok, szerintem ezt hanyagolni kene, es nem azt hajtogatni, hogy bezzeg nyugaton! De nem fogjatok lenezni a suzukikat, ha benzin (most nem tudom, mennyibe van) lesz 600ft, es nem tudjatok etetni a hitel mellett a nemet csodakat! De en sok sikert kivanok!

Es nem akartam senkit megbantani most, remelem nem is sikerult!

udv!

2012. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!